Dieta Dukan(2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Si eu -2kg la o saptamana (inclusiv atacul, acolo a fost baza). Mai am 3, ar fi bine sa le dau in 2 saptamani...

Am fost cuminte saptamana asta, fara abateri (poate sa fi scapat la mai multe tarate intr-o zi din cauza prajiturii).

Azi:

MD: iaurt0%+goji+2 buc praji (impartita corect)
Gust: 3 bucatele pui af+1 rosie+1 castravete
Pranz: 1 copan cu salata
Cina: cred ca imi fac fasole pastai

P.S. Andreea, ffff tare aia cu doctorul :)))de la semnatura ta (imi aduce aminte de o faza la fie-mea la scoala : doamna, va rog sa-mi dati voie sa lipsesc 2 zile, voi fi bolnav:))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Ce bine e sa mananci acasa!

Ma bucur sa citesc ca toate am slabit OK... si eu sper sa scap cat mai repede de astea 3Kg, ar fi frumos in 2 saptamani sa trec la mentinere.

Ce e bine in toata treaba asta e ca am constatat ca de multe ori merge si fara ulei, poate ma obisnuiesc sa folosesc mai putin!

Azi:
MD: iaurt 0,1 cu tarate
P: salata cu peste afumat
G: inca un iart 0,1
C: pui la cuptor cu broccoli fiert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Buna dimineata!
Astazi am trecut de un prag, am 89 de kg .
Nu cred ca v-am zis, dar eu am inceput dieta pe 25 aprilie si am plecat de la greutatea de 98 kg (am 1.78m inaltime) iar taget-ul meu e de 78 kg. Mai am mult, dar nu ma dau batut...

Vreau sa va mai zic ca nu am tinut dieta foarte, foarte strict. Cateva din abaterile pe care le-am facut:
-am mai folosit din cand in cad foarte putin ulei de masline, la salate sau la legumele la tigaie.
-am mancat cas de oaie, branza feta, iaurt nedegresat , cascaval
-am folosit rar cate o lingurita de smantana cu 10-12% grasimi la mancare
-am mancat mici cu carne de porc, sau carne de porc la gratar
-am mai pacatuit cu cate 2-3 capsuni sau cu cate o mana de cirese
-cate un patratel de ciocolata fara zahar sau ciocolata neagra din cand in cand

Cred ca mai sunt dar nu le mai tin minte. Dar tinand cont de toate astea, eu zic ca am slabit destul de bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
Cami felicitari pt kg date jos.
La mine data de icneput a fost 1 mai. Am dat 4 kg jos pana acum.
As mai vrea inca pe atata pana pe 23 iunie.
Am sa incerc sa tin mai strict. Si sa intensific putin sportul in perioada asta.

Astazi PP. Deci dimineata iaurt , pranz gratar. Pe seara tot ceva de genul.


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Bravo, Cami, ai slabit f bine:)

Eu azi am PP:

MD: iaurt+branza+ goji
G: 2 sa le zicem cookies de tarate
P: crap la cuptor
C: iaurt+branza

+ ce mai gasesc prin frigider si e ok, de obicei mananc in plus fata de ce scriu aici, doar ca sunt din grupele care trebuie.

Voua va e foame, ca io zici ca sunt in anul mortii:((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

La mine nu e foamea , cat sunt poftele, dar incerc sa ma abtin , daca vreau sa merg si eu la plaja anul asta .
Eu nici nu stiu ce fel de zi mai am PP sau PL... ca le tin cam haotic, cand 2 cu 2, cand 1 cu 1, cand 2 cu 1... e un haos la mine in cap, trebuie sa ma organizez si sa imi fac un program ca nu se mai poate.
Imi este foarte greu sa tin zilele de PP, cu toate ca sunt o mare mancatoare de carne. Incep bine de dimineata, dar seara mai bag cate o salata sau cateva legume la tigaie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu, din contra, am tendinta de a manca cam putin, adica uneori iau masa ca trebuie s-o iau. E drept ca am si o perioada stresanta.

nu am deloc pofta de dulciuri, dar am pofta de altele (covrigi, biscuiti). Mi se pare ciudat ca nu mananc fructe, dar nici nu sufar.

Azi PP si am de gand:
MD: Iaurt 0,1 cu tarate
P: pui la cuptor
G: nu stiu, voi fi iar in deplasare
C: niste porc f slab la gratar

Spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna,

La mine lucrurile par a merge bine.

Am avut zi libera ieri si am fost la gratar, unde am mancat si porc.
Duminica am vizitat marea si, desi n-am mancat nimic gresit, asa pofta aveam de toate cele. Asta pentru ca aveam senzatia de vacanta. :)

Mie mi-e pofta de fructe. Cand vad pe cineva ca mananca un mar.... Si mai am mult pana departe.

De azi 3 zile PP.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Oana, . Fi-miu cu febra mare a scos perla asta.

Cami, eu ca sa-mi fie usor sa tin minte am zis ca tin luni, marti, miercuri PP si joi, vineri, sambata si duminica PL. Am vrut neaparat sa am in week-end PL ca atunci e mai greu doar cu PP.

Saptamana asta a fost mai speciala ca a fost week-end si ieri:).



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Oana am si eu o intrebare pt tine : tu il alaptezi pe cel mic?
tare m-as pune si eu pe slabit dar inca ii dau san lui Iancu , dar parca nu as mai astepta pana la toamna pana renuntam la tzitzi.

In rest bfta fetelor la slabit

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput