Prietene la bine si la greu - 164

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Uitasem sa-mi laud odorul

Toata ziua spune poezii si povesti. Stie 4 povesti pe care le-a tot auzit de la noi. La culcare mereu ne cere sa-i povestim si sa-i spunem poezii. Se pare ca mama mea are o memorie f buna si stie poezii din scoala pe care acum le stie si Ema. Aseara mi-a spus poezia cu "ninge si ingheata nu mai e verdeata" etc etc Daca vreti poezii scurte si f dragute pentru cei mici stiu eu ca le-am invatat fara sa vreau.

Stie sa povesteasca asa cu patos si interpretare : fata babei si fata mosului, scufita rosie, cei 3 purcelusi si capra cu 3 iezi. Sper in week-end sa o pot filma.

In schimb la puzzle e repetenta...tot eu le fac Nici cu jucariile ei nu prea se mai joaca, se tot uita prin cartile de povesti. Cred ca e o faza...

Fug acasa. Seara buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

dymomo,D-zeu sa o odihneasca!!

sper din suflet sa se linisteasca apele la voi,ca prea au fost agitate de o vreme..multa sanatate lui danut!!! de acu incolo te asteptam doar cu vesti bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Angi bun venit pe lume noului membru,Andrei!!Sa fie sanatos si adaptare usoara in noua formula!!

Lumi super tare Alexa!! stie ce vrea de mica!!!

lyly mai stii cand ma "plangeam" si eu pe aici de incapatanarea lui David?! au personalitate fulgusorii nostri,nu gluma..

monis fain ca ai din nou ajutoare...cred ca ai tai se topesc de dorul lui Iuli,cand nu sunt prin preajma,bine ca pot veni destul de des la voi in ciuda distantei destul de mari(zic eu,avand in vedere ca traim in Rumanie)...m-ai facut curioasa rau cu dezvaluirile tale..

una peste alta,cred ca ar fi ok treaba cu grupurile private,ca de multe ori nu stii de unde sare iepurele..

floricick ce frumos povestesti de Zburly!! iubitoarea de povesti&poezii....la puzzle si noi suntem codasi,nu-l face singur decat arareori...cred ca inca nu i se pare destul de captivant,parerea mea...

ancutza ati aflat rezultatele? e infectie urinara?

cam atat de la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Dymocondoleante
Sanatate multa lui Danut!
Tie o imbratisare stransa!

Lumi, pupam fetita *singura* care doarme pentru ca vrea masina rosie. Sper sa treaca repede vanataia

Ancutz, pe cat sunt de relaxata eu pe atat mi-e de teama de convulsii, de aceea si m-a ingrijorat felul cum ai descris..... nu te speria insa... tu ai descris o imagine in cuvinte si eu am vazut imaginea pe care am inteles-o eu... deci, cel mai probabil, sub obsesia mea am vazut prostii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Am primit sumarul de urina...CORPI CETONICI PREZENTI ... pediatra a zis ca e de naspa, mi-a dat un card de analize de facut si a zis ca daca mai face cum a facut aseara sa mergem la spital.

Ce nu mi-a placut a fost faptul ca a adus in discutie Fenobarbitalul, ca doar in spital se da si ca ar trebui sa-i facem.

Leucocite rare, Ph mare - 7

Asteptam rezultatul de maine la urocultura, daca imi face iar febra 40 cu frisoane o iau razna.

Over and out

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Dymocondoleante
Sanatate multa lui Danut!
Tie o imbratisare stransa!

Lumi, pupam fetita *singura* care doarme pentru ca vrea masina rosie. Sper sa treaca repede vanataia

Ancutz, pe cat sunt de relaxata eu pe atat mi-e de teama de convulsii, de aceea si m-a ingrijorat felul cum ai descris..... nu te speria insa... tu ai descris o imagine in cuvinte si eu am vazut imaginea pe care am inteles-o eu... deci, cel mai probabil, sub obsesia mea am vazut prostii


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Nu prea stiu cum sa explic...nu a fost convulsie...tremura si arata foarte speriata, era clar ca ceva era in neregula, a stat nemiscata cateva secunde si am pus rapid o pilota calduroasa pe ea ca sa o incalzesc. Apoi cu greu si tremurand a luat pijamaluta pe ea si am tinut-o invelita cu aceeasi pilota calduroasa pana a adormit in brate la mine.

Si mie mi-e frica de convulsii

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

ancut sanatate multa

dymo condoleante, Dumnezeu sa o aiba in paza

eu sunt in stare de soc, tocmai ce am aflat de o verisoara care azi s-a spanzurat, mi se pare cumplit

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Floricik,super tare Ema cu poeziile si povestile! Ce fetita desteapta!!! Merita si ea niste role
Eu vreau poezii!

Ancuta,habar nu am ce sa spun....corpii cetonici sunt un indiciu al diabetului,dar chiar ca nu-mi vine sa cred ca ar avea Sabina asa ceva....e posibil sa fie din cauza starii generale praste,ceva ce a mancat... Multa sanatate va doresc,astept cu nerabdare vesti bune!

Raluci,nici nu am cuvinte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

ancut sanatate multa

dymo condoleante, Dumnezeu sa o aiba in paza

eu sunt in stare de soc, tocmai ce am aflat de o verisoara care azi s-a spanzurat, mi se pare cumplit

va pup

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


Ohhh Doamne!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Buna seara fete dragi!
Sa stiti ca va citesc cel putin o data pe saptamana, cu scrisul e greu de tot. Cand mai am un pic de timp de calculator lucrez pentru scoala si seara de multe ori adorm cand o adorm pe Amalia.
Despre noi ce sa va zic? Amalia e la cresa ii place, spune poezii intr-o limba haioasa, toata ziua ne jucam,si la nisip ma cere langa ea, hai mami,jos, sa stau langa ea.Pampers avem numai noaptea, dar accidente se mai intampla daca e prinsa de joaca sau suntem afara. nu vrea sa faca in iarba oricat m-am straduit sa-i explic ca afara nu putem avea olita cu noi. ea o tine pe a ei ,face pusu, tasa a ota, adica acasa la olita.

Multa sanatate puilor bolnaviori si noi scapam 2 saptamani de muci, tuse si iarasi incepem, deja parca face parte din peisaj.
Astept vacanta, poate atunci voi putea tine pasul si cu scrisul.Am vazut ca se vb de grupuri private si sincer va spun ca m-am panicat pentru ca de scris nu prea am scris dar nu as vrea sa pierd legatura cu voi, deoarece mi-ati fost foarte utile de -a lungul acestoe 2 ani jumate
Pupici multi tuturor si putere celor cu probleme!

Mergi la inceput