Oportunitati de munca la domiciliu

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

TUTORIAL DE UTILIZARE A SITE-ULUI ZEEK REWARDS

Pasul 0: Va inregistrati cu un anumit nume de utilizator (user ID/name) si cu o anumita adresa de e-mail (e-mail address) pe site-ul-parinte http://www.zeekler.com/ , cel care va ofera acces atat la Zeekler, cat si la ZeekRewards + Shopping Daisy.

Pasul 1: Va inregistrati cu un anumit nume de utilizator (user ID/name) si cu o anumita adresa de e-mail (e-mail address) DIFERITE de cele de la Pasul 0 pe site-ul https://www.zeekrewards.com/ . Tara (country) este Romania.

ATENTIE: Inregistrarea pe ZeekRewards poate fi facuta doar prin intermediul persoanei care v-a oferit "calea de acces" (linkul personalizat). Daca incercati sa va inregistrati in lipsa acestei intermedieri (folosind butonul Join-Afiliere), veti primi urmatorul mesaj:

The signup form can only be accessed from the main website of a ZeekRewards Affiliate, not from the Guest website or from a direct link. Please contact the person who invited you to get the address of his or her ZeekRewards website, or contact the company at development@lexcominc.net for assistance.

Pasul 2: Verificati daca ati primit mesaje de confirmare a inregistrarii pe Zeekler si pe ZeekRewards (accesati cele doua adrese de e-mail folosite pentru inregistrare). Daca ati primit mesajele de confirmare si vi se cere sa apasati pe un link pentru a va activa contul, faceti acest lucru.

Pasul 3: Accesati site-ul https://www.zeekrewards.com/ si apasati pe butonul Log-In (Conectare). Completati casutele UserName (nume de utilizator) si Password (parola) - este vorba de numele de utilizator si de parola alese la inregistrare.

Pasul 4: Sunteti acum pe pagina voastra de BackOffice. Derulati in jos pana cand observati, in partea stanga, scrise cu rosu, aceste cuvinte: PLACE YOUR AD (PUBLICATI-VA ANUNTUL). Faceti clic pe ele si veti ajunge pe o alta pagina din BackOffice, unde veti vedea, scrise cu albastru pe alb, aceste 3 optiuni:

Step 1. Choose an Ad to Place (Pasul 1. Alegeti un anunt)

Step 2. Choose an Advertising Venue (location) (Pasul 2. Alegeti o locatie publicitara)

Step 3. Register your Ad to Qualify for Today's Cash Rewards (Pasul 3. Inregistrati-va anuntul pentru a va califica pentru recompensele de azi).

Pasul 5:
a. Daca nu ati mai lucrat cu ZeekRewards pana acum, alegeti punctul 2 - Choose an Advertising Venue (location). Veti ajunge la o pagina in care sunt enumerate site-urile preferate de Zeek.

You may use any legitimate advertising venue(location) even if it is not on this list, however the venues(locations) below are what we will be tracking and evaluating based on performance and traffic.

Puteti utiliza orice locatie publicitara legala, chiar daca nu se afla pe aceasta lista, insa locatiile de mai jos sunt cele pe care le urmarim si le evaluam in functie de performante si de trafic.

Este de ajuns sa postati un singur anunt pe zi pentru a va califica pentru recompense. Recompensele sunt sub forma de puncte pe o perioada de 60 de zile. In fiecare zi trebuie sa postati un anunt. Puteti folosi un alt site in fiecare zi sau acelasi site zilnic, INSA recomandarea mea este sa NU postati acelasi anunt, pentru a nu fi considerat spam (mesaje nedorite, enervante).

Multe dintre site-urile mentionate va cer sa va inregistrati. Cel mai rapid este classified giant, inregistrarea si postarea se fac foarte repede.

b. Daca sunteti deja inregistrat pe unele dintre aceste site-uri si le-ati retinut numele, nu mai este nevoie sa accesati aceasta sectiune.

Pasul 6: Va conectati la site-ul ales. In ZeekRewards, apasati fie pe butonul Back to Step 1 - Choose an Ad (in cazul 5a), fie pe etapa Choose an Ad to Place (in cazul 5b).

Pasul 7: Choose an Ad to Place va duce la pagina de unde selectati anuntul dorit. Sunt multe anunturi, generate implicit de catre Zeek. Nu trebuie decat sa selectati unul. De exemplu:

Get BOGO bids on Zeekler to win laptops, electronics, cash and much more at up to 95% off. https://www.zeekler.com/securesignup.asp?username=soranaselene

Copiati anuntul si postati-l pe site-ul ales pentru postarea anuntului.

Pasul 8: Dupa ce ati postat anuntul pe site-ul ales, mergeti in Zeek si apasati butonul Back to Advertising Options (Inapoi la optiunile publicitare). Veti reveni la pagina cu cele trei etape albastru pe alb. Alegeti etapa 3 - Register your Ad to Qualify for Today's Cash Rewards.

Where did you place your ad? Ex. Wall Street Journal, Facebook etc: - aici notati adresa site-ului unde ati postat anuntul: www.abc.com

Ad Type: - aici selectati, din lista derulanta, Text Ad.

Online Ad URL (where your ad can be viewed): - aici introduceti, cu Copy-Paste, linkul anuntului de pe site-ul ales (nu va deconectati de pe site-ul ales inainte de a posta acest link in Zeek).

Additional Notes/Details: - nu este nevoie sa completati nimic.

Apasati butonul Submit (Trimitere).

Daca totul a mers cum trebuie, veti vedea un anunt cu alb si verde - Ad Submitted for Today (Anunt trimis pentru astazi).

Asta este tot, misiune incheiata pentru o zi.

Daca doriti sa vedeti cate puncte ati acumulat, reveniti la pagina principala de BackOfFice si derulati in jos, pana la Retail Points Pool Report (scris cu rosu pe alb, partea stanga). Daca faceti clic, veti vedea asa ceva:

Cash Available: $0.00
VIP: 0.00 Points
Leftover Change: $0.00
Bonus Balance: 126.08 points

NOTA: Anunturile trebuie postate pana la 00, ora Romaniei.


http://razedesperanta.wordpress.com/" target="_blank">Blogul meu - de la noi, pentru ei!

http://bazar.desprecopii.com/index.asp" target="_blank">Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Crisbar, n-am stiut ca tu cauti, eu am mai spus pe diverse subiecte.

Sunt multe site-uri:
www.elance.com
http://www.peopleperhour.com
www.freelancer.com

Cum se procedeaza (eu am lucrat pe primele doua):
faci cont
iti faci profilul, cat mai beton
treci un test , pe Elance in special
apoi cumperi biduri, nu sa le dai aiurea, cu ajutorul lor poti licita pentru joburi(cost 10$).
apoi licitezi

Propunerea pentru licitatie trebuie sa fie la obiect,respectoasa, cu ceva intrebari focusate pe asteptarile clientului, timpul de executie si nu in ultimul rand, costuri.

Daca ai bafta, dai de rechinul cel mare si o sa ai proiecte la greu.
Am o prietena care isi plateste o rata de 300 dolari cu proiecte de pe Elance.
Tips: fiind contractor nou liciteaza pe minimum, unii clienti sunt zgarciti si vor sa plateasca cat mai putin. Desigur nu e o regula.
Si engleza, cat mai ok sa fie.
Mai is prin zona si te ajut...

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

TUTORIAL DE UTILIZARE A SITE-ULUI CLASSIFIED GIANT

http://www.classifiedsgiant.com/index.php

Classified Giant este unul dintre site-urile cele mai usor de utilizat pentru a posta anunturi Zeek.

Pasul 1: Va creati un cont pe acest site.

Pasul 2: Verificati daca ati primit vreun e-mail de confirmare a inregistrarii si daca vi se cere sa faceti clic pe vreun link pentru a va activa contul.

Pasul 3: Conectati-va apasand butonul Sign-In (partea dreapta, sus).

Pasul 4: Din pagina unde ati ajuns, din coltul dreapta, sus, apasati pe (free) POST AN AD (PUBLICA UN ANUNT).

Pasul 5: Din cele doua liste derulante, alegeti Services (Servicii) - Online Auction (Licitatie on-line) SI NIMIC ALTCEVA (site-ul specifica clar acest lucru, cum ca toate anunturile de genul Zeek/Zeekler trebuie postate in aceasta categorie, respectiv subcategorie). Apasati butonul Next Step (Pasul urmator).

Pasul 6: Verificati daca este selectat planul din stanga, cel gratuit (Free Classifieds) si apasati butonul verde Choose Plan (Alege plan).

Pasul 7:

Ad Description
Title * - dati un titlu anuntului

Description * - postati anuntul copiat din Zeek


Ad Information
State * - alegeti un stat american
City * - alegeti un oras din acel stat american
Zip * - introduceti codul postal al orasului ales

Cum gasiti orasele si codurile postale? Folositi Google si cautati asa (exemplu): ""coduri postale Alabama" sau "zip code Alabama".

Rezultat: http://www.mongabay.com/igapo/zip_codes_Alabama.htm

Video Classifieds
YouTube Video Code - nimic

Apasati pe butonul verde Next Step.

Pasul 8: Next Step din nou (nu avem fotografii de introdus).

Pasul 9: Verificati daca apare, in josul paginii, Total: $0.00, si apasati din nou Next Step.

Pasul 10: Veti vedea cum va arata anuntul vostru. Daca e cazul, verificati-l, dupa care apasati butonul verde Approve Ad (Aproba anunt).

Pasul 11: Veti vedea acest mesaj:

Your ad is published!
Don’t forget to:

1. Share your ad on social networks (facebook & twitter ).
2. If forgotten, go back and Upload a photo (Picture speaks volume).
3. Keep ad updated on a weekly basis.

You can view your ad here!


Faceti clic pe here. Copiati linkul anuntului (exemplu: http://www.classifiedsgiant.com/4638936-zeek-all-about-bonus-points/details.html) si postati-l in Zeek, in sectiunea de calificare pentru recompense.

Anunturile de pe Classified Giant sunt valabile 1 luna. Daca doriti sa vedeti ce anunturi ati mai postat pe acest site, apasati butonul gri My Listings.

Zeek recomanda (si eu la fel) sa pastrati un istoric cu anunturile postate. Acesta este al meu: http://imageshack.us/content_round.php?page=done&id=4tHclKSrlaOwnKTVzOPV3u3e2sjWodDc4A (daca reusiti sa il vedeti, ca imi blocheaza un anunt codul scurt).




Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Sper ca am fost de ajutor, mai ales celor care nu se descurca cu engleza.

Si multumesc pentru urarile de sanatate.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

giulia71, multumesc pentru informatii.

sincera sa fiu, pana acum o saptamana nici nu cautam. eram focusata pe jobul actual si putinul timp care-mi ramanea il foloseam pentru familie. frustarile legate de timp si copii (am 2 fetite) s-au acumulat si acum as vrea sa fac ceva care sa-mi asigure un venit relativ ok dar mai mult timp pentru familie.

din cauza asta am intrat cu atat de mult entuziasm in chestia cu Zeekler. stiu ca pasii sunt mici dar am rabdare. important este pentru mine sa nu fie in van.

am intrat pe site-urile date de tine, le-am rasfoit putin.

as avea cateva intrebari, pot sa te contactez pe mail?

o seara buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

selene_bunny, !!

frumoasa intitiativa ta de a explica pasii pe intelesul tuturor. va fi de mare ajutor celor care vor incepe acum sa se inregistreze si sa stii ca mi-a fost chiar si mie de ajutor chiar daca postez deja de cateva zile.



spor la postare tuturor fetelor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

crisbar contacteaza pe PM

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

TUTORIAL DE UTILIZARE A SITE-ULUI ADPOST

http://www.adpost.com/us/?db=us_business_opportunities&website=&language=&session_key=&add_item_button=on

Pasul 1: Va inscrieti pe site, folosind butonul New User? Click here to Register now! (Utilizator nou? Faceti clic aici pentru a va inregistra acum!).

Inregistrarea este gratuita, veti primi mail de confirmare, insa nu este nevoie sa confirmati facand clic pe vreun link.

New User Information (Informatii despre utilizatorul nou)
* Required fields (* Campuri obligatorii)
Pick a Username (Alegeti un nume de utilizator)
Username will be displayed publicly, 4-20 characters case-sensitive (Numele de utilizator va fi public, 4-20 de caractere, sensibil la majuscule/minuscule - adica daca scrieti Ana, ANA si ana nu e acelasi lucru)
Pick a Password (Alegeti o parola) 4-20 characters case-sensitive (4-20 de caractere, sensibila la majuscule/minuscule)
Re-enter Password (Reintroduceti parola)
First Name (Prenume)
Last Name (Nume)
E-Mail (Adresa e-mail)
Gender Male Female (Sex Masculin Feminin)
Country (Tara)
State > County Select only if Country is United States (Stat - Judet Selectati numai daca tara dvs. este SUA)
City (Oras)
Company (Companie, daca este cazul)
Street Address (Adresa postala)
Zip Code (Cod postal)
Phone (Telefon)
Website (Site web)

Sfat: NU va complicati cu campurile care nu sunt obligatorii.

Nu bifati nimic in continuare, apasati butonul Submit Information(Trimitere date).

Pasul 2: Postarea anuntului (Post a Free Ad - butonul galben).

Sectiunea Summary (Sumar)

Category (Categorie): alegeti din lista derulanta Networking - MLM.
Caption Header (Antet): alegeti OTHER.
Caption (Titlul anuntului): dati un titlu anuntului vostru, in engleza.
Description (optional, limit of 200 words): anuntul propriu-zis, cel copiat din Zeek.

Sectiunea Details (Detalii)

Nu completati nimic.

Sectiunea Posted By (Postat de)

Aici ar trebui sa apara precompletate campurile completate de voi la inregistrare.

Sectiunea Ad Duration (Durata anunt)

E presetata. 30 de zile.

Sectiunea Upgrade Options (Optiuni de upgrade)

Nu aveti treaba cu ea.

Sectiunea Priority Ranking Option (Optiuni prioritate)

Verificati sa fie setata la No priority (Nicio prioritate).

Sectiunea Highlighting Option (Optiuni scoatere in evidenta)

Verificati sa fie setata la No highlighting (Fara scoatere in evidenta).

Sectiunea Section-Wide Targeting Option (Optiuni de adresare in functie de sectiune)

Verificati sa fie setata la No section-wide targeting (Fara adresare in functie de sectiune).

Sectiunea Country-Wide Targeting Option (Optiuni de adresare in functie de tara)

Verificati sa fie setata la No country-wide targeting (Fara adresare in functie de tara).

Apasati butonul Preview Ad (Previzualizare anunt).

Apasati apoi butonul Post Ad (Publicare anunt).

Veti primi mesajul Your Ad # has been successfully posted! (Anuntul dvs. cu nr.... a fost publicat cu succes!)

Apasati pe View your ad (Vizualizeaza anuntul) (e scris mic, cu negru, putin mai jos).

Pasul 3: Copiati linkul anuntului (e ditamai linkul) si validati-l in Zeek.

Pasul 4: Deconectati-va de la adpost (Butonul Log Out, e scris mic, alb pe albastru, spre dreapta, mai jos de anunt).

Pasul 5: Deconectati-va de la Zeek.







Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Selene

esti o comoara la casa omului
stiam eu!

succes fetelor!
pe bune va tin pumnii si-mi doresc din suflet sa aveti castiguri frumoase!



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

extragerea premiilor



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

multumim, Selene !

Eu acum l-am "bagat" si pe sotz, desi e sceptic

Spor la postat ! Abia astept sa treaca cele 60 de zile

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput