Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

V-a crescut piciorul in timpul sarcinii?

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 5

Lo_li_Ta
Lo_li_Ta

985 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Lo_li_Ta un Mesaj Privat  Reply with Quote

V-a crescut piciorul in timpul sarcinii?

Vi s-a modificat masura la pantofi? Daca da, ati revenit dupa la masura initiala sau ati ramas cu alt numar? Printre apropiate am auzit cam toate variantele, dar voiam asa, un sondaj mai amplu
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

BlackCat4evR

437 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite BlackCat4evR un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da, un numar. Deocamdata nu au scazut (6 luni de la nastere) sincer nu cred ca mai scad...
La urmatoarele sarcini o fi la fel?

In love with life.

Editat de - BlackCat4evR on 14/05/2012 12:58:27
Mergi la inceput

cristoiu

1381 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristoiu un Mesaj Privat  Reply with Quote
cred ca mai degraba se umfla decit sa creasca. eu port 38 si in ambele sarcini am trecut la 39. ba chiar nici in 39 nu mai intram la final. acum sunt din nou la 38, dar ii port si pe aia 39, asa mai larguti un pic.
Mergi la inceput

Mirela72

800 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Mirela72  Trimite mesaj yahoo luiMirela72 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mirela72 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu port 39 desi inainte aveam 38 si nu am mai scazut la marimea initiala. Dar mai degraba cred ca am ramas cu picioarele umflate, ca si la glezna se vede, lungimea cred ca e tot de 38.

Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica
Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMy_Lady0091 Adauga semn de carte la raspuns Trimite My_Lady0091 un Mesaj Privat  Reply with Quote
purtam 37, am ajuns sa port 39-prima sarcina.acum am ramas, dupa aproape 3 ani, la 38.

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Mergi la inceput
Lo_li_Ta
Lo_li_Ta

985 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lo_li_Ta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Tare trist ce spuneti voi aici
Mergi la inceput

cristoiu

1381 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristoiu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

nu e asa tragic. poate doar daca porti deja 40.
Mergi la inceput

ina.click

2311 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ina.click un Mesaj Privat  Reply with Quote
nu. pacat. pentru ca-s intre numere. prindea bine juma de numar in plus :)))

Mergi la inceput

Androix

9023 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Androix Adauga semn de carte la raspuns Trimite Androix un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

nu e asa tragic. poate doar daca porti deja 40.

Da, asa este. Mi-a crescut la fiecare sarcina cu juma de numar si s-a si latit piciorul asa ca am ajuns din 39-40 sa port 41 curat. La 5 ani de la a doua sarcina nu mi-a scazut nimic Nu cred ca mai revine la dimensiunea anterioara. Asta e!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!
Mergi la inceput

cristoiu

1381 Mesaje
cred ca ajuta sa porti niste talonete de suport. fiindca nu creste piciorul ci colapseaza arcul piciorului sub greutatea crescuta.

Mergi la inceput

membru veteran monica70

13269 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica70 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Purtam inainte 38 (la unele cizme/bocanci chiar 39).
In ultimele 2 luni de sarcina (la ambele sarcini) am purtat cam 39 ,dupa care am revenit rapid la 38,deci se latise piciorul doar de la apa retinuta.Poate are legatura si cu kg ramase in plus dupa sarcini? Ca eu la ambele am ajuns in nici juma' de an "la loc comanda" la greutatea initiala,desi de ambele dati am pus cate 20 kg pe mine.
Mergi la inceput
Pag. din 5 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com