FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 20

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sper spune:

DannyM prima data ai trecut AMH-ul in ng/ml si era f bun in ac unitate de masura , daca e in pmol/l atunci da, nu-i bun.
Ma intereseaza f mult schema ta, te rog sa o detaliezi atunci cand o vei sti f bine deoarece si eu vreau sa fac pe CM natural ET. Ma mai intereseaza sa stiu cand faci cetrotide/orgalutran , pregnyl/ovitrelle deoarece mie mi se sparg foliculii sub pregnyl si vreau sa incerc cateva inseminari pe CM natural.

Ma duc sa va trec pe listute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Ella si pe mine ma dor sini de la cyclacur care este respondentul divinei tale nici nu ma pot atinge

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Ella43 am vazut ca tu iei Divina care este tot un estrogen - eu iau estrimax. sunt in ziua 5 de tratament. Dar nu inteleg de ce te-au programat in iulie pentru transferul de embrioni. Nu trebuie ca acest transfer sa aiba loc in aceeasi luna in care faci tratamentul? Adica si la tine in iunie?
Eu am transferul undeva in 12 - 13 iunie. Sper sa fie bine!
Sunt un pic trista deoarece sotul meu tocmai a aflat ca va pleca in misiune saptamana viitoare si prin urmare va trebui sa merg singura la clinica! Singura intr/o tara straina si nici engleza nu o prea stapanesc mai deloc! Nu stiu ce voi face!
Pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

http://www.youtube.com/watch?v=VzPje61NteY

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Citat:
citat din mesajul lui amaliaro

http://www.youtube.com/watch?v=VzPje61NteY

amalia tsakoniati(matusa)


Tot la patutul ala te uiti??

Dorinta tu faci tot cu embrioni donati? Fetele zic ca te descurci dc stii putina engleza sau poate iei pe cineva cu tine sa-ti traduca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

SPER amh nul stiu nu l-am facut niciodata. Sarcinile au fost obtinute natural prima pierduta la 2 luni a doua fara activitate cardiaca. Fiv 1 beta <2, fiv 2 am ajuns doar la punctie.

DORINTA acum iau doar Divina nimic altceva. Asa procedeaza cei de la Unica cum a explicat si BICHI in a 14 zi de divina ma duc sa fac masurarea endometrului si in functie de cat e, ei i-mi dau tratamentul adecvat.Acum depinde si TSH cum iese pe ei ii intereseaza f mult sa speram ca va fi ok.
Si eu tot cu acid folic, proginova, cetrotide sau orgalutran, pregnyl sau gonasi, prontogest, dar pana su stiu masuratoarea de luna asta ei nu mi-au spus cat din fiecare.

AMALIARO probabil e efectul estrogenilor de ce sa facem suportam

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Sper asa este - eu fac cu embrioni donati. Am 2 blasto de ziua 5 sper sa se prinda macar unul...Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Miracolpe unde umbli petrecareato ca imi lipsesti

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannyM spune:

Buna dimineata fetele!

Sper,AMH-ul e in pmol/1,sunt in intervalul de very low(0.0-3.07 pmol/1).
Sincer,daca obtineam si eu macar un ovul de buna calitate care sa poata fi fertilizat,mergeam mai departe sa fac fiv cu ovocitele mele.
Iubita,o sa te tin la curent cu tratamentul meu pas cu pas.Deocamdata mi-au detaliat doar cum sa iau Divina,pe restul mi le-a dat doar in lista.
Pupici la gagici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor...eu nu stiu ce am in perioada asta...dar o tin tot dintr-o nunta in alta..si dintr-o masa organizata in alta...sorry ca nu prea am timp sa va citesc si sa vb cu voi...insa nu fac nimic interesant saptamanile astea pana prin 10 iunie cand merg la medic in nou!...

sper...si eu vreau pe prima pagina...la listuta cu aspirante
istoricul meu e:
miracol11, 26 ani, insuficienta ovariana prematura depistata de 8 luni, amh l-am facut la 2 laboratoare si pun amble rezultate AMH <0,40 ug/L, si celalalt amh 0,1 ng/ml, ciclul vine provocat cu pastile, o incercare de stimulare ovariana cu menopur 75UI FSH+75 UI LH, femara, incercare esuata, nici un folicul nu s-a dezvoltat dupa 5 zile de tratament l-am intrerupt la recomandarea medicului...ma pregatesc pentru maxim ocotmbrie 2012 pentru fiv cu ovo donate!!

amaliaro, si mie mi-e dor de tine iubita!
saptamana viitoare in 9 scap de nunta unde sunt nasica...si pe urma mai resper putin si stam mai mult de povesti...
va pupacesc pe toate

Mergi la inceput