Strugurasi de Sept-Oct 2011 *58*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mikka,despre ce filmulet vorbesti? Ei l-am vazut doar pe cei cu gemenii pusi la intrecere...

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

lena, nu da banii pe "eu te-am facut ..." e foarte prost scrisa. din punctul meu de vedere e fooarte slab scrisa, nedocumentata, valoare 0. mie nu mi-a spus nimic (iar stilul meu de educare a copiilor nu e deloc inclinat spre AP. pentru tine, care simt ca inclini spre AP cred ca ar fi o pierdere de timp, baini si energie), daca vrei iti trimit exemplarul meu prin posta, te convingi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

gata, am pus si cateva poze in album!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Michella eu am citit varianta pdf.
ce mi-a placut este ca este o carte usor de citit si sunt niste idei de baza foarte bune
- sa iti respecti copilul
- sa nu te plangi mereu ca iti este greu pentru ca asa va fi
- sa ii sustii visele si sa ii dai libertate
- sa nu ii pui etichete
- sa il lasi sa exploreze

tie ce nu ti-a placut din carte? poate am citit eu si am ales doar ce mi-a placut :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Kora,multa sanatate baiatului si suntem alaturi de tine ,imi imaginez ca te simti groaznic,numai mi-am imaginat ca fata mea ar putea avea asa ceva si mi s-a urcat parul in cap .
Nici a mea nu ia bine in greutate sau cm

Lali ,e vb de un clip a unei demente care-si loveste copilul , eu nu l-am putu viziona


May , pe la 5-6 pm nu doarme fata ? De cate ori doarme pe zi ? De ce-o lasati sa fie atat de obosita?
Daca Noura nu doarme cu cca 4 ore inainte de somnul de noapte ,se lasa cu scandal si plansete de la oboseala prea mare ,exact cum ai descris-o pe Bea .
Mie imi doarme in 2 reprize scurte de cate 20 minute ,pe la 1 pm si 5 pm ,iar la 9 pm e foarte cumintica si cooperanta papa si adoarme imediat .
Dar bona aia nu ajuta si ea seara la leganat ?




Noi inca n-am introdus carnea si oul


Am mai intrebat ,dar nu mi-a raspuns nimeni mai incerc o data :

-cand se da carne de porumbel ?







Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Alayna, eu i-am dat fetei carne de porumbel la 6 luni jumatate prima data.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
kora de incurajare. suntem aici sa impartasim nu doar vestile bune! important este ca ai mers cu el la doctor, nu te-ai culcat pe o ureche cu refrenul "asta e ritmul lui"! e foarte bine ca te-ai hotatrat sa ceri si a doua parere de specialitate, endocrinologia fiind un domeniu, asa cum stim cu toti, extrem de sensibil! tinem pumnii sa gasiti cea mai buna solutie pentru puiul mic!

lena eu am apucat sa citesc inainte Adele Faber, Elaine Mazlich "Cum sa vorbesti cu copilul..." si in ca 2 titluri tot de ele. dezavantajul pentru "eu te-am facut" a fost ca mi-a picat in mana dupa. mi s-a parut un soi de "rezumat" a ceea ce citisem inainte, lipsit insa de o exemplificare practica. ai dreptate, ideile de baza acelea sunt dar sugestii pertinente despre cum sa abordezi si dezamorsezi un eventual conflict ... eu nu prea am gasit pe acolo. sau am citit-o prea superficial, se poate si asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna dimineata,

...tiramisu-ul s-a terminat.Pentru cine mai doreste sa stiti ca la Lidl este mascarpone la promotie.Fac cu drag prajitura asta ,ca pe langa ca place tare mult familiei mele e si f usor de facut.

Kora -imi pare tare rau ca puiul tau e suspect de Sds,bine faci ca mai ceri o parere...draga de tine ,nu te mai ingrijora si ca iti spui of-ul ,aici suntem sa ne spunem atat bucuriile cat si supararile si framantarile.

Zubi- felictari lui Ayan

Mikka -cu placere si drag....suntem aici sa ne sustinem ,nu?

Jade -multumesc...inca nu stiu sigur perioada,dar cel mai probabil va fi sfarsit de iulie ,inceput de august.

si o zi frumoasa ,tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Kora, si noi suntem sub greutate si inaltime, dar se dezvolta proportional,adica ea creste. Tu cum ti-ai dat seama ca nu creste? Nu a luat in greutate sau ce?
Oricum, impartasesc cu tine ingrijorarea.

Noi am re-incercat carne de vita si s-au inflamat petele de dermatita de pe picioare. O las o saptamana si incerc curcan, poate e mai putin alergogen.mDisparusera cu stelatopia aplicata de trei-patru ori pe zi.

Mai da careva oua de prepelita, adica galbenus?

Ptr mamicile care se lupta cu constipatia, am primit recomandarea sa ii dam 2.5 ml duphalac.


Mergi la inceput