PRIETENE FARA TITLU (85)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara,acum reusesc sa apar si eu prin zona.
Azi aveam plan de Gradiste plus eventual seara strand,cand colo pe la 10 ma suna frate-meu ca ei + mami merg la Sofronea un strand cu apa termala de langa Arad ,asa ca ne-am dus si noi.Acolo e f. fain ca e muulta zona verde plus muulti copaci,atat ca e un singur bazin mare si cu apa cam calda.Azi surpriza ff placuta,n-a fost asa de calda ci numai buuna de balaceala + inot Asa ca avand in vedere ca la noi au fost 31+ grade la umbra am zabovit acolo pana pe la vreo 17 (Tudor a tras un puiut de somn in masina) si abia de-acolo ne-am dus direct in Gradiste.Copiilor le-am dat o oala plina cu apa la nisip - rezultatul il puteti vedea in poze - nici purceii nu cred ca arata in asa hal cum erau ai mei.In final au dat jos de pe ei toate hainele jegoase si s-au bagat de s-au spalat in piscinuta aia mica,chiar daca apa era doar dezmortita ... dar la ce canicula era chiar si seara,imi venea si mie sa imi torn apa rece cu furtunul in cap Abia dupa ora 20 a reusit husbandu' sa culeaga o gramda de mazare si pe la 21 eu + Diana + Tudor-incurca-lume alegeam pe ea.Noroc ca m-a ajutat G si-am terminat-o.Acasa n-am mai avut energie s-o spal plus pun in congelator,am lasat pe maine.A trebuit sa ne "deparazitam" noi
La Sofronea am mancat dude culese de pe jos din dudul langa care poposisem,iar in Gradiste niste cirese buune (primite ca de-alea n-avem ) si chiar un picut de zmeura productie proprie.
La noapte se prevad averse,maine la fel,dar tot cca 30 grade.Cred ca maine ne limitam la Gradiste,ca azi ne-am obosit in ultimul hal de zici ca am tras la sapa.La strand in Arad nu merg duminica fiindca-i rupere de aglomerat,macar azi a fost super acolo ... puhoi de familii cu copii in primul rand.Diana a inotat,dar se vede clar ca iar si-a pierdut antrenamentul - cu totul altfel si mult mai curajos inota cand mergea de doua ori pe saptamana! Tudor ... de el ce sa mai zic,urlator fruntas,intai n-a vrut in apa,numai sa stea pe scari,dupa aia a venit la mine in brate,dar cand l-am pus in premiera in colac si l-am lasat singur sau chiar l-am tinut,zbierete si miorlaituri.Taare fricos e
Poze de ieri si de azi: http://www.dropshots.com/moni2012
Sa va zic si o perulta de-a lui Tudor.Ma intreaba Diana azi ca ce mi-am dorit eu prima data fetita sau baiat sau amandoi odata,eu ii zic ca fetita.Si apoi mi-am dorit baiat.Ea zice ca nu ,ca ea si-a dorit prima fratior.La care Tudor: "Ba nu, ca io am vlut plimul o mama,un tata si o sulioala !" Mostra de "ba io" Si azi s-au certat precum chiorii in Gradiste - Tudor dormise putin,ea defel,obositi si miorlaiti ...

Ma bag sa vad pozele din Tenerife si la cu mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello pe unde sunteti?
La noi ploua torential ,asta asa ca numai de cca 20 minute iesisera si-ai mei pe-afara.Acum privesc ploaia din scara blocului,la mami.Si-asta seara a tras o torentiala d-asta,ca norocul ca dupa ce ne intorsesem din Gradiste.
Moamaa da' ce-i da ... se vede de parca ar fi ceatza afara
Io azi pe-acasa cu actele si cu gatitul,deci nimic notabil.
INGRID am vazut pozele: tare faine si tare putine.Nu le-ai primit inca pe toate? Legat de intalnire doar in perioada 15-17 iunie adica we viitor sunt (inca ) libera ,asa ca ma gandeam ca poate ar fi fain sa veniti voi incoace sa tragem o iesire sau la strand sau la strandul la care am fost we asta,ca deocamdata arata o vreme porivita pentru asa ceva.In rest,sunt prinsa: maine sau poimaine dentist,joi banchet la locul de joaca,lunea viitoare Oradea,martea sau miercurea viitoare serbare si pe ruma joi plecam la Anda.Oricum mai vorbim.
Mai aveam de zis dar n-am tiiimp revin cand fac o pauza (ca la pauzele trecute m-am trantit in pat,nu stiam ce-am de mi-e asa somn,acum am vazut: torentiala fu de vina )
PS Acum tocmai a iesit soarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
SI eu pe fuga, am reusit sa descarc nist epoze recente de la recitalul Emmai de ieri,care a fost usurel,maine e examenul insa si de la ziua fetitei cele mici Irina -fotbalista din 29 aprilie:))
EMma ieri a cantat un singur cantec si a primit floare si diploma, maine are 4 cantece,plus sa stie toate gamele si pozitiile si ii va da si un test-paragrafe aleatorii pe care treb sa le cante pe loc,nu intra nimeni cu ea in sala,doar examinatorul,asa ca nu am ce inregistra...
Am pus cateva in drop,asa ca enjoy cand puteti,va pup ca avem in fiecare zi pina joi tenis, si sunt super prinsa cu proramari,teste,si altele.


Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata! Azi sarbatorim
CRISTINA LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!

LA MULTI ANI, CRISTINA!! SA TI SE IMPLINEASCA TOATE DORINTELE SI SA FII FERICITA!!

Moni, poate ca venim atunci sambata asta, pentru ca vineri are si Diana serbare. Mergem la strand daca doresti, poate ca mai fain ar fi totusi strandul pe care il stim, acolo e de mancare....si daca stam mai mult zic ca e necesar. Vorbim, ca nu-i totul hotarat.
Chiar, mi-am amintit de Tenerife: moda la costume de baie e din doua piese diferite, singurul punct comun e un snur de aceeasi culoare......vezi chilot cu buline albe si rosii si sutien cu dungi negre...da' tot e bine ca au ambele snur verde.
Denisa, am rascolit acum dropul, dar nu te-am gasit. Mai, ti-ai schimbat iar contul? Bafta maine la examen fetei!
Lili, faina freza ai! Iti vine minunat la forma fetei si la culoarea ochilor! Mi-au placut costumele avute de copii la serbarea voastra. Deosebite. Aaa...de gradina nu mai zic!
Azi am de mers prin mall, am gasit ieri o fusta bleumarin la H&M pentru serbare, n-am luat-o ca am vrut sa vad si alte modele. Nicaieri n-am gasit , deci tot acolo ma intorc. Mai beau si o cafeluta cu prietena mea, vreau sa-mi cumpar un fond de ten de la Astor...ma rasfat nitelus.
Va las, Cristina, sa ai o petrecere frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Daca nu scriu acum, n-o s-o mai fac.
LA MULTI ANI CRISTINA! Sa fiti mereu fericiti si sanatosi!
Ce sa spun, ca am pierdut deja sirul.
Noi suntem varza cu totii. Fiecare din motive proprii. Insa am dus copiii pe munte. Pe toti 3!
Astept inca analiza Anei. Sa vedem. oricum, vom avea mari probleme cu ea, fiindca e foarte dificila si delicata. Deja ma ingrozesc si are 6 ani. Razvi e cu bronsiolita si facem aerosoli. Tavi e nabadaios si nu mananca. si noi asteptam serbarile. Eu muncesc la dizertatie si doctorat. Azi am inhalat amoniac din greseala si mi-a fost rau. Am inceput sa iau pastile "de cap" si sper sa nu ajung in spital, cum ar trebui.
Va pup, stiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello

LA MULTI ANI CRISTINA!!! SANATATE SI MULTA FERICIRE!!
Cum luam legatura si cum ne vedem vineri,imi dai un email pe rogers sa iti dau nr de celular sa ma suni pe la 4-4.30?

Ingrid-mersi,mai avem un pic si treb sa plecam la examen,uite aici pozele: http://www.dropshots.com/cabana

Va pup!

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

La multi ani Cristina!!!!!!!

unde sunteti cu totii??,
eu nu mai zic nimic. E pur si simplu frustrant. Ploua si iar ploua. Ieri nu s-a oprit o clipa. Vremea asta mi s-a pus pe suflet. Si mai e si frig rau.
altfel noi ditr-un chef in altu` Sambata la scoala de muzica. Da, Doamne, Doamne a fost bun cu noi si a oprit robinetul la dus. A fost placut si nu prea cald, numai bun de desfasurat afara. O sa pun si filmulete cu Seline dansand pe Nosa sau cum s-o chema............stiti voi ce vreau sa spun.
De dimineata am fost cu ele la ora de proba la intrumente. Daria la vioara si Seline la pian. Profa de pian e romanca.Tanara si draguta stiam de la prietena mea ca se bucura cand cand poate vorbi romaneste asa ca am luat-o de la inceput pe romaneste. Ea m-a intrebat " si fetita??..........siiiii. totusi din politete a intrebat-o pe Seline cum sa vorbeasca cu ea. Si fata mea a zis "romaneste". Nu trebuie sa va mai zic cat de mandra m-am simtit
Ieri seara am fost la David la serbarea de final, maine suntem invitati la "räuberfest" (petrecerea hotilor, haiducilor??) in padure binenteles a piticoatei, sambata mergem hai hui, duminica e zi sportiva petnru David si Daria. Asa ca sa nu ne plictisim

ma duc la culcare ca nu mai rezist. al meu a capitulat de mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si o cafea, eu sunt cam stresata ca AMR 11 ore pina la decolare si eu nu am bagaje gata, sper sa le rezolv cumva...
Acum si copii cred ca simt si s-au trezit mai devreme, treb sa duca flori la scoala, la Emma pt ca are vreo 8 profesoare ci cu cea de franceza,muzica,desen,etc am luat cate o gerbera,f .faine si cu suport cu apa sa tina, si la Alex sunt doar 2 deci e mai usor:)
Am scapat si de orele de tenis pt vreo aproape 4 sapt, treb sa impachetez si rachetele acuma si de examenul de pian-nu stim inca rezultatul,il aflam in 3 sapt,dar mi-a zis examinatoarea sa nu imi fac griji,E a zis ca stie ca a pierdut 1 mark,deci 1 greseala ca a incercat aia s ao "trick"-a pus-o la un solfegiu aleator, care avea doat 1 rand sa il cante cu 2 maini si ea a zis ca e doar cu 1 mina,dar ma rog..Oricum am rasplatit-o cu ce si-a dorit ea, o inghetata speciala si o sapca speciala de tenis.
Mira-vad ca si voi sunteti busy cu activitati.
Ingrid-multumesc de comentarii,esti super draguta ca de obicei-la examen nu am putut filma, am inregistrat ceva dar din afara salii-doar ce auzeam , ca era si mare sala-cantecele 4 le-a cantat perfect,gama si notele iarasi,astea i le-a ales profa dintr-o carte de 30pagini cu vreo 15 cantece si de ex i-a dat un cantec de vreo 4 lines care sa clap notele pe ritm,sper ca ai inteles:)
Moni-sper sa intru de la ai mei in sapt 26-30 sa citesc vesti bune,iti tin pumnii cu toate testele,si mai ales pt Belgia-salutari Andei si tie o mie de imbratisari si -o s ama rog si sa ma gandesc la tine,ca energia pozitiva si powerful thinking se transmit si ajuta
Bee-sanatate si numai bine si voua
Lili-superbi copiii si gradina si noua ta coafura,te prinde bine-am fost si eu ieri si mi-am facut suvite,mai multe si rosu aprins, care s evad cupru luminos,pt eveniment,dete pup!
Cris-ne auzim,sper sa nu am surpriza sa nu ajunga valiza cu medicamentele tale, eu sunt pozitiva, ca din pacate fiind lichid nu am voie sa le iau in avion,doar la cala,te

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Salutare trupa!
DENISA drum bun si sa ajungeti cu bine! Sper ca o sa ai vreun telefon mobil la indemana cat stai in Ro,sa te pot suna sa mai vorbim.Deci in Rm.Valcea vei fi doar in perioada 26-30 ? Hmmm.
Revin ca mai am restante de zis,dar vad ca nu mai apuc

Mergi la inceput