oligoastenoteratozoospermie 16

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

fetelor, multumesc pentru gandurile bune, ,
stiti ca, la fel va doresc si voua,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela_tutuianu

tanoo cred ca ar fi bine sa scrii povestea ta si la reusite . ne incurajeaza . asta daca doresti , please , please , pretty please .

"niciodata nu e prea tarziu"

unde anume, la reusite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

tano,Doamne ajuta!

elbereth,asa am scris si eu si nu imi aparea nimic,apoi am scris sensiblu profertil.si mi-a aparut lista cu farmaciile din tara care il au.

lady,la sensiblu e 215 lei.la alte farmacii cat costa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_c spune:

eu l-am luat cu 178

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

lady,mersi de raspuns noi am dat luni de zile 240 lei pe spermotrend.am facut comanda la o farmacie.alte cunostinte au dat si cu 70 lei mai putin.da cred ca depinde si de farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arabika87 spune:

ELBERETH tiam lasat un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Velvet merci de ajutor. Intr-adevar, la sensiblu pe site n-am gasit nimic, dar cautand pe google cum mi-ai spus tu am reusit saa gasesc. Mi se pare scump fara card insa (practic, costa chiar un pic mai mult decat daca ai face comanda pe net sa-ti vina direct acasa).
Pe Spermotrend am dat si noi luni de zile in jur de 190lei pe el, pana am gasit o farmacie (Farmacia Tei - pentru cei care sunt din Bucuresti) de unde l-am luat cu 110lei (de fapt, la Farmacia Tei toate medicamentele sunt muuult mai ieftine decat in alat parte - de aceea e tot timpul aglimeratie acolo, din pacate)

Lady_c multumim pentru pont! Merita incercat si la alte farmacii.

Arabika ai PM.




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Tanoo cred ca Gabriela zicea sa scrii povestea pe prima pagina a topicului




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

elbereth,chiar ca ieftin ati gasit spermotrendul.pai noi dadeam mai mult pe o cutie decat dadeati voi pe 2

ma ajutati si pe mine cu o intrebare-ce diferenta este intre teratospermie si teratozoospermie?la noi pe rezultat scrie cea de-a a2a varianta.am cautat ceva pe net si am dat peste prima varianta.este vreo diferenta?multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

velvet ambii termeni inseamna fix acelasi lucru:
"Teratospermia or teratozoospermia is a condition characterized by the presence of sperm with abnormal morphology that affects fertility in males" (WIkipedia)




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput