Oportunitati de munca la domiciliu (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Multumesc.M-as inscrie pentru ca nu stiu unde sa verific site-urile acceptate de Zeek si poate ma trezesc intr-o zi ca Inetgiant asta nu este si pierd. Un minut in plus sa mai postez pe un site, asta e.E cineva dispus sa ma invete sa postez pe classified? (sigur ca nu mai am curajul s-o rog pe Elle ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:


Citat:
citat din mesajul lui crisbar

spune-mi, te rog, ce scriu la "Make margin commission payable to:"?
am uitat, cred ca trebuia sa-mi fac mai intai cont de alertpay.
ma poti ajuta cu toti pasii?

Nu am vazut pe site "Make margin commission payable to:". Unde scrie asta?


Cerinta asta am gasit-o in josul paginii unde dau si restul de informatii personale. la inregistrare ca membru silver, prima data iti cere sa alegi tara de origine. imediat dupa ce alegi tara, se deschide pagina asta.[/quote]

Crisbar, eu zic sa vii maine pe la mine si-ti arat direct in calculator cum se face.


Elle, iti multumesc pentru oferta. din pacate stau foarte prost cu timpul liber, din cauza asta nici nu am mai dat nici un semn de viata pe forum de cateva zile. am reusit sa citesc mesajele noi dar n-a fost chip sa gasesc timp si pentru a raspunde.

Pentru celelalte fete care nu sunt din Bucuresti, voi explica pe forum (sper sa nu-mi scape nimic).

este ok si pentru mine pe forum.

Fiecare trebuie sa-si faca contul de AlertPay, care intre timp a fuzionat cu o alta companie si se numeste incepand din seara asta Payza. Sistemul a ramas acelasi, doar numele s-a schimbat.
Cele mai mici comisioane sunt din Raiffeisen. BCR-ul are comisioane mari, nu stiu BRD-ul.

eu am citit pe un site ca prin Raiffeisen nu ai comision de transfer. am rugat pe cineva la banca sa verifice informatia.

o alta problema a mea, ma gandeam sa-mi deschid un cont nou, care sa fie special pentru asta. parca n-as atasa cardul de debit al sotului.

banuiesc ca e suficient sa fie in RON sau trebuie USD?

cati bani ar trebui sa am in cont? echivalentul a 20 USD o fi suficient pentru inceput?

e prima data cand raspund cu quote, sper sa nu iasa o varza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Am inteles ca si cu card ING merge sa fac cont AlertPay. A incercat cineva?

Edit: sunt trei tipuri de conturi, care e recomandat pentru noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

recunosc, pe mine m-ati pierdut cand ati inceput sa vorbiti despre adrese, conturi. m-am uitat putin prin site dar n-am gasit nicaieri unde as putea sa ma inscriu cu adresa sau contul. sau poate nu m-am uitat bine...
postez zilnic anuntul, pe bussineslist.com, este in lista lor de situri. mi-a placut ca nu trebuie sa iti faci cont ca sa poti posta.
as vrea sa upgradez contul, probabil zilele astea voi incerca.
in momentul in care upgradez contul punctele se transforma in bani pe care ii pot retrage? am vazut ca spuneati ceva de cumparat bid-uri dar nu am inteles de unde?
am o multime de intrebari, mie mi-ar place sa faceti o conferinta sau intalnire.


Pe bussineslist e ok, nu-ti face probleme.
Dupa ce upgradezi, poti beneficia de comisioane de la cei de sub tine care cumpara biduri si de asemeni beneficiezi cand ei upgradeaza inaintea ta. Punctele bonus raman bonus (fara valoare) timp de 60 de zile no matter what.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Multumesc.
M-as inscrie pentru ca nu stiu unde sa verific site-urile acceptate de Zeek si poate ma trezesc intr-o zi ca Inetgiant asta nu este si pierd. Un minut in plus sa mai postez pe un site, asta e.

E cineva dispus sa ma invete sa postez pe classified? (sigur ca nu mai am curajul s-o rog pe Elle ).


Mergi cateva pagini mai in urma, cred ca Selene a postat un tutorial despre asta.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

Nu trebuie sa te inscrie sponsorul, eu m-am inscris singura si e ok. Cred ca e oknumai pe un site, pentru ca tu vii cu confirmarea (linkul) pe care il insirezi in ZR, e ca o cheie de control.

Mi s-a intamplat o data sa nu le mearga site-ul pe classfiedsgiant si nu mi-au trimis pe mail url. Ei l-am copiat eu linkul unde spunea ca anuntul a fost publicat cu succes si l-am inserat pe ZR si a fost ok.

o zi buna!

uneori gandesc prea mult....


eu asa fac mereu ca imi e "lene" sa verific (am pus alta adresa de mail decat cea uzuala)

nu am avut rabdare sa vad care accepta postari fara inscriere, mi-am deschis cont pe classifi.., stumbl si pe EPage, unele au limita de anunturi active postate, le alternez ca sa nu abuzez de ospitalitatea lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_sebMergi cateva pagini mai in urma, cred ca Selene a postat un tutorial despre asta.
Pentru EPage Classifieds spui? M-am inregistrat acolo, doar ca nu am stiut sa fac 2 lucruri: ce pun in titlul anuntului si, dupa ce am postat, nu am stiut care link-uri se copiaza la pasul 3 la Zeek ca sa inregistrez postarea. Selene , ma ajuti?Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Mergi cateva pagini mai in urma, cred ca Selene a postat un tutorial despre asta.


Pentru EPage Classifieds spui?

M-am inregistrat acolo, doar ca nu am stiut sa fac 2 lucruri: ce pun in titlul anuntului si, dupa ce am postat, nu am stiut care link-uri se copiaza la pasul 3 la Zeek ca sa inregistrez postarea.

Selene , ma ajuti?
Multumesc





titlul il inventezi tu in functie de continutul anuntului

dupa ce iti accesezi postarea copiezi linkul de sus din browser

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilortitlul il inventezi tu in functie de continutul anuntuluidupa ce iti accesezi postarea copiezi linkul de sus din browserNina,mami de,
In care rubrica copiez? Merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Exista tutorial facut de mine pentru:

Inscrierea pe Zeekler
Inscrierea pe ZeekRewards si utilizarea ZeekRewards
Postarea de anunturi pe classifiedgiant
Postarea de anunturi pe adpost
Postarea de anunturi pe epage

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput