Dovlecei de sept-oct 2009 ***21***

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Pup fetele! La multi ani! Si din partea noastra sarbatoritilor
Noi suntem Bine .de cand am trecut doar la chilotei cand se Mai scapa pe el Leutul meu fuge repede la baie apoi la chiuveta eu urmarindu-l l-am surprins ca si spala chiloteii ( cu sapunul meu de fata ) si zice "pe tine" "pe tine" ( doar "pe tine" a retinut fraza repetata de mine mereu "Leo iar Ai facut pipi pe tine") intr-una din zile l-am prins ca face pipi pe el intentionat ca sa aiba motiv sa si spele chiloteii.
Acum am inceput sa imitam bebelusii , pisica ; in dimineata asta mi-a spus ca are o pisicuta in burtica careia II este foame am hranit pisicuta si l-a indemnul lui Leo am intrebat -o daca este bun din pacate pisicuta din burticul lui Leo s-a dovedit a fi la fel de mofturoasa ca si stapanul si a mancat doar un carnacior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

In primul rand LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi si celor care i-am ratat in week-end!
Noi am avut un week-end plin, am inceput cumparaturile pentru gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna fetele,

La multi ani Theodora Ioana de doris_79 si La multi ani Alex si Razvan de Kiki_cri si La multi ani Erik de Aiduka. Sa cresteti mari si sanatosi.

Mai eu cand va aud pe voi ca ati scapat de pampersi nu stiu cum sa va felicit mai tare. Noi suntem tare in urma si la capitolul asta. Rares sta ud si murdar fara nici o problema. E drept ca nici eu nu mi-am batut capul prea tare sa-l pun pe olita mereu dar.... nici el nu vrea sa ceara niciodata. Inca astept sa vina ziua cand va zici el ca face pipi sau kk.

Intre timp, suntem din nou pe tratament, mai nou pentru candida bucala. Evident ca nu il pot duce nici la cresa pt ca i-a iesit exudatul faringian prost. Asa ca... ne chinuim cu medicamente la 8 ore urmand ca saptamana viitoare sa regacem exudatul si daca iese ok abia atunci mergem la cresa.

La mine la munca e sunt cateva zile mai lejere si am reusit sa mai intru cate un pic si pe la voi.

Laura, cum ti s-au parut preturile la hainute? Eu am fost si i-am luat lui Rares o pereche de adidasi si o pereche de ghetute mai de toamna iarna si am dat in jur de 100 ron in Deichman. As vrea totusi sa ii mai iau un trening doua dar sa vedem de unde.

Sper ca sunteti bine sanatoase si voi si copilasii.

O zi minunata va doresc.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Danuka foarte amuzant baietelul tau. Daca a ajuns el sa faca pipi pe el ca sa isi spele chiloteii.... e super tare. Dar ai putea sa ii dai doua sosetele in fiecare sa si le spele daca ii place sa se joace in apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna!

La multi ani spun si eu tuturor dovleceilor nostrii care isi serbeaza zilele de nastere!

Monica imi pare rau ca sunteti din nou bolnaviori.Va doresc sanatate multa!
Monica eu zic sa-l lasi pe Rares mai mult fara pamapers, si daca poti sa-l pui cam din jumate in jumate de ora...sau din ora in ora. Noi asa am inceput pt ca initial nici Mihai nu se suferea rau daca era ud. Apoi treptat, treptat a vrut. Noi am avut chiar si o perioada cand nu a vrut sa vada olita, dar sa stea pe ea...ce este drept a fost de scurta durata.

Legat de haine, eu le-am luat cate ceva din Dragonul Rosu: ghiozdanele, treninguri...si cateva maruntisuri. Mie imi place mult pentru incaltari firma reclama - reclama mascata , din carrefour baneasa. Oricum bugetul nostru supera din greu acum in prag de inceput si stai sa vezi cate ne vor mai cere la gradi. Stii si tu.

In rest nimic nou savuram inca o saptaman de vacanta
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Sa stii ca si eu m-am gandit sa trag o fuga pana in Dragonul Rosu. Asa am facut acum doi ani si am cumparat o groaza de chestii dragute pt Rares. Din pacate acum nu reusesc sa imi fac timp sa merg pana acolo. Daca ar fi mai aproape ce bine ar fi.

Mai, stiu ca la gradi se cer mai multe. La noi la cresa nu imi cer multe.

Referitor la olita, din pacate nu prea am timp sa stau dupa Rares sa il duc la baie sau sa il pun pe olita din ora in ora. Nu stiu cand se va intampla minunea. Si apoi, el urla cand il pun pe olita sau pe wc asa ca..... cred ca zic pas o perioada si vom vedea la anul pentru ca trebuie sa rezolv problema asta pana in toamna ca trebuie sa il mut la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Da Monica, Dragonul este departe de mine, dar de tine si mai si. Mie mi-a placut, m-am dus in Lumea copiilor si am gasit ce cautam, nu tot dar oricum este un inceput. Mai am sa-i cumpar Ramonei neaparat pantofiori de interior, si s-ar putea si unii pentru afara. Mihai sta mai bine la cspitolul asta.

Ma bucur ca ai timp mai mult de stat de vorba cu noi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:


hello gagici!
Eu nu am somn asa ca m-am pus pe vanatoare,si m-am uitat nitel pe la odiseele viitoare si am vazut ca Monica Dicut este la odiseea de ianuarie-februarie 2013 ,si CarinaBlanca la cea de noiembrie-decembrie,parca. Am vazut si ca sora Irinei(mama lui andrei,nu mai stiu ce nick avea aici) este si ea la aceeasi odisee ca si Carina. Imi pare asa de rau ca nu mai scriu fetele aici ca sa le putem felicita! Si mai sunt cateva cu bebe 2 pe care noi nu le-am felicitat pentru ca au uitat de noi .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna!

Ce vanator bun esti Lali!

De Monica stiam pt ca acolo ar trebuie sa fie si sora mea, dar ea inca nu si-a facut cont pe DC. Si ai dreptate este pacat ca nu mai suntem asa de multe, dar poate ca odata si odata...

Noi suntem bine, azi am fost la gradi sa vad cand incepe si Mihai datorita faptului ca nu avem fix 3 ani la 17 septembrie, dar nu-i problema, asa ca atunci cand va suna clopotelul, noi vom fi in curtea gradinitei toti patru.

Lali puii tai ce fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!!!
Am revenit si eu pe meleaguri...dovlecesti
Avem cateva zile de cand ne-am intors din Ro si Loris a inceput de azi gradinita. Bineinteles, s-a lasat cu planset disperat si strans de gat la plecare dar l-am gasit bine. Sunt curioasa maine cum va fi. In ro a fost bine, nu s-a imbolnavit deloc, fericirea lui sa se trezeasca dimineata si sa plece cu bunicii "la treaba", prin gradina sau cu verisorul lui.
Reveniti pe meleaguri italiene incepem sa intram in rutina, luna sept va fi o luna grea (varuim ) dar scap eu o data si de asta.
Selen, la multi ani frumoasei Ebru!
Monica, imi pare rau ca e bolnavior Rares. La cresa nu incearca sa il dezvete de pampers?sa-l duca mai des la baie?
laura, felicitari micutei stirbe, aveti grijja cu zana maseluta ca ajungeti la faliment
danuka, bine ai revenit. Dragut tare baietelul tau

Loris nu ia nici un fel de supliment de vitamine, incerc ca prin alimentatie sa aiba nutrientii necesari. Sa vedem cat tine teoria cand va veni iarna. Deocamdata se comporta bine
Salutari si somn usor!!!

Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009)

 Raisa are nevoie de noi

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput