Prietene la bine si la greu - 165

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Dankutza FELICITARI!!! e o veste minunata. Sarcina usoara si la termen. Ma bucur enorm pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Salut

Mami de Ilinca, felicitari si sarcina la termen

Danku, hi hi... deci coceai ceva la propriu .. Felicitari si sa auzim vesti bune. Cum te simti?

Lyly ce ma bucur ca sunteti ok!!

Monis, asta cu intorsul la munca incepe sa ma ingrozeasca. Cand , in sfarsit, viata cu 2 pitici mici va fi relaxata si amuzanta ( eu pe asta mizez cand M va avea 4 ani si T 2) si eu voi avea si putin timp sa fac ceva... orice... altceva decat sa-i tin in brate.... va trebui sa fug la munca si sa fact tot ce e de facut in cele cateva ore care ne raman...Pufffff!!!! Pe asta mi-e cel mai ciuda!
Si Mihnea a urlat de ieri si pana acum! din orice, pentru orice. Crezusem ca am depasit etapa... se pare ca doar a trecut criza de 2 ani sa inceapa cea de 3

Tudor are o dermatita de scutec urata si, dupa ce am schimbat marca de scutece, l-am lasat fara scutece, l-am tratat usor babeste.... e mult mai rau... asa ca de azi bagam hidrocortizon si eu sunt praf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

saluti

nu e cu nici o suparare, sincer si eu ma vad cu 3 dar ibstabilitatea asta financiara, crize peste crize, ma face sa ma mai gandesc, multumesc de ganduri

ionela de ce nu iei tu scutece refolosibile?

lumi si noi ca si voi, cu gradina, pui curcani, gaini, cocosi imi pare rau de pisoiasi

monis cum esti cu bagajitul, delicios iuli cu antenele

stanucel ce faci, cum e cu examenele?

gabita sa iti traiasca nepotelul, e zic sa o mai lasi cu suzy poate face asa din cauza insistentelor, upam maseluta sa iasa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

salutare

eu nu pot sa zic nimic ca sunt intr-o alergatura, mai ceva ca la 1000 de metri garduri, sunt de fapt numai garduri de cateva zile / saptamani . Incerc macar sa fac bagajele de vacanta sa avem cu ce pleca.

Dar totusi zic 2 vorbe:

Felicitari viitoarelor mamici

Ancutza vezi ca e printesa urbana la Piatra, poate te vezi in we cu ea


pup you allll




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare.

Dankutza ne-ai luat prin surprindere. Felicitari pt samburel. Iti doresc sarcina usoara si bb la termen.

Mami.ilinca sarcina usoara in continuare. Sa se nasca papusica sanatoasa. Te rugam sa mai intri sa ne povestesti de voi.

Monis ce ma streseaza si pe mine alergatura asta cu 100 de chestii de facut inainte de a pleca pe undeva. Vacanta placuta.

Ionela cand a avut Ema iritatie de scutec ne-a ajutat mult crema facuta in farmacie.

Tina nu ma uita si scrie-mi de unde ati luat masinuta pe care Geo a pictat-o. In week-end am pus-o pe Ema sa picteze. A fost foarte incantata si a pictat o gramada de foi...apoi a inceput sa picteze pe reviste.

Gabitza si Ema cu suzi dar doar la culcare. Tot imi fac curaj sa o dezvat. Cred ca o sa tai suzeta, ii spun ca a facut buba...si astept minunea Parca Miany a facut asa?

Lumi mie imi place tare mult cand povestesti ce indeletniciri mai aveti voi pe la curte.

Stanucel ce mai faceti cu BAC-ul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

buna seara,
Ionela si mie mi-e ciuda ca vin acasa si mereu am ceva de facut.Ba mancare,ba calcat,cand si cand o curatenie...am un copil intelegator...poate prea cuminte si prea calm ...ma lasa sa fac cate ceva dar nu direct cand vin de la job.O ora sunt doar a lui.Altfel nu ne intelegem.Apoi facem impreuna tot ceea ce am eu in program.Eu spal,cal, etc. el face puzzle ,picteaza se joaca cu plastilina...sau bucatareste cu mine...E un copil minunat.Nu as putea vreodata sa ii refuz ceva...e mica mea comoara.E minunea pe care o asteptam si copilul la care nici nu visam...
Floricik nu stiu de unde e luata.Eu am gasit o pusculita pe site-ul http://www.ipsoart.ro/toate-figurinele.html
.
Ma duc sa mai invat ceva...fac un curs acum si nu am timp sa invat...la serviciu pregatim un nou Iso asa ca e de lucru.
O noapte racoroasa sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Floricik la noi nu a mers cu taiatul suzetei. Eu nu i-am taiat-o, dar in faza de eruptie dentara, la ultimele 2 masele, pur si simplu rodea cate una pe zi pana o "decapita".... si apoi sugea cotorul ala , ce mai ramasese din el, il tinea cu dintii sa nu-l piarda....

Eu o las cu suzeta,nu fac presiuni, doar ii mai arunc uneori asa cate o vorba ca aar fi mai ok sa o dam la catel, la pisoi... ca e urata, ca de la ea are strungareata si o s-o doara mai tarziu.... bla bla.

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Raluci, daca regret ceva e ca nu am luat refolosibile inca de la Mihnea. Acum mi se pare ineficienta investitia.... ca bb3 e exclus din discutie. Oricum, daca e ciupercuta( sper sa nu fie ca ma iau toti bazdacii daca e ) tot la scutece de unica folosinta ajungeam, ca cele refolosibile nu se pot spala la tem inalte si.... cercul vicios e gata. Dar, ca utilizare zilnica, sunt convinsa ca sunt o alegere perfecta si sanatoasa. Na.... nu pot fi mama perfecta asa ca un mare minus la mine e asta cu scutecele.
Acum, cea mai buna varianta e FARA scutec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Ionela,imi pare rau de Mihnea,ca e intr-o faza "suparacioasa", si de funduletul lui Tudor....dar cred ca tare bine ii este pe caldurile astea fara scutec!

Raluci,pai nu te invidiam eu pt cotet??? Noi nu avem,tinem puii intr-o cusca de vreo 2 metri,dar dupa ce vine Richard, bagam ceva serios, ca el vrea sa cumpere si puicute ouatoare! Abia astept sa-mi servesc domnisoara cu oute bio!

Monis , tare greu trebuie sa-ti fie....bine ca plecati in vacanta,sa te mai relaxezi si tu, si sa te bucuri 24/24 de timpul cu Iuli si sotul! Cat stati in vacanta?

Gabitza,dupa parerea mea e mai bine ca nu o fortezi sa renunte la suzi, nu o fi bine ca inca o vrea, dar nici fortata nu e bine!
Sunt sigura ca va veni si timpul cand va decide ca nu o mai vrea!
Draggos ce mai face,mai merge la terapie?
Felicitari pt sora ta, sa-i traiasca si sa fie papacios si sanatos!

Floricik, Alexa sta cu degetul in gura cand ii este somn, si cand doarme...Mie imi place, nu ma deranjeaza deloc. Chiar ii iau apararea cand ii spune cineva ca e rusine. Sunt sigura ca se va dezvata singura.

Mami.Ilinca , nu e greu cu gradina, pt ca e mica
Ce a fost greu, a fost sapatul, dar de asta s-au ocupat Richard si nepotul meu.

De cateva zile(de cand cu canicula), stam la umbra pe terasa(in prima parte a zilei,ca dupa somnul de pranz,nu mai avem umbra, e groaznic!), i-am pus apa in chiuveta de bucatarie si inca o chiuveta,si se spala Alexa intr-o veselie, plus ca spala papusi, vase etc...Trebuie neaparat sa achizitionam o piscinuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Salutare trupa

Ce multe vesti intr-un timp asa scurt:

Ramonik imi pare rau pt pierderea suferita, nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul tau, te imbratisez.

Ionela stiu ca nu te ajuta cu nimic, dar si noi am trecut recent printr-o criza cu multi de "NU" si cu plansete si cu momente cand pur si simplu nu ne mai intelegeam cu ea. Important e ca trece, si vin altele si tot asa

Dankutza si Mami Ilinca felicitari pentru burtici, sa aveti sarcina usoara si bebei la termen

Lumi si Raluci voi va invidiati una pe alta si noi pe voi pentru gradina si flori si cotete si pui si pisici samd

Monis e stabilit ... vacanta placuta

Gabitza si eu am avut un stres cu suzeta, ideea e ca ar trebui sa renunte singura, de bunavoie, nu o forta, dar nici nu e rau sa mai arunci cate-o vorba de duh la adresa suzetei din cand in cand

Tina spor la invatat, foarte faine figurinele alea si chiar ieftine

Diana La multi ani si scuze de intarziere, sper ca ai citit urarea mea de pe Fb, ca aia am scris-o la timp

Strumfy, Licu sunt convinsa ca e mult mai greu cu doi decat cu unul, dar e de admirat si de dorit, nimic nu cred ca e mai frumos decat momentele cand se dragalesc sau se joaca impreuna.

Monica avand in vedere ca intru destul de rar, chiar nu as vrea sa ratez momentul, asa ca Hai Victor!!!

Am fugit!
la toata lumea.

Mergi la inceput