Clubul "babelor" FIV-oase 32

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ady
Smaickule, vad ca esti in good spirits si dap, ai de ce tu sambata trecuta ai avut ET, right? blasto era invingatorul? cum te simti? ce premonitii, ai? zi-mi orice, pls, sa-mi mai treaca timpul si sa ma gandesc la povesti de succes

balanta, draga mea in primul rand, ganduri bune la boys ai deja idei de nume? altfel, dap, fost in contzed, "undercover" normal, inspirat fix din experienta ta (esti constienta ca ai lansat un trend, da?) si sapta' vii', intr-un fel sau altul, voi stii si deznodamantul..te pup tare, tare


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Lara, aristica
Uite ca eu marturisesc deschis ca nu mai am rabdare. Doamne ajuta!
Fiti zen si vorbiti cu mormolocii din burtica mereu!
Va imbratisez, abia astept



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ooooo, pai sa iti fie usoara asteptarea. si aristicai si lui smaick la fel.


eu la ambele fivuri, de la et pana la beta am fost f calma. e drept ca am stat in medical, sa nu ma enerveze aia pe la lucru; stateam mult in pat si ma uitam la tv la orice canal imi iesea in cale, mai gateam cate ceva usor in fct de ce aveam pofta - in rest nimic nu faceam, eram o puturoasa in toata regula .
nu stiu cat conteaza daca esti calm incepand de la et incolo, dar cica stresul elibereaza nu stiu ce hormoni nasoi (ceva legat de corticosuprarenala parca?).
cand simteam ca ma pandeau intrebari de genul: oare reusesc? oare nu reusesc?, imi imaginam hormonii aia prosti ca pe niste daunatori si imi mutam gandul la altceva.
singurele zile cu draci, erau zilele in care faceam beta; in rest, eram zen.

nume la baietei inca nu avem. ni se pare tare dificil de gasit nume de baieti, mai ales ca vrem cate doua la fiecare.

bafta maxima fetelor! trebuie sa existe o lege a compensatiei pt atatea incercari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Balanta, e vorba de cortizol, el se elibereaza din cauza stresului si paralizeaza trompele, mai precis partea libera care are rol de captare a ovulului si atunci ovulul nu mai coboara.
Lara, multumesc, inca nu a fost ziua mea, e pe 11, am scris eu neclar. Eu astept oricum povestea si tin pumnii sa fie...pozitiva.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Ari
Lara
Lara, eu m-am facut ca nu vad si ca nu stiu de concediul tau, dar ti-am tinut pumnii si ti-i tin in continuare.

Asteptam vesti in special din cele bune de la amandoua, si de fapt de la toate trei, ca nu vazusem pe Smaick !

La acpitolul asteptare, eu nu am sfaturi ... eu am facut cred ca mai tot ce nu trebuia sa fac in cele 10 zile de asteptare ... suparat, enervat, crize de nervi cu tremurat isteric tinut cateva ore, deprimat pt ca am aflat de bunica acre era pe moarte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

...pana in ora 11 trebuia sa vina de la IdealBebe sa-mi aduca tricicleta!!!!
ce-ar fi sa sun eu acum sa anulez comanda???!!!


cum e mai bine:trici s-o montam noi,sa-i punem un pampon mare si s-o ducem asa sau s-o lasam in cutie s-o monteze parintii???
eu as duce-o montata si cu pampon...dar poate gustul meu nu e bun...de asta va intreb si pe voi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

daniela La multi ani, sa fii sanatoasa si sa ai puterea de a-ti realiza visele. Concediu placut si ... pot sa marturisesc ca simt o unda de invidie si visel la sezlonguri, umbrelute, nisip fin, apa limpede etc ?!?
MeAlex si tie, iubita, multi ani cu sanatate si vise implinite, fericirea va veni de la sine !
Lara, Ari, Smaick curiozitatea a omorat pisica, dar macar a murit satisfacuta ! eu va astept cu povestea romantata a escapedelor cand vreti voi. pana atunci multe imbratisari, si fiti ZEN !

In seara asta vine nepotelul ! Azi dimineata am terminat de frecat, scuturat, spalat in camera unde or sa stea musafirii (deocamdata camera-depozit in asteptare de a deveni camera copilului). Am emotii, nu a mai intrat un copil mic in casa aia de zeci de ani, cu atat mai putin sa si doarma acolo, poate schimba putin feng shuiul. Daca ma gandesc bine, cand a fost gat ablocul si ne-am mutat eu avem deja peste 2 ani, deci o sa fie cel mai tanar "locatar" ever.
si pt toate doamnele

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira montata si cu pampon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

samira eu as duce-o montata, sa se bucure copilul cand o vede, sa o poata proba, ca doar pt el este. nu stii ce talente practice au parintii, sau cat timp si chef au sa faca asta imediat. parerea mea.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

cate fete asteptam aici
sami n-am vrut sa spun nimic doar ca, e adevarat, eu n-am incredere in niciun doctor. si nu-mi place deloc sa-i "venerez". si, sa spun drept, spre nenorocul meu, i-am cam ales dupa buzunar.
cel mai mult ma enerveaza titratii de pe forumuri, care la noi in iasi sunt ceva la numar si, cand te duci la ei....sunt pe dinafara.

Mergi la inceput