Oportunitati de munca la domiciliu (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

giulia, am inteles ca elance free nu renteaza, ca termini repede cele 15 ocazii de licitare pentru joburi. Care e urmatoarea treapta si cat costa?

oDesk e iar bun, dar n-am prins niciun job de acolo.

Plus ca, daca nu ai drept de emitere factura, e un dezavantaj...

Daca ti se cere EU VAT number de catre client si nu-l ai, iar e un dezavantaj...

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Da, Selene free se termina repede.
Urmatorul este de 10$ si ai 30 de biduri si mai poti cumpara pe langa,dupa upgradare iti debiteaza direct in fiecare luna.

Nu stiu daca gasesti articole de tradus, dar te poti inscrie la articole pe diverse teme, sau blogger content sau diverse chestii.
E fain pentru cine stie engleza la perfectie.

Eu n-o stiu si nici n-am rabdare, sunt mai orientata pe tehnic

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Posea spune:

Nu am prins nici un job, dar nu ma las si vreau sa ajung la banca sa-mi fac contul ala o data sa pot sa si platesc...
Poate asa am credibilitate mai mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Eu m-am inscris si pe elance, free, deocamdata. Sa vedem ce se intampla.

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Posea, Selene, probabil nu veti prinde un job prea curand, dar asta nu treuie sa va dezamageasca.

Ma repet, trebuie multa rabdare, propunerea trebuie sa fie scrisa corect dpdv gramatical si cu tinta catre proiectul respectiv.
Nu trebuie sa sune ca o reclama ieftina, mai curand ca o asigurare ca veti efectua proiectul exceland calitativ si in cel mai scurt timp posibil.
Desigur, experienta o veti castiga in timp.

Eu cand am licitat primul proiect n-am dormit toata noaptea, m-am trezit din 5 in 5 min sa verific, eram sigura ca o sa-l castig. Desigur l-a castigat altcineva:)

Nu uitati ca concurati cu companii de freelancing din toata lumea, dar si cu indivizi cu experienta.
Dar inca o data, nu trebuie sa va dezarmeze, dimpotriva sa va ambitioneze si mai mult.
Sanse sunt. Egale chiar!

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

Posea, Selene, probabil nu veti prinde un job prea curand, dar asta nu treuie sa va dezamageasca.

Ma repet, trebuie multa rabdare, propunerea trebuie sa fie scrisa corect dpdv gramatical si cu tinta catre proiectul respectiv.
Nu trebuie sa sune ca o reclama ieftina, mai curand ca o asigurare ca veti efectua proiectul exceland calitativ si in cel mai scurt timp posibil.
Desigur, experienta o veti castiga in timp.

Eu cand am licitat primul proiect n-am dormit toata noaptea, m-am trezit din 5 in 5 min sa verific, eram sigura ca o sa-l castig. Desigur l-a castigat altcineva:)

Nu uitati ca concurati cu companii de freelancing din toata lumea, dar si cu indivizi cu experienta.
Dar inca o data, nu trebuie sa va dezarmeze, dimpotriva sa va ambitioneze si mai mult.
Sanse sunt. Egale chiar!

uneori gandesc prea mult....


Eu am vazut profilul unor contracandidati romani, pentru niste joburi mai vechi. Greseli elementare de engleza in ceea ce scrisesera, imi pare rau pentru ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Posea spune:

Da Giulia, chiar am constatat ca sunt multe firme care liciteaza... si sunt un pic reticenta in a mai licita la job-ul respectiv...
Dar vom vedea...
Eu imi fac si o gramada de griji..daca ma descurc...daca o sa fie incantat angajatorul de munca mea...daca,daca..
Sper sa trec de temerile astea o data cu primul job!

Multumesc oricum mult pentru sprijin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

De obicei angajatorul precizeaza daca doreste team sau individual.

In ce priveste lb engleza, cum am spus, e bine sa incerci sa ii vorbesti corect angajatorului. Nu imi iese nici mie mereu, desi fac de multi ani lb engleza. Sunt insa destul de superficiala sa incep in a invata gramatica, desi n-ar fi rau.
Insa, daca ai inteles cerinta, merge de la sine.

Selene, pentru tine. Scrie niste articole si posteaza-le in profil. Scrie despre ce vrei tu, alege o tema, sa zice gradinarit, scrie un articol de 500 cuvinte si pune-l in profil, la portofoliu.
Sunt cautate persoanele care scriu frumos. In plus sunt platite mai bine decat munca de administrare.

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

giulia, asa m-am si gandit sa fac, insa in cateva zile, acum am ceva de lucru.

Eu am ales sa nu-mi fac public profilul, doar utilizatorii site-ului respectiv sa-l poata vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Mneata!

Ce faceti?
O zi buna!

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput