Dovlecei de sept-oct 2009 ***21***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Monica la noi era problema pusa in felul urmator: ok se strang banii, da cine merge la cumparaturi? Ca nu prea se inghesuie parintii din lipsa de timp. Si la noi se injumatateste suma daca copilul lipseste prea mult.
Si apoi Monica stii vorba aia de unde lucrezi de acolo iti iei painea? Mai greu la noi ca ce sa luam? Coli, pixuri etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

300 de lei nu e o suma mare, asa este! mi s-a parut ca se strang mai multi.

nu discutam acuma de invatamantul gratuit de stat, NU? parca asa scrie in Constitutie, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

300 de lei nu e o suma mare, asa este! mi s-a parut ca se strang mai multi.

nu discutam acuma de invatamantul gratuit de stat, NU? parca asa scrie in Constitutie, nu?

Sa o ajutam pe Raisa
******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii




Ai si tu dreptate. Asa ar trebui, sa fie gratuit dar.... ce mai e corect la noi?

Oricum, invatamantul de stat e totusi mai ieftin ca cel particular. Conditiile lasa de dorit insa in ambele parti. Cu toate astea mie mi se pare ca, cresa lui Rares arata mai bine decat unele gradinite particulare.

O seara placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna dimineata!

Ma bucur din suflet ca este vineri!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata!

Monica sper sa gasiti solutia potrivita ,sa nu mai raceasca Rares. Oricum mi s-a parut cel putin ciudat ca a facut febra la gradinita doar,si acasa nu. Am eu asa,o impresie,ca a plans , i-au curs mucii din cauza asta,si tot de asta i-a crescut si temperatura. Eu una nu i-am dat antitermic nici la 38.9 lui Paul,decat daca era temperatura asta cu el linistit,fara sa se fi agitat inainte,plans sau dormit. Dar lasa ca isi da el drumul la vorba,si atunci o sa iti povesteasca tot , si o sa stii ce se intampla in realitate.



Paul incepe sa vorbeasca din ce in ce mai bine. Mai nou ne si povesteste cate ceva gen " mami, ii vzut ? Tati pins nina ,Pau buf poc tina aaaau buba geget , tati pupa buba..." Traducere : mami ai vazut? Tati a aprins lumina,Paul s-a impiedicat de masina si facut buba la deget. Tati a pupat buba."
Noi am ales sa pupam buba,nu sa dam bataie la obiectul pricinuitor de bube ,ca sa evitam pocnirea copiilor care se mai ciocnesc de el la joaca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Lali super tare, felicitari lui Paul! Noi suntem tot la stadiul de un cuvant.

Monica din experienta iti spun asa: baiatul cel mic al surorii mele a mers la gradi de la 2,5 ani. In primul semestru nu a scos un cuvant (si se zice ca al doilea vorbeste mai repede) si acum nu-i mai tace gura.
Va urez un week-end placut si fara ploaie daca se poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

salutare,

Lali, si noi am ales sa pupam buba. eu nu prea pricep ce rezolvi daca lovesti masa si spui na-na!! mi se pare cam... stupid

Carol isi mai pupa si singur buba sau vine repede la mine si zice sa pup buba! sau, ma pupa el pe mine, cand ii spun ca m-am lovit. ma intreaba unde am buba si pupa acolo



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

M-am saturat de vremea de afara! Am avut un week-end destul de agitat. AM fost cu Ramona la primul concurs de gismnastica ritmica...si am luat locul intai. O sa pun poze pe fb.

Va urez o saptamana usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Wow LAura,felicitari micii gimnaste ! Faci cinste,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Sigur Lali. Acum sincera sa fiu, premiul intai a fost mai mult pentru incurajare, caperfect nu a fost, dar ...

Mergi la inceput