Atentie la capuse,la Borelioza,la Lyme! (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

Ok, merci!
proapat posesor de borelia, caut recomandari medici ;poate cineva cu experienta sa dea si nume de medici pe acest topic;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NUAB spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo
de ce a trebuit sa completez un formular inainte de testare? Asta nu pricep si pace. De ce ii intereseaza daca am fost muscata de capusa, sau daca am alergie la ciupiturile de tantari, cand eu am solicitat un test care sa imi spuna daca in proba respectiva se evidentiaza vreo bacterie.

pentru ca boala lyme e inca la inceput si se incearca sa se stabileasca niste "patternuri" legate de transmitere pentru ca "oficial" boala lyme se transmite doar prin muscatura de capusa.
neoficial insa se banuieste ca se transmite cam prin toate hematofagele si de asemenea prin transfuzii de sange.
mie mi se pare un lucru bun ca LD culege astfel de date pentru a face o baza consistenta de raspunsuri. intr-un final ar putea face corelatii statistice intre numarul de oameni muscati efectiv de capusa si parazitii gasiti si cei care nu-si amintesc sa fi fost muscati (posibili infectati prin alte cai) si paraziti primiti.
in felul asta se determina daca TOATE spirochetele si coinfectiile se transmit si prin tantari de exemplu sau doar unele (borreliile sau ceilalti paraziti).
in fond, nu va obliga nimeni sa raspundeti la chestionar sau sa raspundeti corect.
de exemplu am doi amici care au pus "la misto" NU, NU STIU, NU CUNOSC si au iesit pozitivi deci povestile astea cu "iti pun rezultatul din ochi si din raspunsuri" sa fim seriosi....

a propos, la bals o sa va arunce analizele de la LD pe jos, or sa spuna sa plecati de acolo cu prostiile voastre si ca ei n-au kituri sa va testeze de asa ceva. :)
asta ca s stiti la ce sa va asteptati in cazul in care mergeti cu WB sau microscopia la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Am citit pe net ca sunt bratari anti capuse, stiti cumva unde se gasesc?
Am intrebat la cateva farmacii(fiindca asa am vazut info pe net) si nici nu au auzit de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Buna
I-am facut Juliei microscopia in camp intunecat si a iesit rare spirochete cu morfologie clasica pt Borrelia garinii asocoate cu Haemobartonella.Ce inseamna asta si unde trebuie sa mergem mai departe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Poate sa nu insemne nimic. Este o interpretare. Daca nu aveti un motiv anume eu zic sa nu va hazardati pe o imagistica.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta69

Am citit pe net ca sunt bratari anti capuse, stiti cumva unde se gasesc?
Am intrebat la cateva farmacii(fiindca asa am vazut info pe net) si nici nu au auzit de ele

Alaturi de SONIA
si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA
si nu in ultimul rand donu'Bodo

Vio , mamica lui MIHNEA viitor "descoperitor" de infinit


Pastreaza-ti gandurile pozitive, pentru ca aceste ganduri vor deveni cuvinte.
Pastreaza-ti vorbele pozitive, pentru ca aceste vorbe se pot transforma in actiuni.
Pastreaza-ti actiunile pozitive, pentru ca aceste actiuni pot deveni obiceiuri.
Pastreaza-ti obiceiurile pozitive, pentru ca acestea pot deveni modul tau de a trai.
Pastreaza-ti modul de viata pozitiv, pentru ca acest mod de viata poate deveni destinul tau.

Mahatma Gandhi


Pai tot pe net se pot afla far,aciile unde se gasesc.M-ar interesa si pe mine,preventiv,dar daca e o mare teapa profitand de isteria care s-a creat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui adialex

Ok, merci!
proapat posesor de borelia, caut recomandari medici ;poate cineva cu experienta sa dea si nume de medici pe acest topic;


http://www.medicinahiperbara.ro/hiperbara/index.php/contact
dr. Cristian Bogdan ION


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Poate sa nu insemne nimic. Este o interpretare. Daca nu aveti un motiv anume eu zic sa nu va hazardati pe o imagistica.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Nu ma hazardez dar nici sa stau asa nu vreau.Vreau sa-i mai fac analize sa fiu sigura ca nu are nimic.Am un vecin care se chinuie de 4 ani sa scape de borrelia si nu reuseste...
Vreau doar sa stiu ce analize trebuie sa-i mai fac si unde,sa merg la Fundeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

www.lymediagnostic.ro cu cerere expresa de analiza westernblot desfasurat pe garrinii si bartonella dar nu as exclude afzelii. Atentie sa fie respectate conditiile sa nu fiti dupa nici o tura de antibiotic (minim 14 zile de la ultima administrare) pentru ca falsifica rezultatul.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Am fost cu July azi la doamna dr. Rosca,a zis ca nu se ocupa de copii,nu se pricepe si nu stie unde as putea sa ma duc cu ea.Deci iar sunt in ceata
Dr Ion m-a sfatuit sa incerc 2 luni sa-i stimulez imunitatea cu produse naturiste si dupa sa-i mai fac WB.
Ce produse as putea sa-i dau?


Mergi la inceput