Colectia de toamna-iarna 2005 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

e bun trenul, ajungem devreme! oricum, mai e timp sa luam bilete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

mai ramane sa ma lamuresc de ce sunt 5 categorii de clasa a 2a. si la care ar trebui sa-mi cumpar bilet, la cl.1 era 150 lei/adult, no way.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

la cea mai ieftina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

m-as hazarda sa spun ca la clasa a doua poti alege reducere de pensionar, de copil, bilet normal, clasa a doua la tren express si clasa a doua la personal. acum se cheama altfel trenurile, dar cam asta e ideea, cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

m-am mai luminat, am intrat pe alt site cu rezervari bilete tren si nu mai am decat cate o varianta de cls 1 si cls2 , acolo aveam cate 5 la fiecare, bine pe alea cu cusetele le intelegeam dar restul... ca idee, Corap un bilet adult 64.7 lei si copil 34 lei.

am un chef de munca... nu prea am avut curent la servici si sapt. trecuta, ieri chiar am plecat acasa de cum am ajuns, azi am tras ca nebuna pana acum de teama sa nu se ia iar ca aveam ceva de terminat, si acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Bravo, Lavi, felicitari!
Micutza printesa, bine ai venit pe lume, sa fii sanatoasa, mancacioasa si fericita!

Saptamana trecuta l-am avut pe frate-meu in vizita, cu bb de 1,1 an. Mi-am amintit cum e cu bb mic; au uitat o pereche de sosete de-ale ei cu miros de bebe, in prima seara dupa ce au plecat stateam cu copiii si le miroseam pe rand oftand...bebe, bebe:))))
sunt minunati!


Corapino, Multi Ani mezinei!

va imbratisez!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Vorbit cu lavi - e bine, sanatoasa (cu mici amendamente - epiziotomia cu "placerile" ei si sugar flamand - cu ragadele aferente) si acasa.
nu intra pe net deocamdata ca are treaba cu organizarea si pusul la punct al unor chestiuni administrative inerente - dar sunt bine amandoua si s-au ales si cu un purtator voluntar de cuvant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Corapino, LMA cu intarziere Anaisei-caisei! Sa fie sanatoasa si iubita toata viata!

Io-s popandau: Sarah mi-a executat a treia amigdalita d ela incepututl anului. Antibiotic&febra mai mare de 39.5&tot tacamul. Ma lasa nervii. Nu stiu ce e cu seria asta de imbolnaviri. Cutuma ei in ale bolitului era sa execute o amigdalita prin mai-iunie si una in octombrie, insa in ultimele 4 luni am luat deja de 3 ori antibiotic (acum included).

Deci intrebare: mamicile care au scos amigdalele la plozi au vazut vreo imbunatatire a situatiei? Si cam care era numarul de boli anterioare deciziei de scoatere a amigdalelor? Mie doctorul pediatru bun, ala in care am incredere, imi zice sa nu i le scot. Ale Sarei nu-s foarte mari, nu face puroi pe ele (decat rar), dar pescuieste cu mare arta streptococul asta nenorocit si imediat se imbolnaveste.
Cam asa ca si Sarah mai demult, cu 2 boli mari pe an am fost si eu cand am fost mica. Penicilina la greu, Moldamine etc. Amigdale nescoase. Amu-s bine-mersi. Dar deja mi se pare ca la ea se ingroasa gluma.


Cineva pleeeease, sa updateze datele si numarul de plozi al Laviniei. Tare-s curioasa cum arata inca un nume rozaliu inscris pe tabela.

Lavilone, vrea si ochiu'nostru sa citeasca ceva bebelusesc. Si prin sms-uri e mai greu decat detaliat pe DC.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Noki nu te pot ajuta, D a facut doar odata, nu sunt sigura nici de asta.

Abia astept si eu info despre miss Zu, sunt curioasa cu cine seamana, S. e 100% Lavi, N. e 100% tati si urmatoarea e 100% Lavi? Apoi ptr echilibrare no.4, ca sa fie 100% Virgil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hello!
Semn de viata: ne-am intors acasa de ieri, suntem bine amandoua. Pe mine ma chinuie nitel ranile la sani (mai ales la dreptul, ca care a supt prima oara cu entuziasm si eu am lasat-o sa stea muuult, bucuriasa ca vrea sa suga asa ca l-am scos din gura ei gata sangeriu). Garmastanul nu m-a ajutat cine stie ce mi-am luat lanolina pura acum de la farmacie, dar nu stiu cum s-o spal inainte de alaptatul urmator.

Zuzulina-Amalia-Stefania e tare cumintica, cred ca mai are niste icter, probabil cand se termina icterul isi va arata adevarata fetisoara. In orice caz e f f dulce si vorba Nataliei: nu-mi vine sa cred ca mi s-a indeplinit visul

Ieri ne-am externat, am avut nitica depresie - plans din orice, azi mi-am revenit.

Multumesc tare mult pentru felicitari! Am sa revin cu povestea nasterii care a fost foarte interesanta pentru mine.

Chiar ca Zu a venit cand a vrut ea si ma bucur tare mult pe chestia asta. Eu n-am facut nimic sa grabesc procesul, sambata am fost destul de linistita, martora Cora.

Lavi

Mergi la inceput