Oportunitati de munca la domiciliu (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Am inteles ca si cu card ING merge sa fac cont AlertPay. A incercat cineva?

Edit: sunt trei tipuri de conturi, care e recomandat pentru noi?


Chiar daca "ma citez" singura, revin si eu cu intrebarea, daca cineva are deja mai multa experienta cu AlertPay sau Payza, cum se cheama acum. Am gasit www.clubptc.net/ghid-alertpay.html" target="_blank">aici un "ghid AlertPay", ce tip de cont este cel mai indicat sa alegem?



eu o sa incep cu starter pana ma lamuresc cu fluxul de bani, daca va fi nevoie o sa il upgradez la personalpro atunci can va fi cazul...la personalpro ti se opresc comisioane la intrari, sigur ca sunt mici dar pe mine m-ar "deprima" sa vad ca dupa ce ca am putini bani de incasat mai si decartez din ei si ii asociez un cont de economii de la banc post sau unu curent de la tiriac , nu m-am decis inca...am internet banking la ambele si imi va fi usor sa verific intrarile si iesirile..in plus la tiriac e f simplu sa faci plati in valuta din contul de lei...la bancpost e o mare poveste, trebuie sa ai cont in valuta respectiva , sa plimbi banii de colo colo...plus comisioane mai mari..ma decid eu candva, cand m-oi upgrada la siver

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_BunnyDaca nu le folosesc in termen de X zile (parca 30), expira.
Trebuie sa cumpere ceva cu ele sau cum se face? Iarta-ma te rog ca iti iau din timp, multumescEu nu ar fi trebuit sa primesc ceva puncte sau cum se numesc daca am inscris 2 oameni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Daca nu le folosesc in termen de X zile (parca 30), expira.


Trebuie sa cumpere ceva cu ele sau cum se face? Iarta-ma te rog ca iti iau din timp, multumesc

Eu nu ar fi trebuit sa primesc ceva puncte sau cum se numesc daca am inscris 2 oameni?





Pot participa cu ele in licitatiile Free de pe Zeekler. Pe Zeekler, exista mai multe feluri de licitatii, daca poti licita cu BID-uri free, scrie asta in titlu: Free Bidding bla-bla-bla.

Eu n-am vazut sa primesc puncte pentru ca s-au inscris doi oameni prin mine. Doar mesaj pe mail.

Eu am atatea puncte acum:

Bonus Balance: 149.59 points

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_BunnyPot participa cu ele in licitatiile Free de pe Zeekler. Pe Zeekler, exista mai multe feluri de licitatii, daca poti licita cu BID-uri free, scrie asta in titlu: Free Bidding bla-bla-bla.Eu n-am vazut sa primesc puncte pentru ca s-au inscris doi oameni prin mine. Doar mesaj pe mail.Eu am atatea puncte acum:Bonus Balance: 149.59 pointsDin putin se face mult - ajutor umanitar!Bazar general - fiecare implicare conteaza!Lucrusoare de vanzare...
Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Eu nu inteleg ceva.... daca nu se primesc puncte suplimentare atunci cand inscri persoane sub tine (persoane care la randul lor publica anunturi) atunci care mai este interesul sa le inregistrezi ca sponsor ?
Din ce a scris Elle inteleg sa se primesc comisioane in cazul in care aceste persoane cumpara biduri dar doar atat ? in cazul meu pesoanele pe care le-as putea inscrie nu cred ca-r fi interesate sa cumpere biduri si sa liciteze cu ele propriu-zis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Posea spune:

Giulia, eu pana acum nu mi-am facut cont de paypal
Pot sa strang acolo bani virtuali ca in momentul in care imi fac contul sa pot sa-i transform in reali?
Si in legatura cu bancile..am vazut postari care vb despre raiffeisen bank?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Posea

Giulia, eu pana acum nu mi-am facut cont de paypal
Pot sa strang acolo bani virtuali ca in momentul in care imi fac contul sa pot sa-i transform in reali?
Si in legatura cu bancile..am vazut postari care vb despre raiffeisen bank?
Multumesc!

Descopera lumea, asa te descoperi pe tine


nu paypal, PAYALERT sau cum ii zice acum payza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

nadaflorilor, a intrebat bine Posea, e vorba de Paypal pentru activitatea de freelancer.
Pai e simplu, deschizi paypal, apoi atasezi un card de la o banca de la noi.
Ai optiunea Withdraw in paypal, si ii transferi catre contul atasat, bine e sa fie cont de card sa-i si poti folosi.

Azi vreau sa ma upgradez pe ZR.
Am atasat un card,care e si verificat intrebarea mea este: pot plati cu alertpay daca nu am bani pe el, ci doar in cardul atasat?

Multam

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

nadaflorilor, a intrebat bine Posea, e vorba de Paypal pentru activitatea de freelancer.
Pai e simplu, deschizi paypal, apoi atasezi un card de la o banca de la noi.
Ai optiunea Withdraw in paypal, si ii transferi catre contul atasat, bine e sa fie cont de card sa-i si poti folosi.

Azi vreau sa ma upgradez pe ZR.
Am atasat un card,care e si verificat intrebarea mea este: pot plati cu alertpay daca nu am bani pe el, ci doar in cardul atasat?

Multam

uneori gandesc prea mult....

oh scuze, am ramas setata pe ZR...eu am incercat de proba upgradarea pe ZR si nu merge plata direct cu cardul, trebuie sa ai bani in payza sau nxpay... dar mie imi e frica sa dau datele contului in nx ala...cica nu trebuie sa-l incarci cu bani din cont... nu ii inteleg modul de functionare si nu am curaj sa fac experimente pe pielea mea (sunt doar 3 modalitati de plata -payza, ewaletul nxpay si electronic check.. asta din urma numai ptr americani)

Editez: sunt 4 modalitati, a 4-a este cu solid trust

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

buna, fetelor!
revin si eu cu mesaje si intrebari. am citit doar ce ati postat dar n-am avut timp sa postez si eu.

eu am incercat sa-mi fac cont pe payza si am ramas blocata la cerinta cu date despre cont, banca.

eu vreau sa-mi deschid un cont nou la raiffeisen pe care sa-l atasez la payza. atunci o sa le dau si datele pe care le cer. nu-mi era la indemana sa le dau date despre conturi in care am bani.

elle_seb, multumesc pentru oferta ta de a-mi vira bani de taxa pentru membru silver dar trebuie sa invat si eu cum se face pentru ca voi fi intrebata si eu de cei pe care vreau sa-i inscriu.

prin urmare, cum procedez sa-mi platesc taxa?

as vrea sa stiu toti pasii pe care trebuie sa-i parcurg pentru configurarea contului in payza, cum platesc taxa...

Mergi la inceput