Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Neata si de la noi!

Intru pe fuga sa ii urez Ramonei nastereeeeeeeeee usoaraaaaaaaa!!! Hai bebe Robert!!! Hai ca mamica te asteapta! Sa nu o chinui prea tare!


Diana felicitari pt Mirciulica!!!
Ceea ce descrii tu seamana tare cu febra laptelui, pe care am facut-o si eu. Dc sfarcul e atat de inflamat, nu mai folosi pompa deloc, o sa-l distrugi mai rau. Cu mana mulge-te, usor, apasand dinspre areola spre sfrac. Sa nu strangi in sus de san, canalele sunt la nivelul areolei, glandele mamare sunt radiare sanului si nu are rost sa le stimulezi prea tare, mai ales dc deja sanii sunt impietriti(deci e mult laptic stocat in ele).

Incet, cu rabdare, nu ai ce face. La mine compresele nu au folosit la absolut nimic. M-am simtit mai bine doar dupa ce mi-am desfundat bine canalele si am reusit sa golesc sanii de surplusul ala.
Deci insista pe canale, la nivelul areolei(sa nu strangi de sfarc).

SI puiul meu e cam lenes(adoarme la san), dar nu pt ca l-am invatat la biberon, pt ca eu l-am alaptat exclusiv din a doua zi de viata, dar asa e el...de asta nici nu-mi stimuleaza bine lactatia. Asa adoarme si cu biberonul in gura.

Te pupic dulce! Sa treaca rpd febra laptelui!

Elly de Babyboom minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Deea si la noi e aceeasi problema, la prenume deocamdata am doar eu propuneri: Eric, iar pentru al doilea tot Andrei sau Gabriel. In al meu sot n-am nici o baza, n-are propuneri, zice doar ca nu vrea Eric. Deocamdata sunt hotarata ca pe bebster sa il cheme Eric Andrei.

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Diana, ai mai putea sa te bagi la dus si in timp ce curge apa calduta peste sani sa ii masezi dinspre baza spre sfarc, dar fara a atinge areola si sfarcul, ca si cum doar ai directiona laptele spre iesire fara a presa iesirea.
Titi, sa ai o nastere cat mai usoara! Asteptam vesti cat mai curand, adica sa fie cat mai scurt travaliul!
Eu tot combinatia intre un hipopotam si-o broasca testoasa sunt,dar la munte mi-e foarte bine.

Anitta, mama lui M - 8 ani si pustoaica de 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

DEEA,daca te gandesti ca-i mai cruti pe ai tai de un aniversat,nu-i mare diferenta intre Andrei si Gabriel,decat de 3 saptamani(deci in luna noiembrie tot vor cumpara cadou si pt cel mic).Mie-mi place mult Victor Andrei!Sper ca te-ai mai linistit putin!
Cat despre bebei somnorosi,ganditi-va cum era al meu dupa anestezia generala...tot asa puturos era in maternitate.Si il desfasam ca sa-l pot alapta,dupa cum se vede in poza de la avatar.Frigul il mai stimula putin, plus ca-l mai si gadilam si trageam de talpitze,il mangaiam.Si contactul piele -piele e f important..sa va simta si sa va miroase.Acu trage Costik de tzitzi de ma albastresc,caci inca ma dor sfarcurile,iar el e din ce in ce mai papacios si puternic.Abia astept sa-l cantaresc luni,ca eu il simt la mana ca-i mai greu.

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

pup sincroana!.ma bucur ca te simti mai bine!

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Titisor, abia astept vesti, poate pana la ora asta ai si nascut cine stie? Doamne ajuta!

Deea, parca vad ca pe ai nostri o sa-i cheme Victor Gabriel =)) Din ce nu au ei nume, ii va chema la fel :P

Di, dupa ce vine bebe acasa sigur se calmeaza si sanii. Poze ai?


-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani si o luna) si viitoare mami de baietel 35s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Hai Ramona! Hai bebe Robert!



Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Titi – iti uram nastere usoara si te asteptam cu vesti cat mai curand.

Elena – ce frumos suna Eric Andrei. Imi place tare mult.

Deea – mie imi plac mult si Andrei si Gabriel. Insa eu v-am mai spus ca nu as fi putut sa aleg nici Andreea si nici Andrei pt ca numele nostru de familie e Andrei si parea cam lipsit de inspiratie. Am ales in schimb Gabriela care mi s-a parut ca suna frumos si e un sfant la fel de mare precum Andrei. Oricum mai aveti timp sa va decideti.

multi pentru mamici, pitici si burtici


[35+] In curand mamica si am o minune in burtica Natalia Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

buna dragelor!

In primul rand, felicitari Ella si bine ai venit pe lume Mateo, sa fii sanatos si fericit si sa-ti bucuri parintii n fiecare clipa!

La noi nimic nou, astept ziua de luni, si vorba Virginiei "curaj gaina , ca te tai", m-au luat niste emotii, ca nu pot zice ca mi-e frica, dar zburda hormonii in mine Ma gandesc numai la ce-i rau, etc. Sper sa-mi treaca pana luni!!!

Diana, imi pare rau ca ai probleme cu sanii. Eu la Lucas am alaptat numai cu protectii de mameloane, au fost ok, dar de la ele mi-am pierdut in timp laptele. Pentru o perioada scurta insa, pana isi revin sanii, poti incerca cu incredere.

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009 si 38+Bianca

AMR...2 ZILE!

www.foto-la.de/Lucas/" target="_blank">POZE LUCAS
POZE BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Gyan, Toma_lly este de la inceput pe listuta la noi, dar n-a mai intrat de mult sa scrie. Am gasit-o la odiseea fetitei ei mai mari, care e nascuta in 2007.

Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009 si 38+Bianca

AMR...2 ZILE!

www.foto-la.de/Lucas/" target="_blank">POZE LUCAS
POZE BIANCA

Mergi la inceput