Clubul "babelor" FIV-oase 37

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

ady, e super!! cine iti face eco de monitorizare?ca am inteles ca Poaiana a plecat, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

M-ati terminat cu butoaiele desi am promis sa nu ma dau cu capul de pereti
Sabina scurt , stimulare din z2, asa un fel de fiv pe un natural modificat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

da ,la creier

Citat:
citat din mesajul lui ioana3110

Lyly, mai ai un pic si faci 24 de ani cu AMH-ul asta..


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lyly cu dr Zguri, tot cu el fac si punctia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

calitatea intai de toate. ale mele chit ca fura 14...au ele ceva. astea 3 sa fie victorioase.
oi fi avand si eu endometrioza parca cine stie.
ca eu laparo am facut dar poate doamna doctor a uitat sa treaca pe diagnostic si endometrioza
ca tot a scris vreo 2 pagini din care nu era mai nimic folositor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Sabina eu nici antrali nu am 14, darmite atitea ovocite la punctie, nici o sansa. Eu mereu am avut 5-6 antrali, asa ca ma declar multumita pt moment.
Lyly dar sa stii ca eu nici o monitorizare nu am facut cu Poiana in trecut, era o doamna draguta, avea numele ceva cu V... nu mai retin,neuron obosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ma intreb cati doctori din iasi stiu ce inseamna cuvantul antral
te pup ady. imagineaza-ti ca fetita ta cu ochi albastri spune mami mami te rog poti sa-mi cumperi si mie te rooog?
aadina cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

huh, clar e senila baba
Ady, nice, nice, nice de tot si asta dupa cate zile de stim? 6? buna treaba faci tu acolo
Ana, fii barbata Zoe
Sabinoaso, girls



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

fetelor, eu am topait ce am topait pe marginea butoiului, dar am cazut pe langa cand m-am dus sa imi iau masina din service, never, ever nu o sa mai calc in service-ul lor. a iesit din garantie, aleluia. asta dupa ce ca a stat acolo de vineri ca am zis sa ii faca si ITP-ul sa nu ma mai fatai pe la altii. pai din 2 revizii de astea aproape ca fac un fiv pe natural cu albu, asta ca sa aveti imaginea gaurii din buzunarul meu. si mai ma suna unul acum sa ma intrebe daca ce am decis daca schimb pompa de apa - cand o zbura porcu', dar fara redbul la bord. masinul meu e bine crescut si nu face pipi pe strada. imi imaginez ca la ce preturi au nu prea prind fraieri ca mine si cand pun mana pe unul vor sa traga cat mai mult. deviz final: 1.575 ron !!!!!!

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

adriana interesanta productie ai tu acolo. am si eu o nelamurire la fiv-ul asta pe natural, cum controleaza ovulatia ? sau te duci de la un anumint mon zilnic la eco ? ca eu, de ex, ovulez cand vrea muschiul ovarului, ba in z10, ba in 14, ba in 11

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput