Vrem sa adoptam

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Citat:
Nu va lasati descurajati cei de la Protectia copilului asa spun la toti ca nu sunt copii si sunt multe familii la coada dar luati-o voi inainte si cautati un copil, acum cu noua lege e mai simplu , ca il declara mai repede adoptabil. Incercati sa mergeti in Valea Plopului la parintele Tanase, are o gramada de copii abandonati sau fete tinere insarcinate izgonite de rude, care vor sa-si dea bebelusii.
Nu dispera ia-o usor , pregateste dosarelul si apoi cauta tu un bebelus. Nu astepta la astia de le stat ca fara o spaga consistenta nu cred sa rezolvi curand. Noua primul lucru care ni l-au spus a fost ca sunt 42 de familii cu atestat pentru care nu exista bebelusi, asa ca daca n-ai bani ai de asteptat.
Pacat de toti copilasii care stau in orfelinate si asteapta ca cineva sa-i ia.


In Romania exista o lege a adoptiei care ne place sau nu, trebuie respectata .
Nu cred ca e legal sa mergi singura sa-ti cauti copilasul.
Cele 42 de familii care asteapta sa le vina rindul crezi ca sint oameni prosti ?
Eu am adoptat un copil asteptind la coada si fara nici un fel de spaga si sint sigura ca nu sint singura.
Nu cred ca e bine sa dai astfel de mesaje ,nu folosesc la nimic ,aici citesc f.multe persoane si citind isi fac o idee gresita daca dam sfaturi aiurea .
Copiii nu mai stau in orfelinate de ani de zile ,sint numai cei cu probleme f.grave ,copii care sint considerati neadoptabili.
In VALEA PLOPULUI nu cred ca poti merge sa iei un copil chiar asa de usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili72 spune:

multumesc din suflet, mi-ai fost de un mare folos, am sunat la mediurg si deja ne-au programat pentru maine seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

ROG FETELE DIN IASI SA-MI TRIMITA MAIL!!!! AM O PROPUNERE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Oh,nu..fara Valea Plopului ca nu aveti nici o sansa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Buna dimineata viitoare mamici,

Am inteles ca de azi ORA incepe sa faca potrivirile. Doamne ajuta la toata lumea.
Eu propun ca, daca intr-o luna de zile nu suntem sunate, sa trimitem o scrisoare catre ORA si sa punem presiune pe ei sa grabeasca lucrurile, ca asa nu se mai poate.

O zi frumoasa

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alabina

Buna dimineata viitoare mamici,

Am inteles ca de azi ORA incepe sa faca potrivirile. Doamne ajuta la toata lumea.
Eu propun ca, daca intr-o luna de zile nu suntem sunate, sa trimitem o scrisoare catre ORA si sa punem presiune pe ei sa grabeasca lucrurile, ca asa nu se mai poate.

O zi frumoasa

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

buna dimineata
alabina, de unde stii asta???????/
doamne ajuta sa ne sune cat mai repede, ca ne-au gasit copilasii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

De la AS mea.

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Alabina....alte noutati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Nu malex, atat deocamdata. Daca mai aflu ceva va spun, nu va faceti griji. Dar stau si eu, ca si voi, cu inima cat un purice. Stiu doar ca ar fii o fetita pentru noi, dar trebuie sa asteptam sa vedem daca ne potrivim teoretic. Atat. Nu imi fac sperante prea mari si imi vad de viata, ca altfel o iau razna. Imi pastrez bateriile pentru copil.

va pup

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Dar de cand ai atestatul?

Mergi la inceput