Fluturasi de martie-aprilie 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

http://iulianaflorentina.blogspot.com/2012/01/pilaf-de-orez-cu-pui.html , uite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Va multumesc de felicitari!!!! vai nu-mi vine nici acums a cred ca vom avea si un baietel in familie deja cand am fost pe afara dupa amiaza m-am uitat in magazine de haine de bebe de baietei, ce frumoase sunttttttttt abia astept sa ma bag la un shopping mic de baietel

Noi am fost pe afara ca e soare si frumos, 15 grade !! ce vreau mai mult nu? e totusi mai si nu Iulie da eu vreau soare si 25 grade sa pot sa ma imbrac mai lejer si sa imbrac piscoata la fustite si sa o las la bulanasele goale acum inca e cu hanorac pe ea si eu cu cizme am umblat zilele trecute cand ploua si nu erau mai mult de 7-8 grade

Mada sigur o sa ii fac o fratioara piscoatei dar mai stau oleak sa faca ea 2 ani si dupa aia sa ii dau batai mi-ar fi greu sa mai fac un bb acum, nu am cine sa ma ajute , as fi toata ziua numai eu cu ei si in caz de am nevoie de un ajutor soacra e la 250 km, mama la 3000 deci...mai asteptam nitel, da baiat eu vreau, sa vedem ce-o iesi nu il vad pe Nick tata de baiat, nu stiu de ce... dar nu e precum vad eu nu ?

Ailed s-a spart lantu` acum si sper sa mai apara ceva baieti in familia noastra sora mea care ne e nasa mai trebuie sa faca si ea copii si poate la ea iese cu putzi

Roxy nu stiu de la ce a fost de a trebuit sa stea internata, nu am presat-o cu intrebari pentru ca a inceput sa planga si nu am vrut sa o stresez, ea deja se gandeste ca nu are cu cine lasa fetele cand va fi sa plece sa nasca, ca maica mea nu poate merge, ca eu nu o sa fiu disponibila ca m-a intrebat si pe mine da eu o sa fiu in vacanta cu socrii atunci...si na, departe de casa , de parinti, surori si familie nu e usor printre straini... stiu ce simte , am simtit si eu anul trecut asta ....Tu ii faci Anastasiei un fratior ? va ca deja i-ai dat bataie sa fie cu noroc

Mary am admirat fluturasa si am lasat ceva comentarii

Yasmi da ce copilasi mari si frumosi ai tu mami mandra de 2 comori ditamai cavalerul Luchi asta , imi place!!!

Cami ti-am raspuns la PM

Alehiam, ai aflat programul ? ai grija sa pui in valiza o umbrela si ceva hainute mai groase ca nu stii cand ai nevoie de ele, am mai spus eu, eu am umblat cu cizme in ultimele zile si fular

Catank, ai o fetita dulce si o gospodarie pe masura inimii tale, care-i mare tre` sa ai grija de ea si stiu ca ai

Andreea ti-a trecut supararea? pune masinuta pe okazii si de banii aia ii cumperi ceva mai bun printului poze cu cheliuta nu ne pui ?

Ally tu ce faci ? somezi ? sau esti in focuri acum ianinte de venirea mamei ? te invidiez sa stii, vreau si eu pe mami meu mi-e dor de ea si de casa si de surori si nepoate... of off

S-a trezit piscotul, ma duc sa o cocolesc putin





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy inca nu am strans multe rochite pt ca de 3 ani ma preocupa acest lucru mai intens ca am una din nasici creatoare de moda
si ma ajuta mult
iti dai seama
sunt privilegiata
dar voi strange cu siguranta
cat despre venirea in eforieeeeeeee
woauuuuuuu
abia astept
sa vad mai multe dintre voi pe la mine
ca asta vara nu m-am vazut decat cu visssssssssss

delia te-am mai intrebat si nu am vazut daca mi-ai rasp
nu mai veniti la vara in tara?

strumphule da eu nu am fost pe faza
unde ati zis ca mergeti in concediu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaaaaaaaaa
si felicitari pt baietelul minunat din familia cea mareeeeeeeeeee
bravos strumphuleeeeeeeeezi numele surorii
sa o pomeneasca barbatu meu la fiecare sarbatoareeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da, venim, cami, scuze! dar nu stam mult... ca am papat concediu acum cu botezul...
strumph si eu o inteleg pe sora ta, e greu fara ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

woww strumf ce veste ati primit!!! deci gheata a fost sparta,, nu?? te poti baga linistita la bb2 felicitari intregii familii!! multumim pt complimente

mary ce frumos ii sta andei cu parutul prins!!!

roxy, poop iepurasul mic...tot mai frumoasa se face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, Andra o sa aiba 9 incisivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cum adica delia????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

cum adica delia????


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


pai sus in stanga i-a crescut incisivul lateral mai departat si initial am zis ca e canin.. acum ii da un dintre intre el si incisivul central si caninul intre el si maselutza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aha am inteles.....poate se poate face ceva cand ii creste dentitia definitiva....nu stiu.,....chiar nu ma pricep...

noi cam terminam cu iesitul dintilor/maselelor...avem cei 8 incisivi pe care ii avea si la 8 luni plus 4 masele si 3 canini care au spart putin gingia (deodata!!) ....

Mergi la inceput