FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dannyM spune:

Buna ziua,fete dragi!
Multumim mult pentru noul capitol!Fie ca el sa ne aduca numai bucurii si satisfactii.
Eu inca astept sa-mi soseasca pachetul din Cehia.Am primit si un e-maill de la coordonatoarea mea care mi-a spus ca pot lua Progynuton care este la fel cu Progynova(difera putin denumirea),daca nu vine pachetelul la timp, dupa care pot sa continui cu Divina.Sper sa am noroc sa vina mesagerul cu ,,comoara''.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irilac31
Multumim tannoo, ce mai face bogdanel, e mai bine?

daaa, este muuult mai bine; a terminat si tratamentul;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Fetelor ce este Divina? Sunt anticonceptionale sau contin doar estrogeni?

Amalia e dulce foc bucalata, dc nu o mai vrei sa mi-o dai mie Parca e mai frumoasa azi, i-ai facut ceva la poza? Dar alta cu ea nu mai ai sa-mi pun si eu una



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

Big hug tuturor fetelor! Va citesc frecvent, sunteti cu adevarat minunate, puternice si ador optismul si lejeritatea voastra in gandire. Rar se gasesc atatea persoane cu suflet mare, care pot darui iubirea imensa pe care o daruiti voi acestor pui de om - puii vostri


Draga mea si tu esti o pers deosebita si poate mult mai puternica decat noi, ai fost pusa la multe incercari si cu toate astea inca mai ai zambetul pe buze...sincer eu te admir. ai f multa dragoste de oferit si sunt sigura ca in curand vei reusi si vei avea cui sa o oferi. Acum Taifunul te cunoaste stie ce poti si data viitoare sigur va fi bine


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25
daaa, este muuult mai bine; a terminat si tratamentul;


Ma bucur tare tannoo, multa sanatate si sa va fereasca DD de astfel de episoade de acum. E tare dulce Bogdanel...un grasun .....cred ca are niste colacei pe el


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Fetelor cand mai actualizam lista pe prima pagina? Ar fi fain sa fie in ordinea varstei, toate intr-o lista iar cand aveti test pozitiv sa fiti trecute cu rosu. Ce ziceti??? Mie una imi da sperante cand vad o graviduta mai babutza decat mine cu test pozitiv pt ca pana la urma la acest capitol totul se rezuma la varsta, nu mai e vb de calitatea ovocitelor noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sper

Fetelor cand mai actualizam lista pe prima pagina? Ar fi fain sa fie in ordinea varstei, toate intr-o lista iar cand aveti test pozitiv sa fiti trecute cu rosu. Ce ziceti??? Mie una imi da sperante cand vad o graviduta mai babutza decat mine cu test pozitiv pt ca pana la urma la acest capitol totul se rezuma la varsta, nu mai e vb de calitatea ovocitelor noastre.




Sper chiar si eu ma gandeam sa facem putina curatenie pe prima pag, dar n-am indraznit sa zic. Sunt trecute acolo fete care n-au mai scris de mai bine de 2 ani sau care au deja copii ....indata fac 1 anisor. Ma gandeam ca ar fi bine sa o actualizam si sa aranjam putin si la clinici, sa fie mai compactata lista. Eu una nu ma pricep cum se modifica prima pag, nu am deschis niciodata un cap nou, dar as fi bucuroasa sa ajut cumva
Tu cum esti cu moralul?


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Hello girls,
am intrat sa va salut si sa va spun ca va citesc mereu, cu mare drag..in rest, a prins ari esentialul, cu un talent de mare artista, specific oamenilor de litere pe care ii admir nespus (am si eu mamica filoloaga), deci nu-mi ramane decat sa subscriu intrutotul spuselor ei..

btw, salut si eu initiativa de a actualiza prima pagina..ar ajuta mult la "orientare", in conditiile in care ritmul reusitelor la voi, e unul absolut nebun..
big kiss si sa ramaneti neschimbate


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

Buna fetelor!
DannyM bine ai venit in grupul nostru! Iti doresc din inima ca Unica sa-ti poarte noroc!
Miracol o tii numai prin petreci si nunti!?!
Amaliaro iubita am vazut un reportaj filmat in Grecia (m-am gandit numai la tine) si am vazut cat de frumoase sunt grecoiacele, vei avea copii deosebit de frumosi!
Sper Divina este o pilula de doua culori: primele 10 au estrogen, urmatoarele 11 contin si progesteron.
Nu este o pilula anticonceptionala, ai ovulatie in luna respectiva, eu am intrebat medicul, sperand ca pe ultimii 5 metri raman gravida dar nu a fost asa....
Aceasta pilula o recomanda clinica pentru a stii in baza cresterii endometrului sub efectul estrogenilor din pilula ce dozaj de Progynova sa-ti dea pentru preparea pentru transfer, pentru ca trebuie sa faci o ecografie in jurul zilei 13 sau 14 de la inceperea tratamentului si trebuie sa trimiti un mail cu grosimea endometrului.

Pup toate fetele, burtoase si in asteptare de a le creste burta!

Ps. Maine suntem de 10 saptamani si deja am in fata o burtica rotunjoara, cred ca pana la sfarsit voi deveni imensa ca o parasuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

Aveti dreptate, fetelor, trebuie actualizata prima pagina, sunt nume pe care nu le-am vazut pe forumul nostru, sper ca deja sunt toate mamici!
Cine se pricepe?

Mergi la inceput