Epilarea intima

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si fiindca mi-ati adus aminte,mi-am facut programare.....pe vineriiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Tot pt ceara votez, dar eu ma fac singura, acasa..si e mult mai bine ca la orice salon am incercat. Pot sa strig cat de tare vreau , pun ceara cat de calda/rece imi place, etc. A durat pana m-am prins cum sa ma fac total, dar cu ceara potrivita, sunt de vis .

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

eu prefer cu ceara, doare putin, dar suportabil.
prima data s-ar putea sa te doara destul de tare, mai ales daca ai folosit pana acum lama, probabil ca radacinile sunt puternice . poti incerca cu un spray cu lidocaina, amorteste putin zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Si eu tot pentru ceara votez. Asa e, doare destul de mult la inceput, dar trece repede. Eu prefer la salon ca trage aia o data rapid fara mila si gata. Daca ma fac singura e nasol, eu centrez, eu dau cu capul. Trag, ma doare, mi-e mila de mine, pina apuc sa trag tot s-a racit ceara, fugi iar cu ea pe foc ... Etc. Helbi, cit costa la voi, la noi e csm 30 euro cu ceara, ceva mai scump cu zahar.

In rest, pe picioare ma fac cu ceara din romania singura acasa, am tone de ceara rezerva in camara. Si la sub-brat si pe maini tot singura ca nu imi place ceara pe care o folosesc la salon si e si scump rau. Dar pentru "pusilica" - cum zice fii-mea ma duc la salon.

Ah, ca sa nu creasca fire sub piele trebuie facut peeling cam zilnic inceput la o saptamina de la epilare. In fiecare dimineatza la dus.

Ps. La cita vreme dupa cezariana se poate merge la epilat? Ca eu sunt arici la 2 zile dupa lama si nu mai suport tzepii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Si eu tot ptr ceara am optat, la salon caci singura e ca si cum mi-as face seppuku

La inceputuri durea destul de mult dar apoi a devenit suportabil. ceva mai greu a fost in timpul sarcinii. dar si 39 de saptamani m-am dus cu riscul sa nasc acolo la salon

De 12 ani de cand ma tot fac cu ceara pe unele portiuni nu mai creste nimic asa ca recomand ceara si frecventa la 2-3 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

tot pro ceara. doare nitel dar nu dureaza mult si in plus rezultatul si senzatia de dupa nu se compara cu restul metodelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

toata discutia asta imi aminteste de acel episod din "totul despre sex", cand cele 4 prietene s-au epilat in stil brazilian .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

A folosit cineva spray cu lidocaina pentru a reduce durerea la epilare? Are efect?
Intreb pentru ca vreau sa o conving pe fiica-mea sa se depileze cu depilatorul, dar ea prefera cu ceara, (folosim ceara rece), pentru ca tragi odata de banda si gata, pe cand cu depilatorul durerea e de mai lunga durata. Si la ceara rece vreau sa renunt in ceea ce o priveste pentru ca se mai intampla sa se ia cu tot cu un strat de piele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Si eu tot pentru ceara votez. Asa e, doare destul de mult la inceput, dar trece repede. Eu prefer la salon ca trage aia o data rapid fara mila si gata. Daca ma fac singura e nasol, eu centrez, eu dau cu capul. Trag, ma doare, mi-e mila de mine, pina apuc sa trag tot s-a racit ceara, fugi iar cu ea pe foc ... Etc. Helbi, cit costa la voi, la noi e csm 30 euro cu ceara, ceva mai scump cu zahar.In rest, pe picioare ma fac cu ceara din romania singura acasa, am tone de ceara rezerva in camara. Si la sub-brat si pe maini tot singura ca nu imi place ceara pe care o folosesc la salon si e si scump rau. Dar pentru "pusilica" - cum zice fii-mea ma duc la salon.Ah, ca sa nu creasca fire sub piele trebuie facut peeling cam zilnic inceput la o saptamina de la epilare. In fiecare dimineatza la dus.Ps. La cita vreme dupa cezariana se poate merge la epilat? Ca eu sunt arici la 2 zile dupa lama si nu mai suport tzepii.
E vreo diferenta intre epilarea cu zahar si cea cu ceara, in ceea ce priveste durerea? Mie cu ceara in zona intima mi se pare horror, am incercat, am crezut ca ma urc pe pereti si ... am revenit la lama.Mami de Miruna si de Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Ralucuza - sa stii ca durerea insuportabila nu e neaparat din cauza ca ceara doare atat de rau dar pentru ca ai folosit lama inainte iar radacinile erau f puternice. Daca mai reuseai sa suferi putin , cu timpul radacinile cedau mult mai usor si durerea devenea suportabila si in timp se si rarea parul.

Eu am patit asa cand am trecut de la lama la ceara la axila si primele dati mi-a dat sangele iar durerea e de nedescris. dar am aplicat principiul " baba sufera la frumusete" si am mers inainte.

Poate daca iti iei inima in dinti si mai faci cateva incercari o sa vezi ca va fi mai usor si te bucuri si tu de un epilat ale carui efecte dureaza si e f placut.

Mergi la inceput