Aspirante optimiste (791)!Felicitari lorena_86!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

se ramane usor in perioada de leuzie( alea 40 de zile) , de altfel si medicul recomanda evitarea raporturilor!!
eu cel putin am avut scurgeri 40 de zile in capat, deci chiar daca vroiam nu ma simteam in largul meu in sit asta!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

kmi bafta, poate ne intalnim in vreo odisee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreambaby spune:

Buna fetelor!Felicitari actualelor gravidute si succes viitoarelor gravidute!Sper sa ma primiti din nou in randul vostru pentru ca pauza a luat sfarsit si ne-am apucat din nou de bebelus.Va pup si multi bebei sanatosi si frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

buna

ALTESA votat bine ai revenit la aspirante, acum poate reusesti mai repede a doua oara si va veni surioara pentru Rafael

Ana ce mult ne iubesti tu pe noi , ma bucur ca te simti bine aici

Miky ai inceput stimularea? cand faci FIV? sa ne spui ce pruductie ai, iti urez bafta multa

Kmy in ce stadiu e recolta in gradina?

Lucianamoga ce mai faci, cum decurge sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna.
Am trecut si eu doar sa va salut ca mi se termina bateria la laptop si abia diseara ajung acasa.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Miha unde esti?

Dream bine ai revenit, de ce ai avut pauza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreambaby spune:

Draguta,anul trecut in nov mi-am schimbat locul de munca si intelesesem ca era o regula:sa astept cel putin 12 luni inainte sa raman gravi ca sa pot primi indemnizatia.Dar dupa ce m-am angajat am vorbit cu ai mei colegi,contabila care mi-au spus ca nu e deloc adevarat.Asa ca m-am apucat din nou de analize,de vizite la medici iar luna asta am primit raspunsul mult asteptat.Si am inceput sa prestam cu drag si spor.Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Dream f. bine , credeam ca ai avut pb. de sanatate. Ai nceput monitorizare ?

eu astept sa-mi vina, mai am o farama de speranta cu stimularea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, eu am o problema.
Am fost la eco si s-au vazut minunatii foliculi pe 16. Tot pe 16 am facut Brevactid de 5000. Azi suntem in 18 si am fost iar la eco. S-a vazut foarte putin lichid in Douglas si foliculii pareau sa fie intacti pe ovare. Deci inca n-am ovulat. Din cauza ca plec din tara dr mea a zis ca sa astept pana maine seara si sa ma apuc de Duphaston ca daca ovulez pana atunci bine daca nu sa nu mai ovulez luna asta. Am intrebat-o ce se intampla daca mai fac un Brevactid. A zis ca sa nu il fac ca exista riscul sa mai creasca foliculii dar tot sa nu se sparga ceea ce ar fi nasol, eu plecata din tara fiind, ca as avea dureri si discomfort si mi-as strica vacanta si as risca chisturi...
Ideea e ca eu nu-s de acord sa irosesc 2 foliculi de 2,5 cm fiecare asa ca plecata din tara sau nu eu risc. Si-acestea fiind zise am mai facut un Brevactid. Acum... normal ar fi ca in max 48 de ore de la brevactidul de azi de la pranz sa ovulez, nu?
La voi fetele care ati facut Brevactid sau Pregnyl in cat timp s-a produs ovulatia?
L-am anuntat deja pe sot ca trecem la prestat si in seara asta si maine seara, sa stim o treaba.
Dr mea mi-a mai zis ca daca nu raman luna asta atunci luna viitoare luam o pauza. Si mi-a mentionat iar ca ar fi bun un drilling ovarian, ca de-aia nu se rup foliculii astia, ca e carcasa ovarelor prea groasa... Dar eu zic ca cu 2 injectii de Brevactid pe 16 si pe 18 trebuie sa se rupa, n-au cum sa nu...
Cu Ovitrelle data trecuta n-am avut probleme, s-a rupt foliculul ala in cateva ore (cam 12 parca sa zic ca au fost ca am facut injectia pe la 1 dupa-amiaza si pe la 1 in noaptea aceea au incetat durerile deci eu zic ca atunci am ovulat).



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Emilia, eu zic ca e ok, nu are ce sa se intample. Cand a fost data trecuta cand s-a spart cu Ovitrelle? Nu stiu exact cand se sparge, dar stiu ca se recomanda contact sexual la 12, respectiv 36 de ore. Banuiesc ca se sparge la 12 ore de la injectie.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput