Licurici de ianuarie-februarie 2009 (166)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Da, da, plajele din Miami erau cam aiurea, adica portiunea aia cu alge, in rest erau foarte curate. Interesant ca in apa nu erau alge...
Miericico, noi ne-am intors de-o saptamana, m-am gandit la tine, dar Gainesville era cam departe, nu cred ca aveam vreo sansa de intalnire. Mai pune niste poze de la botez sa mai vedem tarancuta mica. Bafta cu gasit locuri la gradi privata. Si pe-aici greu se-ajunge la Montessori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Am pus poze mai multe pe fb



www.youtube.com/watch?v=qJXut4el9pQ" target="_blank">Nadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

OK, ma duc sa le vad, ca se pare ca le-am ratat, nu stiu cum...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Sunt superbe pozele, ideea cu costumul national a fost absolut geniala!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

Ioana felicitari! Bun venit Bianca! Sa cresti mare, sa fii mancacioasa si sa-ti bucuri parintii!

Miere superbe pozele..

Crisspy bafta la doctor!Asteptam vesti bune.


Eu sunt intr-o stare "nervoasa" iar stefan ma cam scoate din pepeni.. de multe ori imi impun sa-l las in pace dar nu prea imi reuseste.. face destule traznai, unel acceptabile altele nu, insa foarte des a inceput sa o impinga pe elena, aseara a cazut mititica pe spate si s-a lovit la cap.. l-am pedepsit, promite ca nu mai face si apoi o ia de la capat..
Azi merg sa-l iau de la gradi si o sa ies cu el undeva( ori in parc ori la o cofetarie) sa vorbesc cu el..

Elena ieri iar a fost la gradinita, am fost sa-l iau pe Stefan doar eu( de obicei merge si tati si sta cu Elena la poarta, dar ieri am intrat cu ea in curte), a iesit d-na administrator si a vazut-o ca se foia si plangea in carut( voia jos), am dat-o jos, a luat-o de manuta, au urcat treptele si a intrat in gradinita, dupa 15 minute alergam dupa ea in sala de joaca sa o iau inapoi! mi-a adus-o tot administratora dar plangand si cu o jucarie in mana!

Si mai nou imi cere mai toata ziua sa o pun la olita, zice ca face "pipi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Iulia ma bucur ca va place la gradi. Sunt curioasa cum o sa reactioneze Razvi din toamna la noua gradinita...sincer imi e un pic frica ca s-a obisnuit acasa si la toamna toti noii veniti o sa planga si o sa fie o jale generala

Am fost aseara la chirurg, ea este de parere ca hernia inca este acolo, insa putem sa o mai "ignoram" pana pe la 4-5 ani si intre timp sa o monitorizam.

Diseara un nou hop cu Andruska, la echo. Aseara a mancat lapticul linistita, am pus-o in patut si dupa 5 minute a inceput sa planga. Cand am ajuns la ea varsase tot, era plina de lapte din cap pana in picioare, avea si in nas.

Nu stiu ce sa mai fac, pe bune. De 2 zile am intrerupt Kreonul pe i l-am dat cam 2 sapt recomandat de Irina, timp in care a luat in greutate Ok insa varsa si am zis ca e de la el. Insa ea continua cu varsaturile (ba cand vede lingurita parca isi face singura sila si ii vine sa verse) si nici nu mai ia in greutate.

Si eu vreau sa plec cu ea in Bulgaria , o sa fie o vacanta pe cinste.

fetele

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Crisspy daca-ti povestesc de cate ori am schimbat lenjeria si fata, cred ca nu mai tin minte numarul... m-am panicat si eu, doctorita insa mi-a spus ca este ceva voluntar si sa am "rabdare" e cam greu dar uite am ajuns la un an si 4 lui si sa stii ca Elena mananca(uneori chiar mai bine decat Stefan). Spre exemplu ieri a mancat asa:
ora 8.00-150 ml lapte cu cereale
ora 11.00- o felie de sunca+ o rosioara
ora 14.30- un castronel de ciorba cu 3 perisoare( eu fac ciorba cu multe legume rase, deci nu e chiar subtire)
ora 18.30( in parc)-capsuna( sa zicem una); cateva bucatele de para (de la o prietena);2 caise confiate(de la alta fata) si un biscuite
ora 20.30- cam 3 sferturi dintr-un ardei umplut + iaurt
ora 22.00- cam 90 ml lapte

cateodata nici mie nu-mi vine sa cred cat mananca. Asta insa e a doua luna in care ii dau ulei de peste, este singurul lucru care i l-am schimbat.
Sper ca in curand sa scapi si tu de acest inconvenient, si Andra sa-si revina. Oricum sper sa vii cu vesti bune.

Acum ca tot am laudat fata ca mananca, sa va spun ca-i pun bucatele in furculita si mananca singurica, si-i mai dau si lingurita dar nu ajunge cu ea plina la gurita. A si acum doarme primul somn fara suzeta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Asparagus, multe multe felicitari Bianca, bine ai venit, sa fii mereu sanatoasa si fericita !!

Miere, scumpa rau Nadia in costum national la botez!

Albinutza, mult noroc la proiectul bb2, sa ne "adunam" amandoua la o odisee nou (eu "urmaresc" pe cea de ian-feb 2013 si sper sa am motive ma pot inscrie pe la sfarsitul lui iunie - ma rog, daca nu va fi asta, sa fie una din urmatoarele)

Noi suntem acum in Romania, in vizita la ai mei, eu cu conjunctivita, umblu pe afara cu ochelari de soare sa nu zica lumea ca m-a lasat barbatu' su am dat faliment, ca-s toata rosie si umflata la ochi. Noroc ca are cine sa ma doftoriceasca.

Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Dark, ati ajuns cu bine???? n-ai loc de intrat pe YM?
Carmen, nu mai scrie din astea ca mor aici de invidie. ciorba cu 3 perisoare? ardei umplut??? vreau si io asa copil!

Mergi la inceput