Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

gata, am luat decizia: si azi tot fara gratar de pui la pranz, am bagat salata si acum cereale cu banana. Experimentez ca un alchimist si ma cantaresc zilnic, in special dimineata e o placere maniaca deja

Seara beau mult ceai si cantarul se prinde imediat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mari, eu am slabit aproape 6 kg, si destul de multi cm, nu stiu cati exact, dar multi, hainele stau groaznic pe mine, linistit, fara stres si efort, de prin februarie, cu mari abateri de sarbatorile Pascale.
putin-mult, nu stiu, eu sunt extrem de multumita, caci am slabit frumos, nu m-am infometat si nici rau nu m-am simtit.
Acum am inceput sa slabesc mai mult in timp mai scurt, de cand cu Rina-sau pe langa Rina
In ultimele doua saptamani m-am ghidat dupa Rina, in proportie de 90%, de saptamana asta incerc in totalitate, sper sa reusesc.
Ma simt excelent cu ea, ptr ca eu iubesc legumele si mai ales fructele.
Nu pot tine, de ex, Dukan, ma simt rau cu atatea proteine.

Sunt absolut convinsa, ca pana pe 01 Iunie mai slabesc cel putin 3 kg.Ptr ca vad ca Rina fucntioneaza la mine, chiar daca nu o tin 100%, ma simt excelent cu ea.


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Felicitari pentru minusuri!

Bonsai, pana in pranz poti sa mananci din 2 in 2 ore fructe dar sa ai grija sa lasi 2 ore dupa ultima masa de fructe si pranz.
A, cina ar trebui sa fie cam 1/2 din pranz.

Lyada, poti incerca sa respecti regulile Rina si totusi sa te tii de ce regim vrei tu; adicatelea; azi dimineata daca nu combinai 2 proteine oul si cascavalul), poate era mai bine (zic si eu); in rest, tu in principiul tau far' de principiu tii Rina mentinere (disociat pe mese); scaderea e mai lenta dar important e ca este;

Mari78 si tu azi ai tinut o zi de Rina, de vitamine
Daca ai respectat si o pauza de min 2 ore intre mese e si mai bine.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Arturicii, interesant ce zici. Pe mine la Rina ma incomodeaza fructele, imi plac dar nicidecum sa incep ziua cu ele- de-asta nici nu citisem mai departe cu atentie. Am testat si eu ananas dimineata, am gasit info cum ca arde calorii si ca e un fruct recomandat insa e acru

Proteine combin rar, ai dreptate, cand mi-e a manca mai diversificat sau cand sunt multumita de scadere- si daca fac asa zile la rand, trec in stagnare.

Pare oarecum haotic din exterior, dar merg deocamdata pe recomandarile Luizei, caci prea m-a nimerit. Uite sugestiile pt MD, o intrebasem cu ce sa mai inlocuiesc oul fiert care imi place mult.

"poti manca ou zilnic, dc iei de prepelita.fa omleta din 5 oua de prepelita , o felie paine si una de branza, cu legume
sau o felie de paine cu branza si inca uan de sunca sau muschi, legume
sau 2 felii paine cu vinete sau zacusca , legume sau cu pate de casa sau icre
sau o felie d epaine cu miere si unt, ceai
sau o banana, o cana de iaurt sau lapte ( poti lasa pauza de 30 min intre ele )"

Se leaga si ele cu Rina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Tocmai am terminat un ananas si a fost atat de dulceee...

Poate poti sa cumperi 2-3 fructe de ananas si sa le lasi sa se coaca la tine acasa. Eu "stiu" ca-s dulci cand apas pe el si nu e rigid rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Eu am inceput sa o iubesc pe tanti Rina tocmai ca ma simt absolut excelent dupa MD compus din fructe. Si pe cuvant ca nu exagerez dar si tenul meu o iubeste pe Rina.
Primul lucru pe care il fac dimineatza - beau apa de tarate de grau - la o sticla de 0.5 l apa (atat beau dimineatza) pun 5-6 lingurite de tarate grau peste noapte, apoi imi iau MD.Si mai imi place ca imi pot satisface toate poftele culinare, ca imi permite si sa infulec carbo si amidon si dulce , este excelenta, dar mi-a luat ceva vreme sa o inteleg/studiez si mai ales sa o incep

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Da Bianca, asa este...pune ananasul la copt..eu il cumpar si il las 1-2-3 zile, cat este nevoie, ori pe masa in bucatarie, ori pe pervazul din bucatarie, la soare, nu f puternic, si devine atat de dulce si zemos

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA





"poti manca ou zilnic, dc iei de prepelita.fa omleta din 5 oua de prepelita , o felie paine si una de branza, cu legume- nu as cobina omleta si cu branza
sau o felie de paine cu branza si inca uan de sunca sau muschi- la fel-ori paine cu branza ori paine cu sunca, legume
sau 2 felii paine cu vinete sau zacusca , legume sau cu pate de casa sau icre
sau o felie d epaine cu miere si unt- asta asa...de pofta, ceai
sau o banana, o cana de iaurt sau lapte - nici atat banana sa o combini cu iaurt/lapte( poti lasa pauza de 30 min intre ele )"

Se leaga si ele cu Rina?
Bianca


dar e doar parerea mea.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Lyada, nu, acelea nu sunt Rina ptr ca-s combinatii de proteine (de tot felul) cu carbo.
Bine, Rina si la mentinere tot fructe indica ptr dimineata.

Si mie mi-e bine cu fructe asa la mic dejun. Eu cred ca e ceva de obisnuinta si daca psihic treci peste ce stiam cu micul dejul care trebuie sa fie masa principala din zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

o sa pun unul si la copt- nu stiam ca el continua sa se coaca. deocamdata sunt acuzata ca las sa se strice o jumate in frigi

poate cand e mai cald o sa imi placa mai mult - nu renunt sa incerc caci prea il lauda toata lumea.
Nimic nu se compara cu banana si astept pepenele de orice tip. astea-s in top la mine, cu mult zahar


Lulu, am vazut acum ca ai scris si tu- deocamdata am incercat doar zacusca si icrele din listoiul ala. Poate la mentinere sa le testez.

Mergi la inceput