Oportunitati de munca la domiciliu (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Mi-ati luat o mare piatra de pe inima. Numai ca ... sa ma inscriu acum pe Zeekler sau nu mai are sens?Si pe ai mei unde ii inscriu? Zeekler, Inetgiant si Zeekrewards e corect?Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

Nici eu nu ma descurc pe zeekler si cand vad ca incepe cronometrul s-o iau din nou de la capat ma ia cu nervi.
No, n-am rabdare cu asa ceva.

Treaba e asa, ce fac eu cu oamenii de sub mine, cei cu care tre sa imi fac echipa, ca io-s om de backoffice si nu ma pricep sa vand cam deloc.

cum ii convingeti? ce le spuneti din moment ce suntem inca la inceput.
bine, noi romanii am fost si tzepuiti cu fondurile alea gen Caritas si oamenii-s mai reluctanti, eu cel putin asa am observat.

Acu intrebare: daca nu ma bag pe Zeekler si merg numa pe ZR pot castiga ok numa de aici, nu?


Giulia, nu e musai sa licitezi, doar daca te pasioneaza sau te atrage vreun obiect de acolo.
Cum spuneam, procedam cu inregistrarea mai intai in zeekler pentru ca astfel primesti bid-uri. Insa daca te inregistrezi in zeek rewards mai intai, primesti contul de zeekler automat, insa e pe 0, nu are biduri.

Referitor la cum convingi oamenii: nu doar in Romania sunt oamenii tepuiti, ci in intreaga lume. Acum, daca traim cu drobul de sare deasupra capului s-ar putea sa nu intreprindem nimic niciodata de atata scepticism. Compania care a creat acest sistem are 14 ani in piata, nu este una noua. Tepe apar zilnic pe net sau in viata reala, nu avem cum sa schimbam acest lucru. Pe oamenii astia poti sa-i intrebi daca joaca la loto si daca da, de ce joaca si baga banii in bilete lotto, cand probabilitatea sa castige ceva este 1 la un milion sa zicem, poate nici atat, si totusi oamenii aia joaca regulat.
In zeek rewards castigi zilnic un procent din profitul companiei, la care participi prin plasarea anunturilor, pentru ca aceste anunturi lor le aduc clienti care liciteaza in zeekler. Nu vin banii din eter, vin din comertul cu bid-uri si din vanzarile propriu-zise.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Mi-ati luat o mare piatra de pe inima.
Numai ca ... sa ma inscriu acum pe Zeekler sau nu mai are sens?

Si pe ai mei unde ii inscriu? Zeekler, Inetgiant si Zeekrewards e corect?

Multumesc frumos


Nu ai de ce sa te mai inscrii acum in zeekler, contul il ai deja. Pe ai tai inscrie-i intai in zeekler, apoi in zeekrewards si apoi invata-i sa-si puna anunturile pe classifiedsgiant.com sau pe alt site recomandat e zeek rewards, sau pe alte site-uri legitime de anunturi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

TUTORIAL DE UTILIZARE A SITE-ULUI EPAGE

http://epage.com/js/epmain.jsp

Faceti clic pe Post a FREE Ad (Publicati un anunt gratuit).

Urmeaza pagina Choose the major topic for your ad (Alegeti aria principala pentru anuntul dvs.)

Bifati Business Opportunity si apasati butonul Continue (Continuare).

Select a category for your ad (Alegeti o categorie pentru anuntul dvs.)

Bifati MLM.

What type of ad do you want to post? (Ce tip de anunt doriti sa publicati?)

Verificati sa fie bifate doar Standard si Basic, nimic altceva, si apasati butonul Continue (Continuare).

Veti ajunge acum la pagina de inregistrare pentru utilizatorii noi. Mesajul este: New Users: If you have not yet registered, please do so here. It will take only a minute.

Apasati butonul Register (Inregistrare).

UserID (ID utilizator)
(Letters and numbers, no spaces, up to 32 characters) (Litere si cifre, fara spatii, pana la 32 de caractere)
E-Mail (Adresa e-mail)
(up to 100 characters) (pana la 100 de caractere)
Password (Parola)
(up to 10 characters) (pana la 10 caractere)
First Name (Prenume)
(up to 20 characters) (pana la 20 de caractere)
Last Name (Nume)
(up to 20 characters) (pana la 20 de caractere)
Country (Tara)
Zip or Postal Code (Cod postal)
(US and Canada only) (numai pentru SUA si Canada)

Dupa ce completati aceste campuri, apasati butonul Sign Up (Inregistrare). In continuare, vi se va cere sa introduceti si orasul si sa apasati, din nou, pe un buton.

Dupa aceasta etapa, sunteti inregistrati. Veti primi un email de confirmare, nu este necesar sa apasati pe niciun link.

Postarea efectiva a anuntului

Selling an Item (Vinderea unui articol)

Bifati No, I am not selling an item (Nu, nu vand un articol)

Enter Ad Contents (Introduceti continutul anuntului)

Description: (Descriere:) - aici scrieti titlul anuntului

Destination: (Destinatie) - verificati sa fie bifata optiunea More Info Page (FREE) (Mai multe informatii - GRATUIT)

In spatiul mare, alb, copiati anuntul din Zeek.

Picture (Imagine) - Nu este cazul.

Enter the Ad's Location (Introduceti locatia anuntului) - in mod normal, nu este nevoie sa completati nimic, va aparea orasul scris cand v-ati inregistrat

SPAM Control (Control mesaje nedorite)

Eu am bifat Allow Replies From: Any country (Permite raspunsuri din: Orice tara) si Message Method: Use Private Online Message Log (Metoda de comunicare: Prin mesaje private)

Apasati butonul Continue (Continuare).

Pe pagina urmatoare - Ad Enhancements(Adaugare imbunatatiri), verificati CU ATENTIE sa nu fie bifat nimic din ce este cu plata.

Tweet My New Ad - Numai daca vreti sa distribuiti anuntul pe Twitter.
Promotional Code - nu e nevoie.

Apasati butonul Continue (Continuare).

Confirm your posting of the ad (Confirmati publicarea anuntului dvs.)

Do you want to post this ad? (Doriti sa publicati acest anunt?)

Apasati Yes (Da).

Veti primi confirmarea Thank you for posting ad XXX (Va multumim pentru publicarea anuntului cu nr. XXX)

Details (detalii)

Apasati pe linkul din dreptul Description (Descriere), pentru a vedea anuntul.

Copiati din browser linkul anuntului dvs. si confirmati anuntul in Zeek.

Anuntul este valabil timp de 4 saptamani.

Pentru a iesi din cont, apasati pe Member Account (Cont membru), partea dreapta, sus. Veti vedea butonul de Logout (Deconectare).

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Elle, Zeek spune ca ei doar site-urile mentionate de ei le urmaresc/monitorizeaza. Daca este asa, cu ce ne ajuta sa postam pe alte site-uri? Poate doar sa convingem pe altii sa se inscrie prin noi.

Uite:

You may use any legitimate advertising venue(location) even if it is not on this list, however the venues(locations) below are what we will be tracking and evaluating based on performance and traffic.

Puteti utiliza orice locatie publicitara legitima doriti, chiar daca nu este pe lista, INSA locatiile de mai jos sunt cele pe care le vom urmari si pe care le vom evalua in functie de performante si trafic.

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

You may use any legitimate advertising venue(location) even if it is not on this list.
Restul ii priveste pe ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Mi-ar placea sa organizam o intalneala intr-un weekend cu toate persoanele care vor sa inteleaga sistemul, sa puna intrebari, etc.
Ce ziceti, o facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

You may use any legitimate advertising venue(location) even if it is not on this list.
Restul ii priveste pe ei.




Da, dar cu INSA dupa. Adica am libertatea de a alege si alte site-uri, DAR Zeek isi rezerva dreptul de a-mi valida sau nu traficul in urma site-ului respectiv.

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

Mi-ar placea sa organizam o intalneala intr-un weekend cu toate persoanele care vor sa inteleaga sistemul, sa puna intrebari, etc.
Ce ziceti, o facem?




Eventual conferinta on-line, pe mess, ca eu nu am cum veni la Bucuresti, e peste puterea mea financiara, mai ales de cand trenurile s-au scumpit cu nesimtitul procent de 40%.

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

You may use any legitimate advertising venue(location) even if it is not on this list.
Restul ii priveste pe ei.




Da, dar cu INSA dupa. Adica am libertatea de a alege si alte site-uri, DAR Zeek isi rezerva dreptul de a-mi valida sau nu traficul in urma site-ului respectiv.

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...








e vorba de traficul pe zeekler prin siteurile ale, calculeaz ei niste indicatori care probabil si mai mult decat sigur contribuie la calculul bonuslui zilnic, prin urmare ei pot avea trafic realizat si dinspre alte siteuri dar pariciparea lor nu intra in calcul.... postand in cele luate de ei in evaluare cresti indicele care stabileste valoarea bonusului zilnic....parerea mea...

vezi cazul AndreCluj... ea acumuleaza puncte si pe inetgiant, puncte cu care poate plati pentru anumite produse (nu am studiat in amanunt siteul si nu stiu daca exista si posibilitatea de retragere a banilor)

Mergi la inceput