Bravo Rocsy! Flori de liliac mai-iun-2010 ( 13 )

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Salutare.
Noi ne pregatim de concediu. Ne-am apucat deja de facut bagajele. Dupa vreo doua ore de impachetat eram lac de apa si parca vad la destinatie am uitat ceva. De abia astept sa plecam.
Azi am fost si eu la cosmetica ca tot omul si duduia stia ca plec. Si imi zice pe un ton foarte grav "sper ca mergeti fara fetita", asta dupa ce i-am spus ca mergem in Grecia. Ii spun ca o luam si pe ea, dupa care urmeaza replica "da am mai auzit eu de mame din astea inconstiente care duc copii cu ele in concediu in loc sa ii lase la bunici dar nu credeam ca si tu esti asa". Am intrebat-o foarte frumos de ce nu e indicat sa duc copilul cu mine, desi imi venea sa ii dau doua palme si mi-a raspuns la fel de politicos ca un copil nu se scoate din mediul lui pana la 3-4 ani minim si ca spera ca fetele ei sa nu fie la fel de inconstiente si sa ii faca din astea, Doamne si fereste. Eu una am ramas muta la replicile ei, mai ales ca nu ii cerusem parera, nu avem o relatie in afara de smulsul parului. Inca ma mai mir de mine cum de nu am reactionat in nici un fel.

In alta ordine de idei va invidiez pe cele care aveti asa copii rabdatori in masina. Noi acum stam putin cu stres inainte de concediu ca Nadia s-a racit, a reusit sa faca puroi in gat. Ma bucur ca macar nu are febra si merge inspre bine. Miercuri mai facem o vizita la medic inainte sa plecam si sper sa fie totul ok sa nu stam stresati.
V-am pupat.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


'Neata!

Cafeaua e gata!

flory_blanca eu sunt de parere ca oriunde as merge (afara de noptile unei petreceri..) sa i-au copiii (fetele) cu noi.
Cu Justina am mers acum 2 ani la Timisoara (800 km), si avea 3 luni.
A fost bine ca a dormit si papat laptic tot drumul.
Cu statul in scaun - are si Justina momente cand se plictiseste.
Dar nu prea vrea sa stea in scaun. O vede pe Ioana pe bancheta (scaunul Ioanei i l-am dat Justinei) si vrea si ea pe bancheta. Iar Ioana se urca in scaunul ei.

Concediu placut si drum bun! Sa va intoarceti cu bine!
Eu nu stiu cand voi pleca in concediu..insa as vrea sa merg (em) in Delta.

O zi buna!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

neata.
noi ne-am intors din concediu acum cateva zile, a fost foarte bine, fetitele s-au balacit o gramada. la dus am facut 5 ore, dar au fost cuminti in masina, s-au jucat, am luat jucarii multe in masina, se mutau din scaun pe bancheta si invers, se mai uitau la desene. la intors am facut 10 ore din cauza unor "destepti" de politisti. si tot bine s-au comportat. la anul ne vom aventura mai departe, poate Grecia sau Turcia.
Flory ai reactionat super bine.
R ocsy si noi avem. aseara s-a lasat cu urlete in Real iar o dna la vreo 60 ani i-a spus "urat, ce urat faci". imi vrea sa ii zic vreo doua...
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

Flory : pe cuvant ca faza asta cu "scosul" din mediul a copiilor pana la 3-4 ani nu am mai auzit-o . E clar ca la un moment dat poate imi voi dori cateva zile doar eu cu sotul, dar concediu impreuna cu copiii, fie ei mici sau mari mie mi se pare super; mai ales dupa ce copilul implineste un an si ceva ... felul in care percepe el noul prin ochisorii lui nevinovati e minunat, nu vad de ce i-as lua aceasta bucurie doar pentru faptul ca nu ere peste 3 ani .

Nana : deci rabdare, multa, multa rabdare, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Azi dau eu cafeaua!

Eu am mai auzit de faza cu scosul copilului din mediul lui,dar parca stiam ca pana la 2 ani...oricum,e o prostie.
In week-end am fost la tara(3 zile),mi-a placut foarte mult,daca Sebi nu manca pana acum fructe decat cu scobitoarea(taiate cubulete) sa il fi vazut ce si le aduna singur de pe jos, le spala in galeata si musca direct din ele.Ma mir cum de nu l-a durut burtica la cate,mere,pere,prune etc a mancat.

Faza tare a fost cand l-a alergat o curca iar el alerga fluturund din maini:"ma manancaaaaaaaaa,ma manancaaaaa"



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !
Slaba activitate ... o fi din cauza caldurii ???

Cris : simpatic foc micutul Sebastian .... l-a prins curca pana la urma ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Cafea
Nu l-a prins ca l-a salvat wonder mommy



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Va servesc cu o www.blogulblogurilor.ro/wp-content/uploads/2012/01/poza-zilei-500x355.jpg" target="_blank">cafea
Chiar toate ati plecat in concediu?Nu mai ziceti nimic?



Cris ,mami de pui nazdavan,Sebi ,www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Noi nu ... dar am mai mult de alergat de cand suntem 4 , trebuie sa ma impart intre 2 copiii, sot, cabinet si treburi pe acasa iar de multe ori pur si simplu nu am chef de net ... ma tine cam o saptamana, dupa aceea imi revin .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

neata. coffee

unde ati fugit?
ce mai fac/zic floricelele?
ati scapat de pampers?


Mergi la inceput