Oportunitati de munca la domiciliu

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Si doar m-am gandit,jur, ca tu vei fi cea care protesteaza demonstrand ca nu se poate asa ceva....ca la toate celelalte ..

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....


LOL, mada, asa schimbatoare esti?

N-am spus ca nu se poate. Am scris doar despre ce am testat pana acum, adica azi-noapte, intre 1 si 2.

Nu pun botu' la chestii de-astea fara sa verific cat pot.

Nu e prima despre care ma informez/o testez.



http://razedesperanta.wordpress.com/" target="_blank">Blogul meu - de la noi, pentru ei!

http://bazar.desprecopii.com/index.asp" target="_blank">Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Mi-a fost publicat anuntul pe acest site: http://wantedwants.com/

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Sa intelegem ca ai facut primii 2.5 dolarei virtuali? Te astept ca pe painea calda peste urmatoarele 59 de zile ca sa ne povestesti daca a meritat timpul investit

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Pana atunci, tre' sa spun ca n-am inteles nimic, zero barat, din ce a explicat Elle_seb mai sus, cu sumele alea, scazute, adunate.

Dincolo de asta, mai am o intrebare.

Daca ceea ce trebuie sa faci, cel putin la inceput, este sa postezi anunturi de atragere de clienti si de trafic catre Zeekler, primind, pentru asta, o suma de X dolari, de ce Elle a ajuns sa fie un pion din sistem? Adica sa cumpere in sistem de licitatie?

Elle, asa ai ales tu? Sau ti-a impus site-ul ceva, gen foloseste banii pe care te-am ajutat sa-i castigi tot la noi?

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Selene bravo.Ziceam doar ca esti negativista rau.Una e sa incepi totul cu "nu se poate,nu e bine nu se poate,alta e sa spui...hm..ceva nu merge..sa vedem ce..ei mai e timp sa ma pricep.."O sa ma descurc io.
Lasa-l pe nu in pace si axeaza-te pe pozitiv.Ce e asa greu fata babii?

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

eu am inteles ce a explicat elle_seb, calculatia aceea
i-am povestit si sotului, dar el nu a priceput nimic

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Selene, m-ai bagat in priza acum cu explicatiile, copiii nu i-am hranit, n-am apucat nici sa respir de cand m-am intors, ca scriu si scriu la detalii si explicatii. Postez imediat.

Ingrid, ma bucur c-ai inteles, eu la inceput nu am inteles nimic, mi se parea totul foarte complicat... si l-am lasat pe barbat sa se ocupe, insa de la o vreme, tot traducand pentru el, le-am invatat si eu, dar nu in totalitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Voi incerca sa explic cat mai simplu, pentru ca toti sa inteleaga exact despre ce este vorba de la bun inceput.

Cred ca suntem cu toti de acord ca nimeni nu-ti da nimic pe gratis pe lumea asta.
In momentul in care te inregistrezi, primesti 100 puncte bonus. Primele 60 de zile postezi zilnic respectivul anunt de care vorbeam. La sfarsitul celor 60 de zile, punctele bonus sunt convertite in puncte VIP, mai putin cele 100 puncte initiale, care se “pensioneaza”. Asadar, acum, la sfarsitul celor 60 de zile, punctele bonus (care nu au nici o valoare in dolari) s-au convertit in puncte VIP (care au valoare in dolari) si in medie sunt 150 puncte VIP. De aici inainte, punctele tale VIP incep sa produca bani. Pana la acest moment ai fost membru Free si trebuie sa devii membru Premium, platind o suma de minim 10$ pentru a upgrada. Aceasta plata de 10$ se realizeaza lunar si se numeste Reinoire. Insa faptic, singurii bani pe care-i platesti din buzunarul propriu sunt cei 10$ dupa primele 60 zile, pentru ca la reinoirea lunara, poti plati din banii pe care-i faci din comisioanele din Zeek.

Am luat cu copy-paste de pe site-ul Zeek Rewards:

IMPORTANT: The following paragraph MUST BE READ ALOUD whenever the ZeekRewards compensation plan is presented verbally or by telephone, or included in it's entirety when communicating in writing:

"If you make a purchase from ZeekRewards you are purchasing a Premium eCommerce subscription or you are purchasing bids to give away as samples. You are NOT purchasing stock or any other form of "investment" or equity. You MUST actually use the bids that you purchase or give them away as samples to help grow your business. Affiliates who present our products to others in a misleading manner or in a way that leads the buyer to believe he or she is making an investment or purchasing equities will be terminated and all commissions and awards will be forfeited. Buyers MUST read the entire How It Works and Get Paid pages on the ZeekRewards website and the Legal Disclaimers."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Elle, spui ca sotul tau a facut 2.500 de dolari. Unde anume a facut acesti bani? In contul virtual de pe Zeekler sau in contul bancar propriu-zis?


Banii sunt in momentul asta in contul lui ZeekRewards. Mai exact sunt echivalentul celor 2500 $, adica 2500 puncte VIP. In fiecare zi castiga 1,5% in medie raportat la suma de 2500 VIP si creste zilnic cu 1,5%. Punctele VIP se transforma in dolari in momentul in care te decizi sa-i scoti. Un punct VIP valoreaza 1 dolar. In momentul in care te decizi sa scoti, poti sa-i scoti pe toti daca vrei (insa nu toti odata, si voi explica si cum se scot banii) si atunci se incheie afacerea cu Zeek sau poti scoate un procent (ei recomanda 20% pentru ca astfel contul tau continua sa creasca si in acelasi timp primesti si bani).

Citat:
Adica, eu vad in contul de Zeekler 100 de dolari, sa spunem. Banuiesc ca acestui cont virtual trebuie sa ii atasez un cont bancar, ca sa pot face withdrawal (retragere din contul virtual in contul bancar propriu-zis).

Cat de safe este procedura de atasare a unui cont bancar real contului virtual Zeekler?

Care sunt comisioanele percepute in momentul transferarii? E o suma fixa, 2 EUR, sa zicem, ca la PayPal, sau un procent din suma retrasa?


Nu exista o legatura directa intre Zeek Rerwards si contul tau bancar. Contul de AlertPay il poti folosi pentru orice tranzactii online pe care vrei sa le derulezi. Daca ti se pare mai sigur, iti poti face un cont bancar nou, deci nu e neaparat nevoie sa-ti atasezi un cont bancar pe care-l folosesti in mod curent.

Referitor la extragerea banilor, iti voi da un exemplu concret: sotul meu a decis ca vrea sa inceapa sa scoata niste bani din contul de Zeek Rewards. Exista acolo o optiune care-ti arata in procente cat vrei sa scoti. El a inceput acum 2 zile sa scoata din bani. Pentru asta, cu 2 zile in urma, a selectat la procente 0% rebuy (bid-uri) si astfel, tot procentul zilnic (media de 1,5% pe zi) merge in Cash Acount, in loc sa se inregistreze in continuare in contul VIP points. De 2 zile si pana acum s-au extras in contul de cash 122 $. El intentioneaza sa retraga bani pana cand va avea o anumita suma care-I trebuie (sau ma rog, ne trebuie), dupa care va anula retragerea banilor, pentru a lasa contul sa creasca in continuare. Din contul de cash, muti banii in AlertPay.


Citat:
Referitor la site-uri:

Piata vizata este, in principal, SUA. Unele site-uri te obliga sa mentionezi statul pentru care dai anuntul. Piata secundara este formata din unele tari din Europa. Unele. Nu si Romania, deci nu poti alege Romania ca tara a celui care posteaza anuntul.


Nu ai inteles aici. Daca vrei, poti posta anuntul tau zilnic si pe site-urile romanesti de anunturi, pentru ca fiecare anunt, cand este accesat de catre utilizatori, genereaza trafic catre Zeekler (site-ul lor de licitatii). Trafic = clienti = vanzari. Insa anuntul trebuie sa fie in engleza, ca asa vrea Zeek.

Citat:
Conturi peste conturi e ceva deranjant pentru mine.

Iar timpul initial investit trage ceva la cantar. Cauta site-urile pe care poti posta, vezi conditiile in care poti posta, fii atent sa nu te zboare ca spammer...


Daca ti se pare prea mult, nu trebuie s-o faci, nu te obliga nimeni sa faci ceea ce nu vrei. Fa altceva pentru un venit suplimentar, ce ti se pare tie simplu si ce ti se pare ca merge. Sunt sute de alte afaceri online pe care le poti incerca.

Nu am inteles, cine sa te zboare ca spammer? Faci reclama pentru afacerea altuia, nu spam.uiesti pe nimeni.






Mergi la inceput