Dovlecei de sept-oct 2009 ***21***

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata! Haideti sa ofer o cafea de dimineata,ca nu am mai oferit de mult timp!
Deci, ?

Danuka,iti poti recupera userul daca vrei, contactand un administrator al forumului.Daca nu , scrie repede 12 mesaje,ca sa nu mai fii moderata si sa iti apara mesajele in timp real.

Prin cate ati trecut! Acum sunteti bine? Dupa radiatii si urmari acum e ok in Japonia,in zona in care sunteti voi?

Ai dreptate cu motivele pentru care am putea conversa, gasim o multime numai sa vrem . Poate se mai anima si pe aici lucrurile, si mai revin din fete. Desi aqm observat si la alte odisee ca odata cu inceperea serviciului o mare parte din mame uita ca au scris pe forum un an-doi aproape zilnic .
De isterii si mofturi nu am scapat nici noi ,dar astea sunt deliciile varstei ,nu-i asa ?


Laura,si Paul se trezeste plangand uneori.
Iar daca nu sunt langa el cand se trezeste e jale mare ! Foarte frumos din partea Ramonei ca i-a adus ceva lui Mihaita ,ma bucur ca s-a simtit bine la munte!

Monica distractie placuta la mare !

Pupici si we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Buna dimineata Lali ! Si multumesc! Dupa dezastrul de la Fukushima in orase le care nu Au fost affectate totul a revenit la normal foarte repede cel putin in Yokohama unde locuiesc eu . Atunci cand s a intamplat nenorocirea noi lucram la supermarket si vreau sa spun ca oamenii au creat probleme de buna voie .Pentru mine parca m#259; intorsesem pe vremea lui Ceausescu cozi imense cumparat cu ratia cumparat in disperare . La noi in magazin de exemplu cumparau clientii apa si hartie igienica in special batranii cumparau de 3 ori mai mult decat strictul necesar Per familie si astfel celor carora nu le ajungeau aceste produse nu mai aveau de unde cumpara s au dat pana si anunturi la radio cu rugamintea nu mai cumparati hartie igienica si apa etc alte produse pentru ca fabricile producatoare de aceste produse ca urmare a epuizarii stocului nu puteau face fata comenzilor uriase si astfel marfa comandata nu ajungea la timp cererile fiind prea mari . La magazin nici noi nu aveam voie sa comandam marfa mai mult decat ratia adic#259; ex 30 paini Per magazin etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

he he ! Ce am mai muncit atunci cu Leonul meu in carca si uite asa am inteles ca indiferent de tara in astfel de situatii instinctul primar trece pe locul intai iar manierele lasa de dorit de astea nu se mai tine cont decat limitat . Eu m am descurcat amintindu mi cum era pe vremea lui Ceausescu stiam ce am de facut

Ps Lali zici ca nici voi nu ati scapat de crize Deci nu suntem singurii si
Īnseamna ca mai avem de asteptat oleaca sa treaca aceste iesiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Danuka bunul simt acum nu mai este la ordinea zilei niciunde . Mie imi pare tare rau ca ofer respect celor din jur si primesc batjocura in schimb !

Ce am gresit la mesajul anterior de l-ai dezaprobat,daca imi este ingaduit sa intreb?


Eu nu stiu cum era pe vremea lui Ceausescu,aveam doar 3 ani si un pic la revolutie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Neata Lali ! eu nu am dat nici o dezaprobare asa iti apare ? Te rog sa ma scuzi nu am facut nimic intentionat probabil boacane ,greseli de incepator Nu tastez de la calculator folosesc tel iphone si poate am apasat ceva din greseala marea problema cu touch screen . M am uitat la mesajele scrise de tine dar nu vad sa fie ceva dezaprobare
Poate ma lamuresti ?
Ps aveai doar 3 anisori pe atunci ? Mititica deci eu sunt mai in varsta fata de tine eu aveam 7 ani cand a fost revolutia
Imi amintesc cum m#259; trimitea mama sa stau la coada sa luam paine
Imi aduc aminte ca am tinut rand la alimentara si pentru invatatoarea mea care vroia sa cumpere mai multe oua decat ii era ratia
Cat despre omul bun e luat de prost este valabil si aici in Japonia . Imi pare rau ca esti tratata asa oameni de genul lipsiti de respect
Nu merita sa fie luati in seama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Gata Lali am gasit "buba" am vazut mesajul care l am dezaprobat . Te rog sa ma scuzi nici nu mi-am dat seama . Probabil cand am marit fereastra sa pot citi am apasat exact pe semnul de dezaprobare Am incercat acum sa repar si sa dau aprobare dar nu merge imi scrie ca am votat deja Imi pare rau !
Ce pot face sa schimb ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Lali am observat ca tu ai doi prichindei bravo!
Cum este sa fii pentru a doua oara mmamica ?
Si eu imi doresc inca un bebe dar tot astept momentul potrivit
Cel putin sa mearga la gradinita nazdravanul de Leon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna dimineata fetele!

Danuka sincer eu sunt mai activa de cand m-am intors la servici. Acasa imi era mai greu, dar tot intram ...mai statea sotil cu cei mici, mai ii pacaleam un pic. Ce ati mai tras si voi. Stai linistita nici noi nu am scapat de mofturi. Mihai cand nu-i convine ceva se aseaza in fund si incepe sa planga. Ramona tipa la el ca nu-i plac plangaciosii si incepe circul. Apoi trec si o iau de la inceput.

Lali cand mai vii in Bucuresti cu mare placere!
Cum stai cu borcanele? Eu spre rusinea mea nu pun decat gogosari. Am incercat sa facem zacusca odata (eram cu soacra) si nu ne-a iesit , ma abonez la mama




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Neata Laura ! Te felicit ca esti asa o mamica activa
Pui si gogosari la murat bravo !
Am fost si eu super activa o perioada dar am obosit Asa ca acum O iau Mai usor
Merg pe premiza " toate la timpul lor "
L-am Mai pacalit si eu pe sotul meu dar ma pacalea si el pe mine sa l ajut la supermarket in rest nu prea era pe acasa desi m-ar fi ajutat
Deh, japonezii si munca lor nonstop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata!

Eu sunt inca la sora mea ,am facut zarzavat pentru ciorbe ,o sa fac si suc de rosii. Vreau sa fac si sos dulce si picant,sa vad ce imi iese.

Danuka ,mie nu imi e greu cu doi copii,dar stiu destule persoane carora le este greu doar cu unul . Asta poate si pentru ca am crescut cusurori mai mici si nu voiam sa am doar un copil. Ei se si inteleg foarte bine, se iubesc si dragalesc toata ziua .
Laura ,cu borcanele stau binisor. Imi pun si castraveti cand ajung acasa,in saramura , gogosari cu usturoi ci conopida la otet, fac si magiun de prune ... Fac mai putine sortimente ,dar cantitate mai mare din fiecare.


Mergi la inceput