Clubul "babelor" FIV-oase 38

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauraa78 spune:

Buna,

Dragele mele,va multumesc de sustinere,numai cineva care se lupta cu infertilitatea poate sa inteleaga cat poate fi de pretioasa o sarcina pt noi.Eu am fost la dr.Albu si mi-a facut eco la care s-au vazut 2 embrioni prinsi ce aratau normal pt varsta asta a sarcinii.In acest moment mai am doar o secretie maronie f putina.A zis dr.ca f bine ca am facut progesteron injectabil si sa mai fac cate 50 mg o data la 3 zile.
Adriana,tin pumnii stransi ca sa mearga totul bine
Pe toate va pup din tot sufletul,va citesc in fiecare zi si sa stiti ca tot timpul v-am tinut pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Bravo Laura stai cumintica si sa fie bine pana la capat
cand ai timp, poate ne pove si noua despre ultimul tau fiv, cel reusit si mai ales, ce anume a fost diferit fata de celelalte 3, anterioare..am retinut ca ai facut intr-o tara araba? ei hai, de acolo n-avem info, deci poate ne dai tu


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ralu, merci mult de info. Ma intereseaza tot ce stiti ca ma bazez mai mult pe voi ca pe doctori! Se gaseste greu Medyn-ul? Adica nu gasesc pur si simplu la farmacie?
Azi am fost la fundeni si mi-au luat sange. Maine e gata coagulograma si dozajul de B12 si acid folic. Imediat ce le am, decid cum fac.
lara, eu sunt convinsa ca ai dreptate cu B12-le dar sa stii ca mananc carne. Adica ma oblig sa mananc ca inainte de sarcina nu mancam deloc, exceptand pestele si fructele de mare. Si totul era ok. Am inceput cu vreo 2 luni inainte de fiv sa mananc si carne normala si acum mananc ca nu am incotro, dar uite ca tocmai acum nu iese treaba bine.
Va pup si merci mult de sfaturi.

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lara eu am 168 cm si 52 kg. Dar, cum zice ana, cred ca dupa cura pot lua la loc in greutate. Azi nu pot ajunge la plafare, ca ploua afara, tre' sa ajung sa iau bilete la Iris 35 ani pana-n ora 18:00 si musai tre' sa gatesc ceva pentru haita de acasa, ca de duminica mananca doar conserve si boabe pentru caini si-a inceput revolta. Intre-timp mi-am luat o rochita de la H&M scurta-n fata, lunga-n spate si niste ochelari de soare care ma fac sa seman cu-n sobolan. Am scapat si de durerea de cap, pe care-o avea si sotul, asa ca nu cred c-a fost medrolul, ci geamul deschis doua nopti la rand. Am inchis geamul - a disparut durerea. Bubele persista, dar mi-am cumparat un fel de sirop de la farmacie pe care-l diluez cu apa si ma spal dimineata si seara si nu mai am mancarimi. In seara asta am de gand sa pun amestecul asta intr-o sticla de 2 l si sa-l torn pe mine, apoi sa ma invart pe fundul cazii in baltoaca obtinuta.
Duminica, la 13:00 la Mc la Unirii si de acolo hotaram unde mergem, in functie de vremea de afara?
adriana ma suni inainte sa-mi amintesti, pleseeeeeeeee! Ca uitasem complet ca sambata ma duc la dentist, deci sunt aeriana rau in ultima perioada. Imi plac mult valorile tale.
sami sper sa nu uit canile.
hope frumoasa semnatura!
qiao am citit mailul, dar sincer, cred ca mi-as smulge parul din nas intr-o astfel de "tabara", apoi i l-as smulge sotului.
lyly bericica sa fie
maria tu nu ajungi duminica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Ioana, Medyn Forte nu se gaseste in tara la noi, e din Germania , dar eu l-am comandat prin farmaexpress.ro, cutia de 90 cps costa cu tot cu transport cam 220 lei si e livrata in cam o saptamana in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

aha
merci mult Ralu
Duminica merge un vecin in Germania si o sa-l rog sa ia daca am nevoie. Sa vad analizele de maine
Merci mult
Fetelor, intalneala frumoasa va urez!
!


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ioana,eu nu stiu ce sfat sa-ti dau insa ma rog sa fie bine pentru voi pana la capat.

fete...ok,la ora 13,00 la Unirii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

hello fetele
mai ari mai ce te asteapta pe tine...
lara ce papi tu acolo mai fata? asa ceva se vinde in targul unde muncesti tu? super!
ana sarutmana pentru reteta. nici nu e grea. o fac si pe asta.
o chem si o rog pe brigitte sa spuna unde a facut halo sotului ei? sa vezi ca bietul om n-are nimic si iar il chinui...KW a zis ca-mi spune saptamana viitoare ce e de facut. nu-i fain? tocmai saptamana viitoare!
ady viitorul suna bine sa vezi ca pica punctia sambata duminica....
fetele sa va simtiti bine la intalnire va doresc
laura sa scapi cu bine de singerarile alea. as mai face analiza progesteronului in locul tau. nu ca nu te-ai gandit deja la asta dar zic si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:


holla fetelor
gata cu binele,am avut o vacanta frumoasa,soare mult,plaja,papa bun, bun,plimbat si vizitat niste locuri minunate.Amintiri frumoase si o mincarime de piele de nu mai pot sint maro ca chocolata.
fetelor,am mai intrat pe forum,am citit de fiecare data doar ultima pagina in speranta ca gasesc tone de felicitari,din pacate nu a fost sa fie,asa ca nu am scris nimic,mi-a parut rau pt.fiecare dintre voi,chiar speram sa mai subtiem randurile pe aici
Ady,bafta multa,multa,sa ne demonstrezi tu ca se poate,bine?
Sabina ai mai facut un fiv,sau nu am inteles eu bine,incerc sa recuperez,am citit cam pe sarite
eu am fost ieri la medic,mi-a placut de el,am discutat vre-o 2 ore,pana la urma mi-a dat prot.antagonist,cu 600 gonal f si 3oo luveris (poate explodez de la asa doza ),femara,medrol si toate cele.Deocamdata am doar reteta,nu si calendarul,nu stiu inca exact in ce ordine le execut,desi asa o idee am eu .Astept ciclosu,fac histero si biopsia de endometru ca mi-a prescris-o si pe asta, si apoi pe cai


c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput