Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (68)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

brigit, de efecte teratogene citisem in niste studii, dar nu am salvat linkurile.
eu as face cum te-ai gandit tu: scad utro la 600, scot dupha si adaug prg inj depot.

anabel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Citat:
citat din mesajul lui Brigit

Pai sa stiti ca intr-adevar strainezii astia sunt putini turbati in a sustine pana in panzele albe ca o sarcina e ceva natural si nu tb sustinuta deloc. Si eu eram de parere ca a fi insarcinata nu inseamna a fi bolnava, insa mi-am dat seama ca sunt si situatii in care risti fff mult fara sustinerea si protejarea sarcinii si consider ca le datorez copiilor mei aceeasi grija pe care le-as purta-o dupa nastere.
Sa bravezi ca ce viata normala, fara restrictii si la fel ca inainte de sarcina ai mi se pare un pic inconstient.
Mi-e efectiv lehamite sa vad femei insarcinate care fumeaza. Cel mai groaznic lucru ever....
Balanta, ce multi sunt la cursul de puericultura


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg


hai mai brigit! Eu ador femeile care considera ca a fi insarcinata nu inseamna a fi bolnava. Ador femeile care insarcinate fiind bat covorul si muta mobila, ador femeile gravide care nu stiu absolut nimic despre sarcina (de ex: ce-i ala col), care nu stiu ca exista alimente sau mai rau, ceaiuri, complet interzise in sarcina...eu le ador pe toate. Si cel mai mult le ador pe cale care ma apostrofeaza pe mine ca stau acasa si ma menajez "da ce? esti handicapata?".

Anabel, imi pare nespus de rau ca ai emotii. Nu te teme sa ne spui prin ce treci. Fetele de aici te inteleg perfect si cred ca e important sa te simti inteleasa si incurajata de persoane care sunt in aceasi situatie ca si tine. Hai cu moralul sus!

Cu amary a vorbit cineva?

+ 20 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

anne`mary

cred ca e bine sa scriu ptr celelalte fete care vor avea nevoie de informatii dc vor trece prin situatii similare.

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne'mary, eram convinsa ca le iubesti de-a dreptul da lasa ma, ca facem noi doi deodata, cum zic cate unii, si scapam

Ce mai faci, cum mai esti cu achizitiile si prospectarile?

Si mie mi-e dor de Amary si in fiecare zi ma gandescde dimineata ca poate a scris. Mai asteptam vesti-evident numai de la excelent in sus


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Stii ce mi se pare iritant? Faptul ca eu nu fac astfel de comentarii. nu i-au la intrebari pe nimeni, nu cer nimanui sa se justifice in fata mea....si atunci de ce fac altii comentarii la adresa mea? Totusi eu am fost o norocoasa caci am stat in casa, dar auzisem la fete ca au parte de astfel de observatii. Dar a inceput lumea sa ma sune si cand afla ca nu ma mai intorc la birou, reactia lor e de cele mai multe ori "dar ce fata, ca si eu am fost insarcinata si zburdam cand aveam 5 luni jumate". De parca le-am intrebat eu ce faceau la varsta mea.
La achizitii am spus stop pe moment. Astept sa vad daca imi da unda verde gineco sa plec weekend-ul urmator la Cta si atunci trec pe la mothercare si alte magazine de nisa.

+ 20 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, pai comenteaza ca atat ii duce capul, nu e cazul sa ai pretentii de la multi, nu merita

Sa nu uiti sa updatezi semnatura, io-s cu reminderu'


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

buna burtici cu gemenuti....imi pare rau sa aflu ca se mareste clubul mamicilor cu probleme la col....ce sa zic...eu pana la 33 de sapt eram ff bine cu colul,de aceea cand am aflat am fost socata....oricum,o explicatie pt colul deschis nu am...decat greutatea sarcinii,caci analizele la secretie,urina si urocultura au iesit mereu bune....
te admir,balanta...sa stai toata sarcina la pat,e greuu..eu deja am 3 zile si deja nu mai pot de oase....dar rezist atata timp cat micutii stau la caldurica,ei sa se nasca sanatosi...daca inainte ma bucuram pt fiecare sapt trecuta,acum ma bucur pt fiecare zi si noapte trecuta cu bine....Doamne ajuta toate burticile sa fie bine si sa ajunga la termen cu bebelasii.
si pt burtici curajoase!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

irip,ai reusit sa dormi aseara?e bine ca dr are grija de tine...e mai bine sa fii in spital. si curaj mamica!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Miruna, multumesc de intrebare. Am dormit bine pt k 2 nopti nu am inchis un ochi. Nu am auzit sforaieli si nici alte zgomote. e f greu in spital, iti pierzi mintile uneori, dar nu sunt singura cu probleme.
Sanatate multa!

34 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Fetelor,o noapte usoara sa aveti si sa dormiti bine,si tu Irip....asa e in spital...sunt fel si fel de persoane,cazuri....cu Dumnezeu alaturi trecem si peste asta.Pupici

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput