anunt oferta munca- e legal asa ceva?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

Citat:
citat din mesajul lui marius

Da, asa este, am citit legea in cauza - este in vigoare si cf. art. 7 alin 2 anuntul redactat in forma prezentata contravine prevederilor acestei legi fapta in sine fiind sanctionabila (contraventie).

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


ei, nu-i chiar asa o noutate - o citisei si anu' trecut, cand ai aruncat la cos acest subiect, in care ai participat activ la discutii, dandu-mi si replica fix la aceasta postare :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=168008&REPLY_ID=7100783

in care te informam amabil de prevederile legale si mi-ai replicat in doi peri asa ...

(doar de dragul discutiei)


Eu vad ca e la ZZ nu la cos... iar pe de alta parte eu nu sunt reprezentantul legislatiei romanesti - asa incat chestia cu "noutatea" este cel putin o rautate gratuita.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

a, zz nu e um cos de gunoi? .
..
eu ma gandeam ca, atata timp cat mi-ai dat replica fix la postul in care citam din lege, te-ai obosit si sa-l citesti. eh, m-am inselat. credeam ca, de principiu, nu poti sa raspunzi cuiva fara sa citesti ce-a spus.
(tot de dragul discutiei, nici prin gand nu mi-a trecut sa te consider "reprezentantul legislatiei romanesti")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Urat Cora....urat postul tau....suna mai mult a razbunare decat a spune ceva serios si normal.

Tin sa-ti spun ca probabil nici juristii specializati din institutii nu stapanesc asa bine legea.Marius stie in proportie de 98% (sau macar o foloseste) corect.Ca unele articole ascunse prin subsolul unor legi nu sunt foarte cunoscute,de asta se izbesc pana si judecatorii si procurorii(stiu eu ca am experienta proprie).Foarte bine,ai atras atentia,eu am tinut sa zic ce am spus in postul anterior,dar tonul tau e foarte nepotrivit,repet foarte nepotrivit.

E uman sa nu stii tot,numai cei care nu muncesc nu gresesc(impropriu spus),da` nu gasesc alta exprimare acum.Iar a omite nu inseamna a nu sti.

Insa modul de a spune intr-un fel o chestie denota gradul de maturitate in gandire si caracterul.


P.S daca tot e la moda se spune"o citisesi"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

uau, calipso_zeus, asta a durut ... venind de la o persoana atat de delicata si cu consideratie pentru sentimentele celorlalti. si deloc cu fundu'n doua conturi. ei, uite ramai tu cu caracterul impecabil si eu cu imperfectiunile mele. ce sa-i faci, nu putem fi toti "mai mult ca perfectul".

desigur, nici tu nu te-ai obosit sa citesti inainte de a replica - incep deja sa ma obisnuiesc cu stilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu incerc sa ma schimb,draga mea.Stii diferenta intre oameni si animale este ca oamenii sunt capabili sa proceseze informatia in alt mod decat 'a o reproduce".

In loc de o opinie bine fundamentata ,dezgropi "mortii".Banuiesc ca esti maritata cu un arheolog,la fel ca si Agatha...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

poate sunt chiar arheolog - bineinteles, cu aspect fizic placut, c'altfel s-ar speria vestigiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@corap: Nu-mi merita sa duc mai departe discutia asta cu tine, ar fi o pierdere inutila de timp si energie. Sanatate corap!

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

mutumesc, la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

In concluzie, este irelevanta legea...batjocura si atacul la persoana sint (mult) mai pretioase.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Este relevanta legea ca si aspect juridic, probabil va trece o perioada de timp pana cand se va tine cont de ea mult mai mult decat in prezent ca si detalii de acest gen (anunturi publicate la cheie).
Ca si observatie - in prezent sunt incalcate legi care au un impact mult mai puternic in viata de zi cu zi fata de multi cetateni romani decat forma de publicare a unui anunt intr-un ziar.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput