Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Fetelor, am citit din urma, dar nu m-am dumirit foarte clar. Noi avem 4 luni si aproape jumatate si diversificarea nu imi e clara. Patricia nu accepta decat suc de portocala si mar ras, nu vrea sa auda de supe de legume de nici un fel, plange de mi se rupa inima cand incerc sa ii dau.
Pediatra imi spunea sa ii pun o cupa de lapte in supica, dar asa ajung sa nu ii mai placa nici lapticul. Ideea e sa se obisnuiasca cu diferite gusturi la inceput, nu ? Pediatra imi spune sa ii tot dau supa cu diverse legume si sa i le tot pasez, dar ea nu vrea. Pe urma ma pune sa ii dau branzica dulce si ce o mai fi. Sincer nu stiu cum sa procedez. Voi cum faceti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multe lunite, Ilinca, Cristian si Eva Georgiana!
Ghiulten, pentru raceala mai poti lua oscilo, propolis c, multe ceaiuri cu miere si lamaie. Eu am reusit asa sa-i vin de hac racelii. Sanatate multa!
Miha, teroare soacra ta.
Alina, lasa-i putin timp Sarei, se va acomoda ea la gradi. A fost atata vreme cu mami doar, apoi si cu fratiorul ei, iar acum toate astea s-au schimbat. Un pentru printesica ta sa nu mai fie suparata.

Noi suntem bine, am scapat de colici de mai bine de o saptamana... sper cel putin sa nu revina....gangurim, sau mai bine zis o inganam pe mami. Ma uitam astazi la pliurile de pe picioarele lui si nu mi se par chiar egale, pe un picior are unul in plus, nu foarte vizibil dar e acolo. Oare ar trebui sa ma panichez? Stiti cumva ce pliuri trebuie studiate in cazul displaziei de sold?

O noapte linistita sa aveti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Wedding album and Trash the dress

Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28

Eu nu gasesc albumul de nunta!!!!
Unde e ?





Denisa, super mami de

Leyre Alexandra 08.11.08 & Kariss Yasmin 30.01.12
****************************************************
www.facebook.com/media/set/?set=a.366611243366596.98470.100000531695793&type=3" target="_blank">Inainte si in timpul lui Kariss!
****************************************


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Simonel, incearca sa pui cateva picaturi de zeama de lamaie in supa. Sau treci direct la piure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Uitasem de Iris Ameli, la multe lunite, sa cresti mare si sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Mihaela - Soacra ta e intruchiparea perfecta a tot ce ne-ai povestit despre ea!!! Nu se putea mai bine! Da' ce privire are!!!
Simonnel - Eu nu ma pot baga in discutia despre diversificare ca noi avem muuuult pana acolo!


Multumim tuturor de urari!!!


mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Neata!

O cafeluta cu spuma de lapte si zahar brun....doriti???

Acum ma delectez cu poze...Miha...
Nu eram prietene si nu puteam vedea decat 3 albume...acum vad tot.

Iti dai seama ca am trimis-o pe Leyre la gradi si nu m-am mai putut baga in pat...trebuia sa o vad pe soacra-ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Simonel - eu nu stiu sa-ti raspund, ca n-am experimentat diversificarea sub 6 luni si cred ca e diferenta mare intre sa-i dai mancare solida la un bebe de 4 luni fata de cel de 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

O zi cu soare va doresc! Eu imbrac pruncutzul meu si iesim la plimbarica, cheltuit si o cafea strrrong!
Anca multumesc. Ma bucur ca mai vede cineva ce vad si eu. La un moment dat atata m-a frichinit psihologic, de am crezut ca ala e sfarsitul si renunt. Dar pt ce sa ii dau satisfactie?! Theo ma iubeste mult si pe ea o vad tot mai rae ca bietul, incearca sa o tina departe.
Denisa si eu m-am delectat aseara cu familiuta ta frumoasa si din poze denota ca ai facut fetele singurica. Mi se pare ca amandoua is miniaturile tale. Si ce tinerica esti!
Annemaria unde esti?

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaela, scumpa mea, te-ai gandit tu sa ma mai delectezi cu cateva vorbe frumoase... Sa stii ca in ultimele zile cam asta am facut...m-am iubit cu fii-miu intr-una si tot aveam senzatia ca e putin. Asteptam cu nerabdare sa se trezeasca sa-l pot iubi din nou...si nu-ti spun cat e de dulce si de pufos cand se trezeste...numai bun de pupacit.Si stii ceva? Nu l-as mai da eu jos din patul nostru pentru ca deja nu mai dorm bine daca nu-i simt respiratia. Cat despre investitia facuta in patutul lui..noroc ca e transformer si inca mai sper ca va dormi in el cand va mai creste putin sau...il pot transforma in birou.Pe mine nu ma mira foarte tare faza cu soacra-ta pt ca si a mea e la fel. La botez a venit cu rochie lunga, de seara (botezul a fost la ora 13) si avea tzatzele pe afara, efectiv. N-as fi indraznit asemenea decolteu nici la 25 de ani, d-apoi la 61...Si nu avea nici sutien... Te invidiez pentru vremea frumoasa si pentru sesiunea de cumparaturi!
Lady, esti foarte ocupata sau ai ales sa taci? Nu prea imi place tacerea ta. Ce face micuta, cum esti cu greutatea ei si cu hranitul?
Ica, ai PM.

Mergi la inceput