Oportunitati de munca la domiciliu (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

rezultat sapaturi:

Trimis la: - 19/04/2012 : 23:50:47 Elle_seb
Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Elle, spui ca sotul tau a facut 2.500 de dolari. Unde anume a facut acesti bani? In contul virtual de pe Zeekler sau in contul bancar propriu-zis?


Banii sunt in momentul asta in contul lui ZeekRewards. Mai exact sunt echivalentul celor 2500 $, adica 2500 puncte VIP. In fiecare zi castiga 1,5% in medie raportat la suma de 2500 VIP si creste zilnic cu 1,5%. Punctele VIP se transforma in dolari in momentul in care te decizi sa-i scoti. Un punct VIP valoreaza 1 dolar. In momentul in care te decizi sa scoti, poti sa-i scoti pe toti daca vrei (insa nu toti odata, si voi explica si cum se scot banii) si atunci se incheie afacerea cu Zeek sau poti scoate un procent (ei recomanda 20% pentru ca astfel contul tau continua sa creasca si in acelasi timp primesti si bani).

asta zicea Elle despre cum se transforma vip points in fdolari...trebuie sa initiezi "scoaterea" lor... zilele urmatoare cand s-or transforma si bonusurile mele in vip o sa incerc sa si scot ...adica sa mut o suma oarecare in payza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

cred ca m-am prins cum e cu pensionarea, punctele astea vip trebuie musai ori date pe biduri, care se dau mai departe, ori transformate in bani si trasi in payza, altfel dupa 90 de zile incept sa dispara , se anuleaza, daca nu ne prindem in 30 de zile cum se scot banii se cheama ca ne-am omorat neuronii degeaba ....


Elleeeeee...i-ai promis Selenei ca ii spui cum se scot banii dupa cele 60 de zile...iaca a implinit 60 de zile!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

apoi la 21.04 Elle zice:

Cei 101.95 sunt punctele bonus pentru joi, adica 1,95%. De luni pana joi este aproximativ 2% retail profit pool rewards, iar de vineri pana duminica este de obicei in jur de 1%. Media ar fi in jur de 1,5%.
Cu cele 52 de biduri poti sa intri pe site-ul de licitatii si sa licitezi cu ele pentru un obiect pe care ti-l doresti. Punctele le poti folosi in primele 14 zile, dupa care, daca nu le folosesti, se pierd.
Punctele bonus se transforma in puncte VIP dupa 60 zile, iar pentru a le converti in bani, dupa cele 60 de zile trebuie sa te upgradezi la minim Silver, moment in care platesti 10$, prima si singura data cand platesti ceva din buzunarul tau. Cei 10$ se platesc lunar, si se numeste reinoire, insa daca vrei, poti sa-i platesti din banii pe care-i castigi in Zeek Rewards, dar desigur, poti sa-i platesti si din buzunar daca nu vrei sa umbli la punctele VIP pe care le ai deja.


eu sunt silver, daca nu-mi expira subscripti pana fac alea 60de zile..va trebui sa am posibilitatea sa tranform vip points in bani...
nu toate...ca daca scoti totii banii se cheama ca ti-i dat demisia...desi se plangea unu pe net ca nu isi poate retrage toti banii...o poveste incalcita, nu am priceput aritmetica tipului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

de astazi am 146,69 puncte vip. oare cum ii transform in bani.

Elle nu ne mai indrumi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

drept sa spun, eu nu verific zilnic cate puncte am...

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Sper ca Elle nu ne-a '"sedus si abandonat"

si eu astept cu interes raspunsul la intrebarea, care este "next step" daca au trecut 60 de zile si suntem deja silver (ca si eu sunt in situatia asta) ? ce este bine sa facem mai departe ?

cum / cand putem scoate ceva banuti ?, asa de verificare.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Question :
Are the VIP points we earn converted to dollars in a 1:1 ratio at the time of withdrawal or are they converted at a different rate like 2:1 or 5:1, etc?

Answer :
Points arent dollars- they are points and cannot be withdrawn. You earn awards based on points. Awards are dollars. When you earn a daily award of $100 - you earn $100. If your system is set to repurchase at (for the sake of this example) 80% and you withdraw 20% - on a $100 award you would be repurchasing 80 VIP bids that when given away to customers would earn you 80 VIP points. You would have $20 in your cash available to do with what you choose.

as zice ca nu spune nimic despre conversia vip points in dolari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Question :
Are the VIP points we earn converted to dollars in a 1:1 ratio at the time of withdrawal or are they converted at a different rate like 2:1 or 5:1, etc?

Answer :
Points arent dollars- they are points and cannot be withdrawn. You earn awards based on points. Awards are dollars. When you earn a daily award of $100 - you earn $100. If your system is set to repurchase at (for the sake of this example) 80% and you withdraw 20% - on a $100 award you would be repurchasing 80 VIP bids that when given away to customers would earn you 80 VIP points. You would have $20 in your cash available to do with what you choose.

as zice ca nu spune nimic despre conversia vip points in dolari

Nina,mami de,





Nici nu spune. Spune ceva incalcit rau. Bine, pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Eu am exact acelasi punctaj ca si dupa postarea anuntului cu nr. 60. Adica 142,09 VIP points.

Acum am postat anuntul cu nr. 62, nicio schimbare.

Cred ca aici se incheie etapa "Free".

In lipsa upgrade-ului la minimum Silver, nu se mai intampla nimic. Sau poate ar trebui sa cumpar SI biduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Eu am exact acelasi punctaj ca si dupa postarea anuntului cu nr. 60. Adica 142,09 VIP points.

Acum am postat anuntul cu nr. 62, nicio schimbare.

Cred ca aici se incheie etapa "Free".

In lipsa upgrade-ului la minimum Silver, nu se mai intampla nimic. Sau poate ar trebui sa cumpar SI biduri.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.






posibil, poate de asta puncta Elle apasat pe "o sa vreti sa cumparati biduri"

tot ea spunea mai la inceput ca punctele vip se pot converti in bani dupa cele 60 de zile

ca sa castigi cash awards trebuie indeplinite conditiile: sa postezi anuntul pana la ora 17 eastern, sa fii cel putin silver si sa fi cumparat cu bani proprii si personali cel putin 10biduri...

e interesant daca ea a stiut sau ne-a indus in eroare in mod intentionat, daca a a fost cu intentie asta e s-a ales cu ce stiu eu cate vip points datorita celor 10dolari cat a fost subscriptia silver...dar atat, ca nu am de gand sa insist in a fi aburita

tot scapa ceva...nu pricep ce invarteala e cu cash awards-urile astea, de ce or fi atat de importante incat sa faca un om sa isi cheltuie banii pe biduri, care biduri sa fie date, ca sa iti aduca in cont vip points...bla bla

sau tacerea lui Elle se datoreaza faptullui ca a descoperit si ea ca nu poate scoate bani din vip points?!

intrebari, intrebari...

Mergi la inceput