Cum ati reactona in locul meu?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

:-))) cel mai tare subiect din ultima saptamana :-)))
Sa-ti traiasca feciorul inainte de toate.
Mai apoi, ia hainutele alea, fa un colet frumos si doneaza-le !!! Fa si tu un lucru bun in loc sa scoti nuiaua si sa0-i tragi fro doo peste maini prietenei tale. Ma rog, prea prietena nu-ti este daca nu te stie si nu stie ce pretentii ai !

La noi e la moda sh. In veci nu cumperi haine de calitatea aia la banii aia.
Cand am mers la zile de nastere, am avut prietene, de alea adevarate, care mi-au spus ca de banuti, in loc de o pereche de pantaloni sa le duc mai multe bluze sh si pantaloni tot sh :-) Mi s-a parut mai mult ca ok !
De gustibus

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

:-))) cel mai tare subiect din ultima saptamana :-)))


Abia e marti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Sarantoci e o exprimare cam urata, oana.
Eu sunt de acord ca nu e cazul sa zica nimic, dar sunt de parere ca e o chestiune delicata asta cu daruitul de haine sh. Nu mi se pare un cadou potrivit decat daca stii f bine persoana si-i cunosti preferintele. Mai exista si altfel de cadouri, nu era obligatoriu sa-i dea haine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

chiar asa.

PS : ma refeream la ultimul mesaj al lui Coracora.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

eu as comenta altfel, cu o alta replica rautacioasa, da' mi-e ca imi inchid contul pe Dc ... asa ca imi pastrez doar replicile mai soft

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

"Calul de dar nu se cauta la dinti"
Lasand asta la o parte, prietenei i s-a parut normal sa iti cumpere ceva de la second atata timp cat si ea, si copilul tot de acolo se imbraca. Te puteai simti jignita daca ei purtau haine nou-noute si numai pentru voi luau vechi...E adevarat ca eu n-am primit niciodata cadou ceva SH (antichitati, da) si nici n-am oferit, dar tot nu mi se pare atat de grav incat sa-ti faci si planuri de razbunare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Hai mah, in loc sa scrieti cum ati bate prietena voi scrieti de`astea light de marti.
Si sa nu-mi ziceti ca nu-i cel mai tare subiect :-))) Abia am asteptat un subiect d`asta


Oana, io zic sa donezi hainele, exista si pe DC sectiunea aia umanitara, acolo sus-sus

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany
Oana, io zic sa donezi hainele, exista si pe DC sectiunea aia umanitara, acolo sus-sus


...pai daca se simte careva insultata si o ia la bataie ? :))




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noah binye :-)

D`aia e sectiunea dedicata Pe bune !

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Eh, aici sunt alte chestii intre "prietene", asta cu hainele SH e doar... pt DC. Noi tre' sa venim doar cu sugestii de 'atingere' a prietenei, nu sa ne dam cu parerea despre situatia in sine

Nici mie nu mi se par tocmai ok hainele SH ca si cadou, dar nici un capat de tara (asta dat fiind ca si cel care le daruieste imbraca acelasi tip de haine, deci i se pare normal). Dar sigur nu m-as ofusca in asemenea hal doar pt asta. Raman totusi la ideea mea ca aici sunt mult mai multe 'issues' la mijloc decat putem citi la subiect...

Mergi la inceput