Prietene la bine si la greu - 165

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.
Dar nu cred ca mai are sens sa povestesc ce fel de mama ma simteam eu



ca orice mama care duce un copil la gradinita . te inteleg perfect. si nu ca te-ar ajuta, dar eu si acum mai am momente in care ma simt ca un . Dar imi revin si mergem inainte ca asta e viata, si cu bune si cu rele si trebuie gustate toate.
Multumesc de apreciere


Floricik marturisesc cu mare rusine ca nu am pus copilul sa picteze niciodata . stiu ca o fac la gradinita si eu tot am amanat .

Raluci cum stati cu mucii?

eu sunt f f aglomerata la munca, se lucreaza acum la niste oferte care daca se concretizeaza, inseamna ca va trebui sa angajam 400 de oameni . adica sa ne dublam dimensiunile

are cineva un filmulet cu ceva tae-bo sa bag si eu o sedinta in weekend? multumesc


scuzati stilul telegrafic. stop.



pup you all, prezente si absente




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

monisu mutam de intrebare, tot asa cu mucii, noptile sunt grele, si ii iese si un dintisor, si ce mai plange
spor la treburi

si remusul picteaza doar e hartie pana acum, interesanta ideea de a picta pe obiecte

dana imi are rau ca si voi sunteti iar cu muci, cu gradi nu te ai simti in nici un fel, era o vorba "cu lapte mamaie, cu lapte" , trece si starea asta nasoala, ca si monis zic, si acum am uneori sentimente naspa ca il las acolo, mai ales ca vin acasa, dar stiu ca acolo ii este f bibe

floricik salteaua minune de care zice dankuta nu este pt adulti scrie clar in regulament, cat am stat noi acolo, aprox 1 ora , stateacineva si azea si spunea parintilor ca nu au voie. ar salteaua este ega misto

monis am eu un super dvd cu tae bo, poate dai o fuga sambata dimineata sa il iei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna seara, fete dragi,
Ma bucur ca ne mai primiti dupa ani si ani :) Raluci si Tina extra pupici!
De noi va pot povesti muuulte, de bine si de rau, ca asta e viata.
Natalie e tot vedetutza mamii dulce, plina de energie si cam razgaiata (e aproape integral vina mea caci toate frustraile mi le transform in alintaturi pentru ea, am dat in partea opusa de cum imi planuisem... adica dorinta mea de a imi ocupa cu ea timpul liber s-a transformat in mormane de jucarii si jocuri pe care, normal, le ignora, normal ca i se pare ca i se cuvin, ca orice idee ar avea ea, noi adultii ar trebui sa stam drepti si sa facem exact asa....deci o isterie generala de multe ori).
De aproape 2 luni am sistat gradinita, din cauza de mami concediata ca la carte, cand copilul a facut 2 ani si jumate, iar de cand sta acasa ii merge fooooarte bine, adica nu s-a mai imbolnavit deloc, mananca, doarme, se joaca, ne face nervii prastie :)
Avem 96 cm si 15,2 kg. Azi e prima noapte de fara pampers, tinem pumnii :)
De vorbit ne-am dat drumu oarecum, adica sunt multe cuvinte pe care abia le intelegem, dar e ok. Cand povesteste mai pe repede inainte...ii pierd sensul ca nu mai inteleg tot :)
Cu desenele a avut perioade de uki, mikey, george maimutica, acum este cu ursuletul winnie.
Ii plac mult puzzleurile, sa ii citim povesti si mai ales sa fabulam pe pozele din povesti.
A descoperit ca mami face spectacol frumos cand descopera peretii, mobila, mobila de la baie etc mazgalita cu creioane pixuri carioci, si nu se lasa, i-am explicat in o mie de feluri ca nu e ok, m-am lasat pagubas. Am descoperita o pasta care miroase duios a clor de la cif, scoate foarte bine pana si pixul de pe peretii albi!
Am incercat sa jucam jocuri genul Nu te supara frate, cu pioni, zar, stat la rand dupa cel cu care joci, nu merge inca la noi, mai trebuie sa ne educam rabdarea si poate nu rabdarea cat sa inteleaga jocul in mai multi.
Nu mai stiu ce sa mai zic. Imi cer scuze ca nu am mai intrat, cat timp am lucrat a fost absolut horror cu programul, scapam si la 1 noaptea, iar pitica a fost alt cosmar, a prins toate virozele de la gradi, cele cu copilasi gradinari stiti.
Ralu, vad ca ti-au raspund fetele, eu am o alta opinie. Dupa ce am vazut ca nu mai faceam nicicum fata cu racelile, intr-o pauza dintre boli am decis impreuna cu medicul sa ii facem varilixul. M-a speriat ca a vazut cazuri foarte rele ale bolii. Stiu ca e cumva ...lungeste doamne boala, dar am zis ca mai bine putin mai tarziu.
Cred ca sunt foarte mici sa faca atatea boli. Eu m-am cam speriat de cate medicamente am bagat in ea in lunile astea. Am ajuns si la prednison!!! Cred ca suntem singurii, dar era cam ultima solutie la mom acela.
Deci, parerea mea, cand intra in colectivitate sunt prea multe boli deodata, macar varicela sa o faca in forma mai usoara!
M-am intins mult prea mult. Sper sa mai contribui si eu cu cate vreun sfat, o vorba buna.
Va pup pe toate si pe toti prichindeii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dienutze

Am incercat sa jucam jocuri genul Nu te supara frate, cu pioni, zar, stat la rand dupa cel cu care joci, nu merge inca la noi, mai trebuie sa ne educam rabdarea si poate nu rabdarea cat sa inteleaga jocul in mai multi.



Noi prntru educarea rabdarii si jocuri "in societate" am primit indicatia sa incepem cu lego si cuburi.Pun eu o piesa iar ei asteapta fiecare cu cate una in mana. Apoi ii spun Evei sa puna si lui dragos sa astepte, etc.La inceput se repezeau amandoi cu piesele, acum asteapta frumos unul dupa altul....
Cu pion si zaruri nu am incercat... nici macar nu mi-a trecut prin cap

O zi buna tuturor!!!


raportam lipsa totala pampers la Eva... intra Dragos in training

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata mamici si pitici!

Ralu, multa sanatate si putere va doresc

Dienutze, imi pare bine sa te recitesc
si alex a luat prednison cand nu avea nici un an...

Monis, mult succes cu proiectul

Stanucel, este un targ de joburi zilele astea, parca asa am auzit la tv...bafta!

azi plec la bv, la un botez. habar n-am cu ce sa ma imbrac, umblu de 2 saptamani dupa o rochie de botez si una pt nunta cumnatului si n-am gasit nimic nimic

pup fetele si mi-e dor de o intalnire live

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

hello,

lyly nu ne zici nimik de rmn, sau ai zis distractie placuta, am o fata care face rochii superbe, atelier as e la mine pe fb

off dienutze nasol cu toanele si rasfatul, dar sunt convinsa ca va veti regla, si imi pare rau de job, presupun ca acum cauti altceva sau stai acasa si mai faci un bebe

we asta scoatem piscinoasele

many vazut poze

zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

hello,

lyly nu ne zici nimik de rmn, sau ai zis distractie placuta, am o fata care face rochii superbe, atelier as e la mine pe fb

many vazut poze

zi frumoasa

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


vazut pozele cu rochiile, mi-a placut cea albastra ai idee cam ce preturi are?
cu rmn-ul...inca nu e de cutit, de saptamana viiotare incep recuperarea medicala, acum sunt pe tratament medicamentos.

many vladut va fi un mare cuceritor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

gabita, felicitari eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

helloooo, am ajuuuuns (de fapt am ajuns de miercuri, dar am aterizat direct la servici si am luat-o de la capat cu programul pana la 19:30, nici bagajul nu mi l-am desfacut )

A fost foarte frumos in Santorini, nu-mi pare rau ca am mers, Sabina si tati s-au descurcat de minune, nu a plans dupa mami deloc, de fapt nici nu a intrebat de mine decat o singura data

La multi ani Stephy draga mea, scuze de intarziere, iti doresc toata fericirea din lume si te pup tare!

Dana, Raluci va doresc sanatate la puiutii mici

Floricik m-am intors, m-am intors, parlita de soare cu doua straturi de piele duse deja , dar programul a fost chiar ok, nu am fost fugariti foarte mult si ne-am putut bucura de privelisti

nu ma mai lasa mandra, revin maine de la servici


puuup la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna seara mamici

monis este o draguta, ii multumesc frumos de ajutor

lili multumesc frumos,nu stiam

dienutze greu fara job,dar bine ca ai lucrat si primele sase luni,eu sunt in somaj de cand a implinit fata doi anisori.bafta sa gasesti ceva pe placul tau.si felicitari fara pampers

fetelor va multumesc frumos de raspuns despre ferma animalelor.vreau sa merg luni dimineata,am vorbit cu alte doua mamici sa punem benzina la mine (ca somer mai greu cu benzina) si sa mergem cu copii acolo.am citit pe site si am idee unde se afla in com.pantelimon...

acum sunt ca pe ace,marti incepem bacul,iar fi-miu nici nu se streseaza, in schimb eu fierb de emotii,fierb de nervi cand il vad atat de nepasator si tot fierb



la noi a inceput reabilitarea blocului,adica pe partea noastra,iar adelina vorbeste in balcon cu muncitori, este o dulce cum ii striga cand ii vede la balcon pe schela,iar ei se amuza cu ea, si ii da adelinei sa tina patent, boloboc, ciocan, si ce scule mai au ei acolo, iar ea este foarte fascinata cand ii ajuta la treaba.
mai greu este cu somnul de pranz ca nu poate dormi de zgomot

cam atat despre noi.
noapte buna mamici si somn dulce pitici

Mergi la inceput