Licurici de ianuarie-februarie 2009 (167)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Ma bucur ca bebe e bine. Ai grija de tine si asteptam vesti dupa intalnirea de vineri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

la a 3 a incercare am reusit sa iau si eu glicemia in seara asta (la o ora dupa masa de seara) si era 103

mi imi pare cam mare...

am zis ca vineri cand ma duc la diabetolog sa ma duc si cu toate glicemiile astea
o iau inainte de fiecare masa si la o ora dupa (mic dejun pranz cina); in total de 6 ori, cam inteapa dracia aia de aparat,o sa am degetele ciuruite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
Porumbita, inteapa inteapa dar te ajuta aparatul. eu as zice ca vei fi ok cu dieta, mai ales ca la Robert nu ai avut probleme din astea, nu?
Criss, voi cum sunteti?
Raluca, Nadia si-a revenit? e fericita Ioana ca se termina scoala?
sper ca nu mai avem bolnaviori... da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Porumbita ma bucur ca bebe e bine. Sper ca vineri vei fi mai linistita dupa ce vorbesti cu diabetologul.

Eu azi merg la servici sa-mi iau cartea de munca, decizia de suspendare a contractului de munca, si sa vorbesc cu noua directoare ec.
Din septembrie voi incepe sa-mi caut job.. ce ma enerveaza asta!

O zi minunata tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Rox mersi de intrebare, suntem bine, asteptam sa se potoleasca ploile astea sa stam mai mult pe afara.

Acum caut scaun de masina pt Razvi ca am un Inglesina Marco Polo de la 0 la 18kg si el are 17,200 si nu prea incape in el. Ceva sfaturi? As vrea sa-l iau pana plecam in Bulgaria.

Voi ce faceti?

Carmen spor la cautat job-uri, sper sa gasesti repede.

Porumbita tot raul spre bine, hai ca nu mai e asa mult si treceti voi si peste asta.

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

neata doamnelor
Porumbita, inteapa inteapa dar te ajuta aparatul. eu as zice ca vei fi ok cu dieta, mai ales ca la Robert nu ai avut probleme din astea, nu?


n am idee... atuni nu m-am testat de diabet ca nu mi a dat prin cap...

o sa radeti dar mi s-a super ridicat moralul

pe scurt, am vb cu o prietena (ma rog, credeam ca e prietena) zilele trecute... si a venit vb evident de sarcina si diabetul asta...
nu ma asteptam la compatimiere ca doar nu am prezentat situatia ca si cum ar fi sf lumii insa ne stim de multi ani, vreo 6, macar asa o vb de incurajare

in loc mi s-a servit: dar ce te tot vaiti de sarcina asta, ca pana la urma nu ai stat in spital, nu ai stat la pat, ai fost in vacanta, mergi la munca normal etc...

am raspuns scurt ca da, evident nu a fost si sper sa nu fie asa de rau insa avand termen de comparatie prima sarcina eu am resimtit o pe asta ca fiind dificila pt ca ... stiti voi.. nu mai insir cum a fost

am inchis subiectul insa m-am gandit ca probabil cum a zis ea vad multi altii lucrurile asa cam decis ca la toata lumea o sa zic ca e totul ok si imi ridic singura moralul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

carmen spor la cautat; sper sa fie totul ok

crisspy nu stiu ce sa zic.. nici noi nu o mai "ducem " mult cu scaunul lui R (tot pana la 18 e si are deja 16 si ceva) insa nu am idee ce sa iau iar inaltator parca mi se pare f nesigur...

naty, bee cum sunt fetele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, am promis de mult poze noi cu copiii mei asa ca am sa vi le arat, cele cu Vlad sunt din ianuarie, nu sunt chiar asa de noi

http://s964.photobucket.com/albums/ae123/cutiutacubijuuri/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

crisspy nu stiu ce sa zic.. nici noi nu o mai "ducem " mult cu scaunul lui R (tot pana la 18 e si are deja 16 si ceva) insa nu am idee ce sa iau iar inaltator parca mi se pare f nesigur...



Inaltator deocamdata nu, mi se pare mic si prea zbuciumat pentru inaltator .

Am vazut diverse pe net, as vrea de la 18 la 36kg, insa ar fi vrut o recomandare de la cineva care are deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

daca gasiti ceva sa dai de veste

va ganditi sa mergeti in wk la targ?
eu ma intrebam dc o fi ceva interesant si la cap scaune

Mergi la inceput