Dovlecei de sept-oct 2009 ***21***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

neata!

sunt si eu dar ma pregatesc pentru alegeri... ca acusi, duminica, e sa fie nebunia




Ioana esti membru de comisie? Si eu am fost prin facultate si ce ma mai distram in zilele acelea...a fost frumos. Imi aduc cu drag aminte. Ce mai face Carol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:



remember us?
a fost o perioada super-agitata la noi, pe de o parte la munca, pe alta cu piciorusul lui Ebru.....din fericire, dupa multe drumuri la Buc, o biopsie si inca un drum in Turcia la doua clinici private, s-a rezolvat! inca mai are ceva urme, dar s-a atenuat pata aceea simtitor

cu munca inca suntem agitati, dar nu suntem aici sa ne plangem de serviciile noastre, nu? ;)
Vad ca subiectul fierbinte e gradinita, noi de-abia din septemebrie vom putea participa la astfel de discutii
Am reusit si noi sa trecem cu brio la olita, mai greu cu kk, dar cu mici recompense am reusit s-o convingem...deci suntem pregatiti de gradi..
de vorbit vorbese binisor, in continuare fara r si l, iar ii ies perle pe gurita ("megem la piata sa cumpaiam f..ute" ), dar asta e.....vorbeste chiar mult si a ajuns la faza cu "de ce"-uri la infinit ..
pe Fb n-am mai intrat de un secol, daca intru in 10 minute vad doar cateva poze care apar pe prima pagina, dau repede cate un like si cam atat, spre rusinea mea....
Nu va iau pe fiecare la rand, poate in alta zi cand prind cateva minute...Oricum, mi-a fost dor de voi si va pe toate si toti dovleceii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna!

Selen yupii!bine ai revenit! ma bucur ca s-a rezolvat problema la picior. Chiar ma intrebam ce mai faci.Pupam fetele cucuiete.

Noi suntem la fel...inca mai lucram la olita, nu am acceptat-o definitiv...Mihai e mai puturos, dar cel putin acum nu se mai suporta ud.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura78nico

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

neata!

sunt si eu dar ma pregatesc pentru alegeri... ca acusi, duminica, e sa fie nebunia




Ioana esti membru de comisie? Si eu am fost prin facultate si ce ma mai distram in zilele acelea...a fost frumos. Imi aduc cu drag aminte. Ce mai face Carol?

Laura, mamica de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra



NUUUU, nu sunt membru de comisie... sunt jurnalist de televiziune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Buna!

Laura, sa stii ca si Matei merge la FTK (am vazut subiectul tau despre timiditate). Daca vrei detalii, intreaba-ma orice.

Noi suntem bine. Pe 2 iulie incepe si Maria gradinita si chiar o simt pregatita. Vorbeste din ce in ce mai bine. Seara imi povesteste ce a facut in timpul zilei, pune zeci de intrebari. Nu-mi vine sa cred cat de repede creste. In continuare avem probleme cu somnul de noapte. Ma intreb mereu cand va veni momentul sa doarma si ea toata noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare dovlecei!!!
selen, ma bucur sa te aud si cu vesti bune!De ce biopsie?

Si Loris foloseste cuvantul "facut" fara anumite sunete. Eu f...ut asta, el ...etcE foarte comic.
Cu gradinita eu am tot experimentat, l-am lasat pana la ora 13, apoi pana la 16 si am revenit la ora 13 pentru ca il luam rupt de oboseala, nu reusea sa doarma decat jumatate de ora acolo.
ioana, spor la lucru duminica, fii incisiva (desi nu e ideal sa lucrezi duminica )

De azi noapte Loris a facut febra, este rosu in gat. Ii mai dau paracetamol, nu atat pentru febra cat pentru ca imi zice ca il doare capul. Ceva remedii naturale stiti?
We placut!!

Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009)

 Raisa are nevoie de noi

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

multumesc, kem! asa o campanie electorala anosta mai rar mi-a fost dat sa vad. cred ca o sa fie de vis sa lucrez duminica mai ales ca la 5.30 AM trebuie sa fiu la redactie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

Roxy singur ca vreau detalii. Ma bucur sa te citesc . Chiar ma intrebam cum sa iau legatura cu tine. Imi poti trimite nr de tel pe PM? Am mai multe intrebari si nu numai legate de FTK.

Ioana am inteles acum. Cum a fost la servici?

Kemsy sanatate multa lui L. Si la mine Ramona afost usor rosie in gat , dar ea acum tuseste. Eu i-am incalzit sare si i-am pus la gat.Sora mea imi spunea ca ea mai da pe razatoare un cartof si il stropeste cu spirt si ii pune. Acum ii dau sirop de tuse, si picaturi in nas ca este infundata.

Lali pe unde umbli?

O saptamana usoar va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

salut, fetelor

duminica a fost mega agitatie. a zburat timpul de nici n-am stiut. dar a fost frumos si a iesit totul foarte bine. pentru a putina data in viata mea am avut satisfactia muncii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Hello
pai biopsie pt ca nimeni nu putea spune 100% ce este si ce tratament e necesar....nu a fost niciun pericol de altceva, Doamne Fer, la care toata lumea se gandeste cand aude biopsie, doar pt diagnosticare..
apoi ne-a parut rau, pt ca imediat dupa biopsie, cam la o saptamana, a inceput sa se retraga...dar daca nimeni nu ne-a explicat ca, pt boala X (care era una din posibilitati), evolutia este asa, si are un punct culminant la un mom dat (ceea ce ne-a speriat pe noi), ne-am panicat cand am vazut ca e din ce in ce mai rau In Turcia au fost mult mai expliciti, mult mai putin "expeditivi", si chiar daca retragerea nu a fost meritul lor neaparat, macar ne-au lamurit, ne-au linistit ca a doua oara nu mai are cum sa apara samd...

ma rog, concluzia este asa: pt boli mai grave, fuguta in alta tara, daca aveti posibilitatea pt cele mai putin grave, trebuie sa ai un noroc chior sau recomandari f bune ca sa gasesti un dr bun in Romanica....deci pt un dermatolog bun, o recomand pe dna dr Trifu Rodica, care macar isi mai da interesul si a fost singura care a ridicat posibilitatea bolii care s-a dovedit a fi pana la urma, restul erau pe cu totul alta cale

Kemsy pai si eu de aceea am evitat programul prelungit la gradi, pt ca stiu ca a mea nu adoarme oricum si oriunde, si ii dau programul peste cap...bineinteles, asta in conditiile in care o avem pe buni care merge si o ia l a pranz, deci am avut de ales...Multa sanatate lui L.

Laura, sa stii ca am vazut si postarea de pe FB, dar tot in viteza si fara sa am timp de raspuns

FTK asta e Fast Track Kids, sau ce?

Ioanna, s-a terminat nebunia cu alegerile, sau de-abia acum incepe? ;)

pupici!

Mergi la inceput