Prietene la bine si la greu - 165

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

nu stiu daca folositi aplicatia asta web, dar pentru cine e interesat, va las niste idei pentru camera copiilor:

http://pinterest.com/ancutzabro/kids-room/




Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)




wow,sunt unele chestii f faine! am salvat linkul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

lectura buna, via Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

dankuta eu sunt fan iosup, este f bun ecografist, de gafe am tot auzit, insa la fiecare medic auzi, deci eu il recomand, cu mine a vorbit destul si la prima si la a doua ecografie, oricum pare d-ul inginer nicidecum medic, este foarte misto



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Magda [...] Ce nazdravanii mai fac strumfii tai amandoi? sunt curioasa ce ma asteapta si pe mine pe viitor

Cel mic o imita pe cea mare: gesturi, mod de joaca samd (margele, elastic de par ).
Sunt si momente in care se cearta pe jucarii, tipa si apar "complimente" insa cu toate acestea Iarina se declara fericita si mandra ca are un frate pe care il considera "atat de dragut" si caruia ii ia apararea cu instinct matern atunci cand considera necesar.
Este frumos cand il "invata" sa vorbeasca cerandu-i sa repete dupa ea cifrele si cuvinte spuse pe silabe.
Binenteles, exista si momente in care se ignora si se joaca separat, fiecare in modul specific varstei lui.

Scena din parc: alearga amandoi spre porumbeii care erau hraniti de doua fetite. Iarina pe margine, Rares in mijlocul porumbeilor.
Porumbeii zboara si se aseaza in alta zona unde doi baieti le dau pufuleti.
Iarina se duce langa cele doua fetite care arunca in continuare mancare sperand sa revina porumbeii. Suparate ca nu au succes, una dintre ele spune: "Ce nesimtit e fratiorul asta !"
Iarina sare imediat cu replica: "E fratiorul meu si nu e nesimtit!"
Fetitele nu inteleg despre ce e vorba, apoi ii spun Iarinei: "Nu de fratiorul tau vorbeam, ci de fratiorul meu, care da mancare la porumbei in partea cealalta si acestia nu mai vin la noi !"
Apoi incep sa strige: "Lales ! Rales !" si celalalt fratior (tot Rares) vine la ele razand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Salutare!

In primul rand vreau sa o felicit din suflet pe Dankutza. Multa sanatate, sarcina usoara si la termen si un fratior sanatos si voios pentru Pinky! Ma bucur mult ca nu te+ai dat batuta si ai reusit sa ramai insarcinata din nou, FELICITARI inca odata!!!

In al doilea rand am intrat sa va anunt ca maine vom avea marea intalnire cu Victoras . Am niste emotii...

pupici si duminica frumoasa tuturor!

Mami fericita de Mariuta
si de de 37 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:



Hai Victoras !!!!

Hai Monica!!!Nastere usoara !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:


Nastere usoara, Monica!!


Faci cezariana, sau iti induc nasterea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:



Felicitari Dankutza si mami de Ilinca!!! Sarcini usoare ,nasteri la termen si bebei sanatosi !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello
M-am vazut strigata (Monis ,Lumi) dar am stat mai mult pe la Sinaia si in plus n-am deloc energie de net ... imi pare rau ca nu prea pot fi alaturi de voi .M-au bucurat mult de tot vestile bune ,dar m-au intristat cele rele . Si la noi se tin lant relele ,dar sunt recunoscatoare ca suntem sanatosi .

Ramonika ,condoleante ! Imi pare tare rau ,e groaznic prin ce treceti

Va imbratisez pe toate ,la fel si pe puiutii dulci din gasca noastra ! Sa aveti vacante frumoase !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:





Hai Monica! Hai Victoras!






Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput