Va rog raspunsuri _ Colangiocarcinom tip4

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ai dreptate,multi mor cu zile de frica sa mearga la medic

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Flavia,si celor care lupta alaturi de cei dragicu aceasta cumplita boala <
Citeam de tusea tatalui tau,off ,noua ni s-a zis atunci cimd mama a inceput sa tuseasca,ca e semn ca e pancreasul afectat.Ajunsese sa nu mai poata conversa din cauza tusei convulsive.
Multa sanatate celor dragi.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

Citeam de tusea tatalui tau,off ,noua ni s-a zis atunci cimd mama a inceput sa tuseasca,ca e semn ca e pancreasul afectat.Ajunsese sa nu mai poata conversa din cauza tusei convulsive.
Multa sanatate celor dragi.



Hannen, multumesc pentru raspuns...tata nu avea pancresul afectat cand a fost diagnosticat (in 3 mai)...sau cel putin eu asa am inteles din diagnostic...el a inceput sa tuseasca imediat dupa citostatice ceea ce ma face sa cred ca este o reactie adversa la chimioterapie...nu stiu ce sa mai cred...Mama ta la ce a avut cancer?I-a fost afectat si pancreasul? Tusea s-a dovedit a fi pana la urma din cauza afectarii pancreasului? Mama ta a facut chimioterapie?
Multumesc





are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Ramona ce ne spui despre mama ta? Si-a facut investigatii la plamani?

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Flavia ,mama la colon .Apoi metastaza la ficat.Cind am ajuns eu acasa tin minte ca era nerabdatoare sa-mi povesteasc una alta si nu putea din cauza tusei .Da,a facut chimio dar n-am aflat daca a fost afectat pancreasul pt. ca urmaream evolutia ficatului care era din ce in ce mai rea. Abia tirziu am realizat ca tusea a disparut dar cred ca a fost si din cauza ca nu prea mai vorbea,era prea obosita.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flavia ,cum mai este?
Hannen imi pare rau

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Flavia ,cum mai este?
Hannen imi pare rau

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!




Anca, multumesc de intrebare...tata e bine deocamdata , saptamana aceasta nu a facut chimio pentru ca asa e schema de tratament cu 2 saptamani de pauza...martea viitoare mergem din nou...el zice ca e bine , se simte la fel ca inainte de chimio...adica nici mai bine nici mai rau...este balonat , scaunul este decolorat...Psihic are momente bune si momente mai putin bune, este destul de irascibil, se enerveaza repede si din orice motiv nesemnificativ...(de exemplu s-a enervat cand si-a cumparat un tensiometru si nu a avut carte tehnica in limba romana...cand a reusit sa inteleaga cum functioneza si si-a luat tensiunea avea 16 cu 10....asta in conditiile in care el ia tratamnet pentru tensiune)...tusest mult, in rest e la fel ca inainte de diagnostic... nici nu stiu care ar trebui sa fie simptomele daca boala ar avansa...cred insa ca ar trebui sa se simta mai rau..nu stiu!?numai Dumnezeu stie...

Multumesc si va doresc multa sanatate!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Scuze ca n-am raspuns,a fost ziua baietelului meu :) la care din pacate mama n-a participat...oricum n-am facut nimic,am avut ceva invitati acasa,dar am fost tot timpul asa amarata,ca mama nu e cu noi acolo...
A fost atunci la radiografie,totul era ok.La sange i-a iesit ca are ceva anemie si acum face ceva perfuzii cu vitamine...normal,cumparate de noi...

Flavia asta e bine ca tatal tau suporta bine chimio :)

hannen imi pare rau de mama ta...

XIO te rog sa ma crezi ca nu sunt basme ceea ce spun,stiu cum a fost in cazul mamei mele si in alte cazuri ale persoanelor apropiate...stiu pe cineva care a dat 2000 euro ca sa-i aprobe medicamentul...pentru ca asa e la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Maine ne pregatim de o noua doza de chimioterapie...sper ca rezultatele la analize sa fie bune si sa poata face aceasta doza...
Azi l-am vazut pe tata dupa 2 saptamani.....e la fel...nu s-a schimbat, a luat chiar in greutate un kg si ceva...are 93,100...este icteric inca desi toata lumea il incurajjeaza ca arata foarte bine si nu mai e "galben"...are abdomenul foarte voluminos si tare...el zice ca nu mai e asa balonat dar cand am incercat sa-l apas pe burta am simtit ca e foarte tare...sper din tot sufletul sa nu faca ascita...DOAMNE FERESTE!
Cum se manifest ascita??? :(

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Flavia,Doamne ajuta sa fie totul bine maine si sa faca doza.E o veste buna ca nu a slabit,nu???Mama are 53 kg...avea acum cateva saptamani,acum nu stiu cat are...Cu ascita nu te gandi la prostii!
Oare cum facem sa ne vedem sa-ti dau kefir???

Mergi la inceput