Colectia de toamna-iarna 2005 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

lavi, felicitari!!!

Sa fie sanatoasa si norocoasa micuta ZU, sa va bucurati de ea toti, mult laptic tie si sa veniti acasa repede.


Eu cred ca lavi a nascut cand a vrut ea

mihaela ai preluat stafeta

ina ma bucur sa aud ca ai luat decizia in privinta casei Renovare cat mai rapida, si acomdare usoara
pupici nazdravanilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Laaavi, sa-ti traiasca micuta Amalia, sa fie sanatoasa si norocoasa! Ca asta e cel mai important. Ca vad deja ca e cu personalitate - nu vine cand i se traseaza sarcina, ci cand doreste ea. Foarte tare! Nota 10 pentru nascatura! Ti-am zis io ca o sa mearga rapid! Las'ca vezi tu ca la bb4 il elacuezi direct in patut, acasa!

Ina, deci m-am prins ca e vorba de ceva nou. Buna decizie ai luat. Ma bucur mult pentru voi! S-o stapaniti sanatosi!

Maria, noi am stat la Debar Guest House, in Arbanassi. E o vila cu 3 apartamente, in care deci pot sta 3 familii. O recomand din toate punctele de vedere, doar ca nu stiu daca are rost sa dati 80 euro/noapte si sa ocupati doar voi vila. Iar la alta cazare nu am stat in zona. Dar oricum e superba pe-acolo si pensiunile arata toate foarte cochet si primitor, deci nu vad ce teapa ai putea sa-ti iei.


Aseara am fost la Observatorul astronomic. Nu mai fusesem niciodata. Am stat 2 ore jumate la coada pe principiul: la inceput, am sperat ca va tine putin coada, pe parcurs ne-am obisnuit si la final cand deja vroiam sa renuntam, ne-ar fi parut rau. Am vazut Saturnul cu inelele sale - absolut incredibil de bine si Luna plina de cratere. Interesant si mai ales foarte ppregatiti si pasionati cei 2 tipi de acolo. La ora 2 sa stai sa povestesti cu atata pasiune despre planete&co e ceva totusi.Sarah nu a fost cu noi, ca nu as fi chinuit-o cu ora aia tarzie. Dar planuiesc sa merg intr-o seara obisnuita (program pana la ora 22), cand nu e Superluna/altele asemenea ca sa vada si ea Saturnul.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

LAVI, felicitari, sa fiti fericiti, acum sunteti o familie completa, cum ati dorit!
Salutari si urari de bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

wwoooww, nu mi-a venit sa cred cand am citit.
Lavi sa-ti traiasca mezina, sa fie sanatoasa si cuminte!Ma bucur ptr voi.

Noki am scris in precedentul la ce carti am dubluri si ce am nevoie.nu-ti trebe nimic?
Despre greci nu dai ceva info?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Wowwww sunt emotionata, nu stiu ce sa zic! Bravo Lavi, Bravo Zu!!!! Asa deci ea face legea! Sa fie sanatoasa si mancacioasa! Vai cand aud ca vorbiti de bebe Amalia imi dau lacrimile.....Bun venit micutza tiza....
Stiti daca inimioara e bine?
I-a dat planurile peste cap, ca avea o gramada pt duminica:))


Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

POZE ALESSIA
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.
Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient ętre, en se disant pourquoi pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mda, v-am zis io ca domnisoara Zu e cu personalitate. Adios sefie by Lavi. De-acum, ea face programu',nene.

Miri, noua ne lipsesc asa: 23, 86 si 142. Vad ca tu ai 23 si daca esti dispusa sa ni-l dai, maaare bucurie ar fi. Problema e ca noi nu avem nimic la schimb pentru voi. Sunt numa'pe langa numerele.

Maria, baga detalii cu Halkidiki. Forward la mail sau de-astea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Bine ai venit pe lume, Amalia-Stefania!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

OH MY GOD!!!
Norocul meu ca stateam pe scaun, altfel lesinam
Cind am citit vestea , de emotie, de uimire, m-am zapacit si am crezut ca-i luni!!!



BINE AI VENIT PE LUME AMALIA zisa d-ra Zu!
Sa fii sanatoasa, vesela si plina de energie!

Lavi sa va traiasca scumpa luptatoarea !!!
iar tie refecare rapida !


Plimbareala Corapinei a avut tinta precisa, stiam io!
Chiar vroiam sa-i spun Laviniei sa-si ia bagajelul cu ea la plimbare;
acum cativa ani dupa inghetata din parc a ajuns la spital si a rezultat un Natalici

Ha! ha! deci d-ra Zu a tras o mare teapa tuturor; nici luni, nici marti! si-a ales o zi mare,duminica,sa fie in ton atmosfera din "colectie" care o astepta cu surle si trompete, s-a lasat ea asteptata, dar si-a facut intrarea ca o adevarata vedeta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Felicitari Lavi! Sa te bucuri de printesele tale!
Bun venit Amalia!!! Sa fii sanatoasa si sa ai o viata frumoasa plina de bucurii!!!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)


"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Sa ne traiasca domisoara Zu, sa creasca mare si sanatoasa!!!
Lavi, sa te reauzim cu bine cat mai curand!

Chiar asa - Zuzulina a venit fix cand a poftit ea!
Corap, poate ne povestesti totusi ce vraji i-ai facut ieri lui Lavi

Ina, felicitari pentru noua casa si spor la renovari!

Revin cand prind momentul cu detalii privind halkidiki...

Mergi la inceput