Donez pereche zebre australiene

Donez pereche zebre australiene | Autor: ade24

Link direct la acest mesaj

Ofer gratuit o pereche zebre australiene + colivie + 6 oute :))).
In timisoara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Ce pacat ca sunteti asa departe! Fi-mea a vazut ieri la cabinetul veterinarului o zebra si abia am smuls-o de acolo.

Sa le fie bine in continuare le doresc!



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Imi pare rau :(. Noi trebuie sa le dam, deoarece am fost diagnosticate (eu si fiica mea) cu alergie la puf. Sunt foarte dragalase si vioaie. La noi erau libere prin sufragerie si intrau singure in colivie. Ne-au facut si 6 oua, urmeaza sa avem puiuti...dar noi o sa-i vedem in poze, sper. Am vorbit la pet shop-ul de unde le-am luat si ne-au zis ca le accepta crescatorul inapoi pana termina de clocit si se ocupa ei de plasarea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Ade acuma chiar ca ma intristez ca nu stam mai aproape. Informativ imi poti spune cat v-au costat zebrutele+colivia?

Fi-mea a crescut mereu cu animalute in jur, in martie am eclozat prepelite si atat de delicat se purta cu ele, nu ma asteptam. Apoi a primit si 6 pui de curcani, avem pisici, catei, dar imi seamana dpdv al dragostei pentru animale. Ieri la cabinetul veterinarului (care are si un mic magazinas tip petshop) a fugit cu disperare intre acvarii si colivia zebrei, nu stia unde sa se aseze mai intai, abia am luat-o de acolo.

Le-am fi primit la noi cu mare incantare si, daca nu cloceau, cloceam noi pt ele, ca avem si incubator

Edit: toate animalele noastre (mai putin cele 7 prepelite senioare) sunt "rescued animals" . De la caini pana la cele vreo 12 oua de potarniche abandonate de parinti pe care le voi primi saptamana viitoare



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doar daca nu vine cineva din Timisoara la Constanta ... puse asa cu cineva pe tren ...
Boti, cred si eu ca i-ar fi placut frumoasei tale, offf.

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Si noi iubim tare mult animalele...Olivia e la fel, cand mergem la pet shop-uri. Face un adevarat spectacol de tipete, rasete si aplauze pe la fiecare cusca, colivie sau acvariu. Si noi avem, la sat, caini si pisici adunati de pe te miri unde :))).
E prea mare distanta si lor nu prea le place stresul...in rest sunt foarte usor de crescut.

Eu am dat (anul asta, in martie) 35 ron/zebruta + cca 100 ron colivie cu tot cu cuib, ca lor asa le place. Le-am luat de la pet shop, probabil in piata ieseam mai ieftin.

Mergi la inceput