Dovlecei de sept-oct 2009 ***21***

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Danuka felicitari!Si noi suntem fara scutec de ceva vreme, dar am mai avut si mici accidente....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Salutare de la mare!

Ce faceti gagici?

Eu azi dau tort( diplomat cu iaurt) , sampanie si ce mai vreti voi! Anul trecut la ora asta mancam ca sparta chiftele si pepene,printre contractii,asa , urmand ca pe la 17 sa imi sun dr-ul, pe la 18.39-18.45 sa imi fac internarea , si la 19.30 sa se nasca printesa mea scumpa Teodora Ioana !


Paul nu a mai vrut pampers dintr-o zi, din ianuarie, cand a hotarat el " nu! Teodola!" Adica el nu scutec, sa ii pun Teodorei. A mai avut mici accidente, mai mult noaptea sau cand a fost prea absorbit de joaca si a cerut prea tarziu sa mearga la toaleta. El pana sa nu mai vrea scutec nici macar nu spunea "caca pipi" ca si cuvinte ,dar de atunci le-a spus,semn ca le stia,dar nu avea nevoie de ele. El cand nu a mai vrut, nu a mai vrut nici noaptea ,brusc.


LAura ,a mai revenit cheful de viaata? Maine e viiineri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Lali a cam revenit, asa un picut. Dar acum tot la servici sunt ca este Consiliu de Administratie si facem ore sup[limentare ca cine stie ce situatii mai vor. Dar tort vreau.

Desi am mancat un ecler mai devreme.

Cat despre pici, ei sunt bine, vreau sa incep cumparaturile pentru inceputul gradinitei...am emotii de parca ma duc eu nu ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Multumim Laura felicitari si voua
Lali mulumim de cinste Noroc si sanatate
La Multi Ani !
Buna sampanie ! Si delicios tort ! Tu l-Ai preparat ?
Distractie placuta in continuare!
Laura Maine te astept la cafea!
Lali nu cred ca o sa onoreze cu prezenta dupa o Asa petrecere cred ca o sa fie rupta de oboseala deci II urez Odihna Placuta !
Pupici la amandoua !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Danuka am venit la o Sincer nu pot sa imi incep ziua fara ea.
Azi sper sa pot pleca la 14. Ca numai pana atunci avem program. Sincer am nevoie si de odihna si plus ca picii mai au doar doua saptamani de vacanta.

Lali cum a fost petrecerea? I-ati rupt tirta? Ce a ales? Vrem detalii

Le astept cu mare drag si pe fete sa se alature.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata!

Danuka ,tortul a fost facut de mine , mov . Partea mov a fost indulcita si colorata cu dulceata de afine, partea alba indulcita cu dulceata de portocale! A fost cel mai bun tort facut de mine !

Laura,nu i-am rupt turta, o vom face de Craciun,asa ca detaliile vin atunci. Nasul fetei nu e in tara,vine in noiembrie,si cum nici la botez nu a fost am spus noi ca putem astepta cu taiatul din mot pana vine el .

Eu am gandaci,iar, si acum am de gand sa ii extermin ! Mi-au intrat peste tot ,mama ei de dezinsectie tampita ! De cand au facut dezinsectia in bloc ne-au invadat pe cei de l 3 si 4 . Asa ca pun cartile in saci de plastic si dau cu spray special de gandaci si taratoare , hainele la fel ,ca au intrat si in sifoniere ,vesela o bag in cutie de carton si dau si acolo, dau cu solutie si in dulap la bucatarie , dam si pe unde nu am dat ,si plecam de acasa doua zile. Papagalul il exilam la vecina ,florile le scot pe casa scarii,ca sigur mor de la atatea solutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Neatza Laura ! Hai ca o sa treaca repede ziua ,
Spor la treaba !
Noi ne -am trezit dupa somnul de amiaza
Eu imi Mai fac o cafea ca sa rezist pana diseara
Pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Salut Lali ! Bravo ! Ai facut tu totul singurica Felicitari !
Cred ca a fost super delicios .
Eu abia reusesc sa fac o clatita sau pancake ; pur si simplu nu ma pricep . Deci Lali de tine am nevoie Poate imi dati si mie o reteta dr incepatori
Am bate gandul sa-I fac o surpriza fiului meu de ziua lui si sa I fac eu tort
Dar nu stiu de unde sa incep si unde sa termin ca nu am facut niciodata dulciuri timpul este scurt pana la Ziua cu pricina si as vrea Mai intai sa testez ca sa nu-I stric ziua fiului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna
Va urez o ultima saptamana de vara minunata si linistita!
Noi venim dupa un week-end plin. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna!
Va invit la o !
SI va anunt ca ne-a mai cazut un dintisor! Suntem stirbe de doi dinti (Ramona) nu va ganditi la Mihai. In rest suntem ok eu astept sa inceapa gradi, evident ei nu.
O zi usoara va doresc!

Mergi la inceput