Sunt insarcinata

Sunt insarcinata | Autor: Lady-atunel

Link direct la acest mesaj

Azi am aflat ca sunt insarcinata si nustiu ce sa fac ,nu am cu cine sa vorbesc,nu am incredere in nimeni si ma complexez,mai si ca imi este frica!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Felicitari sau nu?... nu prea inteleg din postul tau daca e o sarcina dorita sau nu? de ce iti este frica?

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilvia spune:

felicitari draga Atunel!
Nu ai de ce sa te simti complexata, acesta este un mare dar de la Dumnezeu si cea mai mare minune a omenirii.
In primul rand tb sa mergi la dr, asta in caz ca ai aflat prin test de sarcina, si el iti va da o serie de analize pe care tb sa le faci ca bebe si tu sa fiti bine si sa nu ai vreo problema in sarcina.
Incearca sa te linistesti si sa vb cu familia ta si pune-ti ordine in ganduri si in viata. Acum TU si COPILUL sunteti cei mai importanti !
Pup si daca mai ai intrebari sau temeri scrie-ne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady-atunel spune:

Imi plac copii,nu nega asta dar imi este frica ce schimbari radicale are sa imi faca in viata mea!Cu familia nu pot vorbi pe aceste teme!Imi doream copil dar nu acuma si vreau sustinere din parte cuiva dar nu o am deoarece nu pot spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

esti casatorita? cati ani ai? incearca sa ne dai mai multe detalii sa putem intelege confuzia si temerile tale...

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady-atunel spune:

Nu sunt casatorita,desi am un prieten care urmeaza sa ne casatorim,am 23 de ani,pariti sunt in virsta si niciodata nu am vorbit pe asa teme!Acum in luna mai sustin teza de Master desi situatia financiara ma sustine parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Daca urmeaza sa va casatoriti, de ce ar fi o problema venirea copilului pe lume? Poti sa termini si studiile insarcinata fiind...prietenul tau ce parere are, stie?
Iti doresc o sarcina usoara, un bebe sanatos!
Capul sus, nu ai de ce sa te temi, totul va fi bine! Gandirea pozitiva este esentiala pe timpul sarcinii.
Daca ai intrebari, adreseaza-le cu incredere, aici vei gasi persoane gata sa te ajute cu un sfat oricand

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Este minunat ca esti insarcinata. Din cauza ca a fost neasteptat e normal sa fii speriata, dar esti majora, ai terminat facultatea si nasterul, vei fi rapid pe picioarele tale, nu te teme si nu iti face o mie de griji ca incet incet lucrurile se vor aranja, vei vedea.
Eu am trecut prin ce treci tu cand aveam 18 ani si mai aveam 6 luni pana la Bac. Atunci era total nepotrivit mai ales din cauza ca barbatul cu care concepusem copilul era total nepotrivit si am optat pentru intreruperea de sarcina. Am regretat asta in fiecare secunda de atunci, de miliarde de ori mi-am dorit sa pot intoarce timpul inapoi inainte de momentul conceptiei, de miliarde de ori m-am simtit ca o criminala... Acum am 29 de ani, sunt casatorita si fac tratamente peste tratamente sa pot ramane insarcinata din nou imi este extrem de greu, sunt mereu pe marginea unei prapastii, intre speranta si depresie, lupt si cad si ma ridic din nou pentru a o lua de la capat in fiecare luna si nu ma pot opri din a gandi ca Dumnezeu ma pedepseste acum pentru ce am facut atunci.
Intra aici si cauta. Sigur vei gasi sfaturi, povesti similare cu a ta, consiliere, ajutor si raspunsuri: http://provitabucuresti.ro/



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicris2005 spune:

Buna,
E greu sa-ti spuna cineva ce sa faci. Singurii care pot sa aseze lucrurile in ordine sunteti tu si prietenul tau. Daca tu nu te poti baza pe el sentimental si financiar atunci trebuie sa le spui parintilor tai pentru ca vei avea nevoie de ajutor din partea lor. Totusi ai spus ca urmeaza sa va casatoriti, in acest caz ar trebui sa fie totul ok. Sau ai tai sunt de moda veche si te gandesti ca nu vor intelege cum ai ramas insarcinata? E greu sa dai sfaturi cand nu sti ce situatie este de fapt, dar stai linistita eu cand ma agit mai mult atunci lucrurile se aseaza de la sine incat ma intreb pentru ce faceam atata caz.Sanatate si tie si bebelusului tau! Daca hotarati sa-l pastrati mergeti la doctor pentru ca sunt multe care trebuiesc verificate.

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

e o vorba din batrani:fiecare copil vine cu paine alui sub brat!
te-ai gandit oare ca parintii tai s-ar bucura?
uns trumf facut la tinerete inseamna multe resurse pt tine de a-l ajuta cat mai mult timp.

eu am tot amanat momentul, chiar din motive obiective, si ma gandesc acum ca atunci cand strumf va fi de seama ta,eu voi fi o tanara pensionara!

stiu pe cineva care a facut 2 avorturi pt ca nu er amomentul si acum, d emai bine de 5 ani se chinuie,dar strumf nu mai vine.

eu zic ca ai primit o mare binecuvantare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady-atunel spune:

Va multumesc la toate Doamnele care ma-u sustinut in acesta situatie si mi-au dat un sfat am tinut cont de sfatul vostru si toate lucrurile sau asezat la locul lor fara sa apara probleme deoarce ele erau doar in mintea mea!V amultumesc din suflet!

Mergi la inceput