Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Anca eu merg in Alba de fiecare data cand ajung acasa :D Si in iarna am fost, insa asa burtoasa am facut fata mai greu la frig. De data asta nu te ratez! :)
Ela
Eu n-am vazut Eurovisionul :(
Da, Ralu si mie imi place House. Eu tocmai am vazut ultimul ep. din Grey si Desperate Housewives
Dr.Anca ce frumoasa e Adela cu ceapa-n gura
Bella iti dau eu PM cu user si parola

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, nu am cumparat inca. Mai am vreo 50 buc marimea 3. Zilele astea cumpar. Eram contrariata de nr. mare de kg pe care il "acopera". Inseamna ca vom folosi marimea 4 multa vreme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

iaura- Ilinca mea papa in continuare si de la san..si ma bucura..azi am vazut si putin laptic pe sanu drept...ceea ce inseamna ca e bine..ii dau si completare..dar ma bucur ca ia si sanul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ileana eu folosesc pt amandoi nr 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Buna seara mamici dragi!

Eu de cand am dat-o pe Sara la gradi sunt mai zapacita, mai obosita, nu imi termin niciodata ce imi planific. Dar ma bucur ca Sara s-a mai obisnuit, de 2 zile nu mai plange cand o las acolo, azi chiar mi-a spus si "pa pa!"

Filip e ok, are si el 6 kg!! Ieri a fost asistenta si i-a decalotat cucul iar mititelul nu a zis nici pas. Dar clar il ustura, k azi-noapte pe la 2 s-a trezit urland si a plans asa vreo 10 minute..
In rest papa mixt, 2 biberoane pe zi a 130-150 ml(cu 1 cupa de cereale fara gluten) si san la discretie.
Noaptea dormim bine, a inceput sa adoarma pe la 20.30-21 si se trezseste abia la 8-9 dimineata. Mai suge noaptea dar repede si rar. Asa ca sunt multumita si odihnita.
De cateva zile vrea sa se ridice in fund, nu mai sta deloc...

Sper sa apuc maine sa recuperez cu cititul. Pana atunci va doresc o noapte linistita si somn usor!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

georgia, altesa dari va ...suntem...destul de rau
mihaela
eu sunt mai bine acum, am fost vineri la dr meu ca incepuse iar hemoragie puternica si mi-a dat alte medicamente si pana luni am fost ok, luni si marti a trebuit sa merg la servici si am mers de dimineata pana la 8 seara iar Filip...iar suntem rau iar a scazut in greutate, nici homeopatele nu il ajuta, i-a schimbat de 2 ori pana acum...ceai nu vrea nici un fel si sunt disperata efectiv pentru ca se deshidrateaza

in rest e foarte vioi, face ture prin patut noaptea, se intoarce si de pe spate pe burta si invers, se intoarce pe o parte si se trage cumva de abia ii pun pampersul deci nu pricep..si rade, rade de mi se umple inima

letitia ma bucur ca ni te-ai alaturat mesajul tau a fost oauuu

alexa ma bucur ca alexandru e fara ghips acum

gabrielarusu se pare ca suntem cam in aceeasi situatie...noi nu am gasit ce e cu el...nu are reflux, nu mai are colici pur si simplu nu mananca

cam atat am reusit sa scriu si nu am citit nimic din capitolul asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Am fost si noi la controlul de 3 lunitze, avem 6 kg si 67 cm! D-ritza a zis ca suntem bine si sa continui cu san! A zis ca la controlul de 4 luni vom vorbi de suculetze...Io am zis ca as mai astepta! Vedem la 4 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

fetelor..nu stiu ce sa fac....de duminica am imceput sa-i dau cate doua lingurite de cereale...a fost bine...dar s-a intamplat la un mom dat...parca luni...sa dea afara si laptic si ceva asa galbui-portocaliu...erau asa ca niste firmituri...cred ca vomitase ca a fost la interval de doua ore dupa masa....s-a intamplat asta si acum...si a papat cereale la 7juma dupa amiaza...sa mai fac o pauza de o zi doua?...este ceva grav?e vreun semn ca nu-i prieste.?....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna seara fetelor si La multi ani sarbatoritilor din ziua de azi David Cristian si Tudor sa fiti sanatosi si norocosi.
Bulinuta-sanatate multa iti doresc si un ptr micutul Filip sa pape sa se faca mare
Alina_cls si Tebligia- felicitari ptr rezultatele bune de la control
Alina- super bine ca Sara s-a acomodat la gradi, dar micutul Filip decalotat? asa dint-o data?mie dr.pediatru mi-a recomandat sa fac asta la baita cate putin in fiecare seara si pana la 1 an sa se definitiveze operatiunea ... off cred ca l-a durut/usturat....un baietel mititel
Aerlilian-este ok chestia aia de sauna ptr femeile care alapteaza?ma batea gandul sa incep ceva masaj anticelulitic, dar am inteles ca anumite toxine trec in lapte etc etc si asa ca mai aman
gata ca s-a facut tarziu ... noapte buna tuturor si pupici ptr bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La Multi Ani Iulia si Ioana Teodora,sa fiti sanatoase si norocoase.

Mergi la inceput