Bravo Rocsy! Flori de liliac mai-iun-2010 ( 13 )

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

Natalia astazi are program de somn la mine pe burta ca altfel plange, o reranjeaza ceva, nu imi dau seama daca o doare burtica sau altceva .

Sofia vorbeste binisor si mult, ne intelegem foarte bine. Are cuvinte pe care le pronunta perfect, altele pe jumatate si mai exista categoria cuvintelor spuse in "limba ei". De foarte putine ori nu ne intelegem si atunci se chinuie sa imi explice prin mimica, cand vede ca nu ma prind o lasa balta ... are asa o figura atunci, ceva de genul "offf mami, tu nu intelegi nimic".
Deja trebuie sa am grija ce vorbesc si cum vorbesc ca deja nu numai ca inregistreaza dar si reproduce. De exemplu ma enervase intr-o zi soacra-mea si vorbeam cu mama zicandu-i ca Vera e o tampita. Dupa aproape o saptamana in timp ce ma jucam cu Sofia, imi spene : mami, Bela ( vera ) pita ( adica tampita ) . Asa ca eu mi-am pus fermoar la gura, momentan e bine ca nu toata lumea o intelege dar cand creste ... trebuie sa ma obisnuiesc sa nu mai zic tot ce imi trece prin cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Weekend placut !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Weekend placut !!!


R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si Maria Natalia (26.06.2012 )
"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."



Buna!
Multumim! Asemenea..


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Crismulta sanatate lui Sebi.
Ne-am intors din concediu si a stat super cuminte in masina,
chiar nu m-as fi asteptat. A crescut si e intelegatoare.Isi gasea singura activitati mai ales ca eu nu am stat deloc cu ea in spate.
Rocsypupici la Sofia sa se vindece repede. Bravo tie
ca mai ai timp si de net cu asa program. Eu cred ca picam lata de mult.

Noi ne-am intors din concediu. Nadia a fost cel mai incantata.
Era ca broscuta abia o scoteai din apa. Si a mai fost o fetita cu noi asa ca au avut activitate de nici nu am stiut ca avem copil. In schimb
pentru noi drumul a fost infernal pana in Grecia. Am traversat prin
Sebia si Macedonia, iar in Macedonia ne-au lovit intentionat
masina. Norocul nostru ca eram mai multi si s-au lasat pagubasi,
asta nu dupa ce erau cu mana la mine in buzunar in timp ce
examinam masina. Asa ca ...am avut si peripetii, care
bine ca s-au terminat cu bine. In rest noi ne-am simiti bine
dar nu m-as mai duce in Grecia. La fel de multa tiganie ca si
la noi, dar mult mai multi km. Nu se merita, dar deh... macar am incercat si ne-am ales cu una bucata copil fericit.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

tuturor celor care isi serbeaza astazi ziua de nume !

Flory : bine ati revenit din concediu. Cred ca pana in Grecia e mai buna varianta cu avonul, cu masina am auzit mai multe peripetii. Ce varianta de cazare ati ales ?

Va urez o zi cat mai placuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Rocsy si noi am vrut avion dar ne-am trezit prea tarziu si nu gaseam in datele de plecare low cost decat companii de linie si era foarte scump. am ales cazare la o pensiune fara masa. Am fost un grup si majoritatea a vrut asa ca sa nu depinda de orele de masa de la un hotel. Nu am fost multumiti nici de cazare, mi s-au parut dezinteresati si tiganosi exact ca si noi iar daca aveam vreo nemultumire nu se deranja nimeni sa o rezolve. Din fericire eu nu m-am putut enerva la cat de fericita a fost NAdia de apa, de tot ce era in jurul ei, dar m-au deranjat minciunile celor de la agentia de turism referitoare la drum si la cazare.

LA MULTI ANI tutror Mariilor!

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata fetele!
Tot intru de 2 zile sa va povestesc cat de frumos a fost in vacanta,cat de mult ne-am plimbat si ce locuri frumoase am vazut....dar...am vazut vestea despre Monica70 si am ramas fara cuvinte.
Offf Doamne ce durere

va pup fetele



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

Serviti cafea?

Da, cris si mie imi pare rau pt Monica70, dar mai ales pt cei doi copilasi c-au ramas fara mama.
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

ce veste ?
Nu stiu nimic de monica70 ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Am vazut cheb=narul, il ignorasem la inceput, intrasem tintit pe floricele si nu eram atenta la alte detalii. D-zeu sa o odihneasca.

Mergi la inceput