Ghiocei de Martie-Aprilie2009**428**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, se gasesc ciorapei din aceia subtiri peste tot, eu de anul trecut ii dau din aceia Adei , de data asta i-am tinut in geanta de rezerva dar nu a fost cazul


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

bun#259; diminea#355;a!

La mul#355;i ani! Cristi, tati de David #351;i Leon

Felcit#259;ri pentru familia frumoas#259;!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Helloooo!

Sanatate bolnaviorilor!

Ceva vesti despre Iulia?

Georgyiuly, intarcare usoara! Ce "greseala" simpatica ai facut tu azi-noapte! Mai povesteste despre gogosici!



Ilinca, tu n-ai vrut, dar tot ai fost rautacioasa cu Ayla. Ea e in agitatie de ceva vreme, isi frange mainile din momentul conceptiei, CM a venit peste sarcina, asa cum i-au venit doua CM si peste ultima sarcina pierduta, si evident ca nu au fost de bun augur. Zic ca mai bine am tine pumnii mazarichii, sa fie sanatoasa, ea si toti ai ei!
PS. Da, taticul e frumuselul. Vechii povesti i s-a pus punct.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

La multi ani Cristi si pe aceasta cale !!

Si sanatate multa lui David care a fost cam fierbinte de dimineata !!
Si sa nu se atinga virusachele si de Leon !!
Olga


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

La multi ani Cristi si pe aceasta cale !!

Si sanatate multa lui David care a fost cam fierbinte de dimineata !!
Si sa nu se atinga virusachele si de Leon !!
Olga


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Urari de bine si de sanatate si de la noi!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!

LA MULTI ANI! Cristi! Sa fii sanatos, fericit, sa ai numai impliniri alaturi de familia ta minunata! OLGA, sa iti traiasca barbatelul!. Sanatate lui DAVID

SIMPLY, eu simt la tine aceeasi "inocenta" si credulitate pe care le am si eu.. Nu stiu daca e de bine sau nu, dar eu nu pot fi altfel. Fetele cu care am mai fost pe la intalneli stiu parerea mea despre subiectul AYLA, foarte controversat dealtfel. Eu pana nu am dovezi sa cred altfel, acord credit suta la suta pentru tot ce emite o persoana. Si da, si eu spun ca si tine, ca ii doresc din suflet AYLEI sa duca sarcina la bun sfarsit. Parca prea a trecut prin multe.

E o vreme aici de iti vine sa. Intunecat si ploua intruna, toarna defapt. Nici nu e de mirare ca Ana se vaita in fiecare dimineata ca vrea sa fie uichend si sa stea acasa cu mami si cu tati

A, ieri am reportat o mare victorie. Am reusit mutarea serbarii pt cand venim noi din vacanta. Acuma tre' sa aflam si ce animal vom fi, ca cica Pisicuta s-a dat. Sper doar sa nu ne dea albina, ca Ana nu prea le sufera de cand a taxat-o una la bunica-su in curte

S-a oprit curentu in cladire, poate pica si generatoru si plecam acasa. Vise taica...

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Hristos s-a inaltzat !


Sunt prezenta pe forum dar din umbra , nu prea pot sta la computer sa scriu din cauza burticii, e tare sensibila, nu pot nici macar sa o mangai si imediat se contracta , nu am patit asa ceva la Stefan.
Aseara parca am simtit o miscare usoara, sper ca sapt.viitoare sa ajung la dr.sa vedem cat a crescut si daca este bine desi nici nu mai stiu ce sa cred cu ecografele astea, am vazut la tv.stirea cu fata criminala care a nascut copil fara maini, plamani descoperiti si fara creier, a facut 5 ecografe si la nici unul nu s-a depistat malformatia, eu nu stiu unde se uita dr.in acele moment, oare chiar sa nu vezi ca nu are maini ?

Stefan este mult mai bine, azi i-am dat ultima doza de antibiotic iar maine mergem sa-l asculte pediatra si sa vedem cand repetam analizele pentru ca au iesit un dezastru, m-a cam speriat dr. pt.ca a iesit amenie f.mare
In rest, suntem bine, incercam sa ne distram cat putem iar de sapt.viitoare mergem la gradinitza

Am vazut super-poze, Doamne ce de bine v-ati mai distrat iar toate/toti ati fost la inaltime





Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Cami si Iulia

Multa sanatate ghioceilor bolnaviori si nervi tari mamicilor din dotare

Ce pot spune in plus de ce a fost spus despre distractia de la botez? Poate ca am dansat cit nu am facut-o la ultimele petreceri toate puse la un loc
Locatia a fost super, organizarea la fel, deh, avem de-a face cu experti
Fetele mai frumoase si elegante una decit alta, ghioceii asisderea.

Eu am avut o cumpana, am mers cu taxiul la alta biserica decit cea la care se facea botezul :)) si acolo am cam sfeclit-o, cind mi s-a spus ca botezul care tocmai se termina era singurul din ziua respectiva. Noroc cu tanti de la luminari care mi-a imprumutat telefonul si-am putut-o suna pe Monn care a venit imediat sa ma salveze cu pisiku pisicii (merci, merci, nu-s ce ma faceam fara voi, cred ca ma duceam acasa). Afara era furtuna, nu ploaie

La biserica Leon a fost tare cumintel si nu a plins decit umpic cind s-a terminat baia

Olguta a fost superba, ca de obicei. Am avut ocazia sa vizualizez live si pe sora si pe fratele cu multi copii

Fie-mea s-a distrat de minune, cu printul, printesa si pe ringul de dans, iar dupa ce animatorii au plecat s-a dus si-a agatat un tip de vreo 30 de ani si a dansat cu el

La cancan a dat tonul Monn, iar noi am fost gata sa ne dam cu cracii pe sus

Gaza, merci pt plimbarea cu masina imi pare bine pt papucelul regasit al cenusaresei.

Cind am revenit la Toulouse ploua la fel ca-n ziua de botez
A doua zi am avut un soc la servici, unui coleg i-a murit fetita de 6 ani; erau la o inmormintare si ea nu stiu cum a facut de s-a jucat cu o bara metalica grea (cca 50Kg) care a cazut pe ea
Acum sint in procesul de readaptare am intrat in facturi si acte, am impozitele de facut etc...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Adevarat s-a Inaltat!

printre tunete si fulgere, zici ca e stropitoare afara, nu ploaieeeeee

bey fete eu n-am vazut poze de la botez decat cu Pisik, Novus si Denisa..nu stiu de Chato si Monvass..mai puneti o data linkul?

Chato- ce intamplare ciudata cu fetita aceea, Doamne fereste ce se poate intampla cu un moment de neatentie.
Ramona- eu zic ca la acele morfologii fetale la 21 si 32 de sapt parca, unde ii masoara bebeului fiecare oscior, e imposibil sa nu vezi. ii masoara membrele, organele TOT etc...eu am fost ff multumita de dr Dinu Albu Florin din Buc.
asa ca fa-ti temele. Sanatate multa tie si lui Stefan.
Santate si lui David( taticului de 2 flacai frumosi si una bucata nevasta top model) si Ada, Amalia si cine mai are viroze/raceli etc...





www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Doamne Dumnezeule, chato, daca mai aud asa ceva chiar o sa ajung o mama de-aia super-ultra-protectiva...cum se poate asa ceva? Am crezut ca numai pana pe la 4 ani trebuie sa stai cu ochii ca pe butelie pe ei, of, biata fetita si bietii parinti si ce ironie a sortii, sa se intample asa ceva tocmai la o inmormantare...si ce bara metalica putea fi intr-un cimitir?! Sunt intoarsa pe dos

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput