Piatra Neamt (95)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

eu tot nus dumerita cu inclinarea scaunului...caci la noi nu se inclina defel..ori eu nu stiu unde e cheia si butonul magic ori e montat prea fix...

mama ei de viata..deseara ii spun sotul sa studieze problema scaunului..ca mati bagat in ceata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Cu gheatza, normaaal!
Eu nush ce temperatura am in casa, incerc sa ma misc cat mai putin sa nu transpir
Pogonici chiar sunt curioasa, dar ai vazut ca e specificat ca se inclina...off abia astept sa vina si al meu, parca vad ca ma invart si io in jurul lui si nu-mi dau seama cum se inclina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

eu tot nus dumerita cu inclinarea scaunului...caci la noi nu se inclina defel..ori eu nu stiu unde e cheia si butonul magic ori e montat prea fix...

mama ei de viata..deseara ii spun sotul sa studieze problema scaunului..ca mati bagat in ceata...

cea mai fericita mami de printesa
http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png
http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png



Pe site-ul dat de tine, la caracteristici zice:"* Spatarul scaunului se inclina dupa bancheta masinii". Adica tragi de fundul scaunului in fata cat de mult poti si se lasa spatarul pe spate, rezultand o inclinare de cateva grade (sa nu crezic a il inclina ca la carucior) care face sa stea copilul mai comod, cu corpul mai lasat pe spate. Asta e toata shmecheria, nu e nici o cheita speciala pt asta .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

laura te invit la mine si si imi arati cum sa procedez...trebuie sa o scot la capat..va anunt daca reusesc
.

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

eu tot nus dumerita cu inclinarea scaunului...caci la noi nu se inclina defel..ori eu nu stiu unde e cheia si butonul magic ori e montat prea fix...

mama ei de viata..deseara ii spun sotul sa studieze problema scaunului..ca mati bagat in ceata...




Pe site-ul dat de tine, la caracteristici zice:"* Spatarul scaunului se inclina dupa bancheta masinii". Adica tragi de fundul scaunului in fata cat de mult poti si se lasa spatarul pe spate, rezultand o inclinare de cateva grade (sa nu crezic a il inclina ca la carucior) care face sa stea copilul mai comod, cu corpul mai lasat pe spate. Asta e toata shmecheria, nu e nici o cheita speciala pt asta .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Pai si nu-i asa? Is atatea pericole pe internet! Ptiu, piei d-aci! Da cu tamaie!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Laura, intreb si eu: daca pun scaunul pe jos (in casa) ar trebui spatarul sa nu stea drept, adica se lasa pe spate (daca nu are niciun buton)? Eu l-as ruga pe cel de la curierat sa stea un pic sa fac verificarea (de n-oi fi la mani-pedi cand ma suna) si, daca nu se inclina i l-as da inapoi...oare vrea? Ii dau 10 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Laura, daca zice ca spatarul se scoate la un moment dat si se poate folosi ca si inaltator, atunci eu cred ca daca pui scaunul pe jos in casa, spatarul va cadea la orizontala. Cel putin la ai mei asa face. Nu are nimic care sa il 'tina teapan' la 90 de grade. Se imbina spatarul de sezut prin 2 'chestii" iesite in afara care intra in 2 "gauri" din spatele spatarului. Dar sprijinirea in pozitia 'de scaun' se face de spatarul scaunului masinii. Acu nu stiu cum e la asta al tau, dar ar trebui sa tragi un pic de spatar si sa vezi daca/cat de misca, fara alte cheite si scamatorii .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Exact cum zice Laura e si la al Iustinei. Sta si fix, insa in mom. in care incepi sa tragi de el pe spate cade spatarul pana devine drept, intelegi? daca nu are bancheta ca punct de sprijin. Asa ca daca bancheta e inclinata, se inclina si scaunul.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Aha, m-am lamurit, multumesc fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

Neatza de la mare! Acum sunt intradevar pe sezlong si va scriu de pe telefonul sotului. Indata ma bag in apa, dar vroiam sa va mai spun ca vin sa tin si eu companie gravidutelor cu aproape 8 saptamani. Va pup, sar in apa!



Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput