Cercetare, mamici divortate.

Cercetare, mamici divortate. | Autor: Adina_D

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

Sunt studenta in anul III la facultatea de psihologie din Iasi si realizez o cercetare care sa aiba drept rezultat evidentierea celor mai potrivite strategii de coping pe care mamele le-ar putea utiliza pentru a face fata unor evenimente nefericite din viata printre care si divortul.

Rezultatele cercetarii vor fi de folos in ceea ce priveste programele de sprijin pentru mamele aflate in situatiile respective.

In concluzie, as fi foarte recunascatoare daca m-ati ajuta prin completarea urmatorului chestionar (10 minute).

Va rog sa completati acest chestionar doar daca sunteti mamici care au trecut printr-un divort.

Imi cer scuze pentru discriminarea de gen.

Chestionar: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dG5PNDhQdk9MSHhVemwtQTJYTFVaREE6MA

Va multumesc anticipat.


O zi buna!
Adina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Va rog fara off topic.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Ce-i aia strategie de coping?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Eu am completat. totusi nu stiu cat de folos pot fi raspunsurile, avand in vedere ca intrebarile sunt formulate cel putin ciudat (cred ca au fost traduse din alta limba). de multe ori am ales ceva, doar ca trebuia ales ceva si nu din cauza ca ma definea raspunsul respectiv.

Oricum, iti urez succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Am observat ca multe intrebari se repeta sub alta forma.Par a fi intrebari capcana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Chestionar lung, neclar. Eu completez chestionare de multa vreme, intrebarile sunt clare si concise...aici nu erau intrebari, doar alternative de ales fara sa stii clar la ce sa te gandesti.
Multe intrebari la al doilea chestionar care se repeta, sau au acelasi inteles (gen ma rog mai mult sau ma gandesc mai mult sa ma ajute Dumnezeu, etc.).

Am raspuns pana la final, dar am fost pe punctul sa renunt la partea a doua a chestionarului, cand se tot repetau intrebarile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Exact, intrebarile care se tot repeta...ma gandeam ca e o modalitate sa verifice daca ai raspuns ce crezi cu adevarat

Dar sunt obositoare, sunt cel putin 4-5-6 intrebari cu exact aceeasi tema (si raspuns).

Poate ca mai inspirat ar fi fost ca o agentie specializata (sau cineva cu experienta in sondaje) sa fi procesat intrebarile inainte de postarea chestionarului aici pe site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

sincer, am completat, insa e o aiureala fara logica, tradusa cu google translate si copy-paste din ale sondaje total aleator
sorry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Am intrat si eu pe link si am observat ca sunt doua chestionare diferite, altfel nu vad ce legatura ar avea abordarea examenelor din pdv al unui student cu mamicile divortate.

Am citit fugitiv si intrebarile din cel de-al doilea chestionar (cel la care de fapt se face referire in topic) dar nu am bifat raspunsuri/trimis pentru ca nu l-am considerat clar.

Inteleg ca esti studenta, profesorul tau a vazut itemii si a apropat aplicarea chestionarului in forma asta?



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Eu nu am inteles legatura dintre optiunile de raspuns si mamele divortate. Mi s-a parut greoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Am completat si eu.
Primul chestionar n-are legatura cu mame divortate neaparat.
In rest, up la ce s-a spus mai sus, neclar, nerelevant (parerea mea de profan).

Mergi la inceput